Aktuality

Olomouc je příznivé město pro rodiny i seniory | © archiv

Olomouc je příznivé město pro rodiny i seniory

Olomouc získala podruhé titul Obec přátelská rodině v soutěži vyhlašované ministerstvem práce a sociálních věcí. Navíc v obdobné soutěži Obec přátelská seniorům se umístila na druhé pozici.

Dramatický kurz SENior hledá nové nadšence | © archiv

Dramatický kurz SENior hledá nové nadšence

Řekněte svým rodičům, babičkám a dědečkům, nebo pokud se sami na to cítíte, přijďte.

Senioři mohou zdarma cvičit v moderním univerzitním centru Baluo | © archiv MMOl

Senioři mohou zdarma cvičit v moderním univerzitním centru Baluo

Jedním z benefitů, které olomoučtí senioři dostávají díky stříbrné medaili Olomouce ze soutěže Obec přátelská seniorům, je i bezplatné cvičení v novém Aplikačním centru Baluo. "Bylo to prostě senzační," zněla bezprostřední reakce účastníků prvního ochutnávkového dne různých aktivit v Aplikačním centru Baluo. Další bude následovat hned příští úterý 17. října.

Víkendová výluka Olomouc - Šternberk | © Radek Hořínek

Víkendová výluka Olomouc - Šternberk

Upozornění na výluku na trati č. 290 Olomouc - Šumperk ve dnech 14. října (od 7:30 hod.) a 15. října 2017 (do 15:30 hod). Přesně jde o úsek Olomouc hl.n. – Šternberk.

Bílá pastelka po roce opět v ulicích | © archiv bilapastelka.cz

Bílá pastelka po roce opět v ulicích

Ve středu 11. října 2017 proběhne u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole již 18. ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka. Její výtěžek podpoří speciální služby pro nevidomé a těžce zrakově postižené poskytované v celé ČR. Pořadatelem sbírky je Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, zapsaný spolek ve spolupráci se svými dceřinými obecně prospěšnými společnostmi Tyfloservis a krajskými TyfloCentry.

Podzimní Flora přilákala 26 tisíc návštěvníků | © Blanka Martinovská

Podzimní Flora přilákala 26 tisíc návštěvníků

Návrat ke kořenům. Takové bylo hlavní motto letošní poslední, podzimní etapy zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc. Během čtyř dnů prošlo branami Výstaviště Flora Olomouc i přes proměnlivé počasí kolem 26 tisíce návštěvníků včetně držitelů čestných a volných vstupenek. Je to zhruba o pětistovku více než vloni při stejné etapě výstavy, konečná čísla se ale budou ještě upřesňovat.

Policie pátrá po ztracené seniorce

Policisté územní odboru Olomouc se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po pohřešované ženě, která je Stanislava Minkovičová, narozena 8. 8. 1945, bytem v Olomouci v ulici Purkyňova. Pohřešovaná seniorka měla během včerejšího dne 5. 10. 2017 odejít z místa svého bydliště, aniž by někomu sdělila, kam jde. Do této chvíle domů nepřišla a nepodala o sobě žádnou zprávu.

Výjimečná nabídka pro olomoucké seniory | © archiv Baluo

Výjimečná nabídka pro olomoucké seniory

Každé úterý od 10. 10. 2017 - 28.11.2017. Celkem osm dvouhodinových programů jejichž cena se pohybuje běžně okolo 3.000 Kč. Nyní pro seniory z Olomouce ZDARMA a to díky úspěchu v soutěži o dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí "Obec přátelská seniorům 2017" (2. místo).

Horní náměstí hostí podzimní Olomoucké vinné slavnosti | © Blanka Martinovská

Horní náměstí hostí podzimní Olomoucké vinné slavnosti

Olomoucké Horní náměstí se v pátek 6. a v sobotu 8. října promění na místo pro ochutnávku dobrého vína a burčáku. Olomoucká vinná společnost připravila 12. ročník vinných slavností. Kromě lahodného vína čeká návštěvníky i tradiční ochutnávka gastronomických specialit z regionů a měst, kde má Olomouc partnerské vazby.

Začala podzimní Flora, hlásí návrat ke kořenům | © Blanka Martinovská

Začala podzimní Flora, hlásí návrat ke kořenům

Návrat ke kořenům. Tak zní hlavní motto 22. ročníku celonárodní výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků Flora Olomouc. Na výstavišti čeká všechny návštěvníky ode dneška až do 8. října vedle špičkového ovoce a zeleniny také krásně nazdobená expozice v pavilonu A. Bohatý program se spoustou lákadel doplňuje již tradičně oblíbený festival gastronomie a nápojů Olima, Podzimní zahradnické trhy, projekt Rozkvetlé památky a letos i mezinárodní přehlídka ovoce Europom.