Aktuality

Senioři zařadili vyšší rychlostní stupeň | Foto: Jaromír Odstrčil a Marcel Kraus

Senioři „zařadili vyšší rychlostní stupeň.“

Ani odpočinkový prázdninový čas neodradil členy klubů pro seniory města Olomouce od organizování společných akcí a to ať už v rámci „klubové činnosti“ nebo ve spolupráci s odborem sociálních věcí MMOl – oddělení sociální pomoci a služeb.

Magazín Měníme Olomouc - podzim 2021

Vychází pilotní číslo magazínu Měníme Olomouc

V těchto dnech je do všech olomouckých schránek distribuováno první vydání tištěného magazínu Měníme Olomouc. Tento časopis, který vznikl ve spolupráci s místní Agendou 21, se zaměřuje především na témata spojená s udržitelným rozvojem města, investicemi, estetizací veřejných prostranství nebo participací.

O víkendu Olomouc ožije Dny evropského dědictví

Hlavní program Dnů evropského dědictví je před námi! Tradičně největší kulturní akce olomouckého podzimu bude i letos velkolepá. Už od pondělí 6. září probíhají různě po městě některé části programu, ten hlavní nás ale čeká teď o nadcházejícím víkendu. Co si vyberete vy?

Vycházejí zářijové Olomoucké listy

V těchto dnech je do všech schránek v našem městě distribuováno nové vydání časopisu Olomoucké listy. Oblíbené periodikum v rubrice Téma informuje o tom, že historické stavby nejen v centru města vyžadují zvýšenou míru péče, a to jak o jejich technický stav, tak i o následky „práce“ vandalů a sprejerů.

Po přestávce je tu opět Letní Flora Olomouc

Po dvou letech mohou Olomoučané i návštěvníci města opět obdivovat krásy Letní Flory Olomouc. A že je čím se kochat! Léčivá síla přírody a připomínka antického světa levitující nad hlavami návštěvníků. To jsou hlavní motivy květinové expozice, která od 19. do 22. srpna při letní etapě Flory Olomouc zaplnila na olomouckém výstavišti pavilon A. Součástí hlavní expozice inspirované Visutými zahradami Semiramidinými jsou i tekoucí proudy vody, kaskádovité záhony plné květin a tisíce léčivých rostlin.

Program na prázdninové dny nabízí Pevnost poznání | Foto: Matěj Dostálek

Program na prázdninové dny nabízí Pevnost poznání

Letní dny, které nelze strávit třeba u vody, si mohou turisté i Olomoučané zpestřit návštěvou interaktivních expozic a planetária v Pevnosti poznání. Milovníci chytré zábavy se tam mohou zapojit do originálních motivačních programů, které science centrum nabízí ve spolupráci s partnery z oblasti vzdělávání a cestovního ruchu z celé republiky. Otevřeno je každý den.

Vycházejí srpnové Olomoucké listy

V těchto dnech je do všech schránek v našem městě distribuováno nové vydání časopisu Olomoucké listy. Oblíbené periodikum informuje kromě jiného o tom, že nově by se parkování v Olomouci mělo rozčlenit do čtyř zón s odlišnými pravidly. V polovině září bude návrh představen na setkáních s veřejností.

Vycházejí červencové Olomoucké listy

V těchto dnech je do všech schránek v Olomouci distribuováno nové vydání časopisu Olomoucké listy. Oblíbené periodikum informuje kromě jiného o tom, že návrh nové parkovací politiky je dopracován a připraven k představení a projednání s veřejností. V tématu čísla se dozvíte, jak Olomouc přistupuje k nakládání se strategickou materií, jakou je voda.

Vycházejí červnové Olomoucké listy

V těchto dnech je do všech schránek v Olomouci distribuováno nové vydání časopisu Olomoucké listy. Oblíbené periodikum informuje kromě jiného o tom, že legendární stánek olomouckých hokejových kohoutů, zimní stadion - „Plecharéna“, dostane novou střechu. Hokejisty v květnu na stadionu totiž vystřídala stavební firma. Hotovo má být nejpozději do poloviny prázdnin.

Musica Florea | Foto: archiv

Festival Dvořákova Olomouc zahájí koncertem Dvořák jedinečný

Zahajovacím koncertem letošního ročníku festivalu Dvořákova Olomouc, jehož pořadatelem je Moravská filharmonie Olomouc, bude ve čtvrtek 13. května koncert nazvaný Dvořák jedinečný. Zahraje soubor Musica Florea, který bude řídit Marek Štryncl. Slovem bude koncert provázet Jiří Vejvoda a bude možné jej sledovat online od 19:00 na Facebooku, webu, YouTube kanále MFO, nebo na stránkách www.dvorakovaolomouc.cz

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.