Aktuality

Foto: archiv MMOl

Senioři v klubu na I. P. Pavlova se umí bavit a radovat ze života

O tom, že zástěra na vaření je praktickým pomocníkem, který by neměl chybět v žádné domácnosti, není pochyb. Členové KS I. P. Pavlova si na poslední schůzce klubu zpestřili společné setkání módní přehlídkou tohoto oblíbeného kuchyňského doplňku.

Foto: Jan Andreáš

Mezinárodní den průvodců, slavte s námi!

Olomouc se i letos připojuje k Mezinárodnímu dni průvodců. O víkendu na zájemce a nadšence historie čeká řada poutavých komentovaných prohlídek.

Vycházejí únorové Olomoucké listy

V těchto dnech dostávají Olomoučané do schránek další vydání populárních Olomouckých listů. Časopis přináší nové informace o dění v hanácké metropoli. V tématu čísla a následné anketě s městskými zastupiteli jsme zacílili na probíhající plesovou sezónu, kterou právě Městský bál zahájil.

Foto: Daniel Schulz

Folklor, jarmark i ledový fotopoint. Olomouc strojí masopust

Město ožije masopustem. Podle tradice bude mít rozvernou podobu. Veselí zaručí rej masek, vystoupení folklorních souborů i nezbytný jarmark plný masopustních specialit. Horní náměstí poslední lednovou sobotu oživí tematická slaměná výzdoba, jízdy v koňském kočáru a letos nově také originální ledový fotopoint.

Foto: Lenka Jedličková

Olomouc otevírá Kontaktní místo pro bydlení. Pomůže lidem v bytové nouzi

Od poloviny ledna budou moci všichni Olomoučané, kteří mají potíže spojené s bydlením, navštívit nově zřízené pracoviště. Proškolení odborníci jim v něm poskytnou poradenství a pomoc v možnostech bydlení, pomohou vyřídit příspěvek, nebo zajistí podání žádosti o nájem městského bytu.

Vycházejí lednové Olomoucké listy

V těchto dnech dostávají Olomoučané do schránek první vydání populárních Olomouckých listů v roce 2024. Časopis standardně přináší informace o dění v hanácké metropoli.

PF 2024

Milí Olomoučané, přejeme Vám pohodové prožití vánočních svátků, klid, mír a spokojenost a v novém roce hlavně zdraví a úspěchy ve všem, co je pro Vás důležité.

Foto: Jakub Čermák

Adventní setkání pro seniory

Ve středu 6. prosince 2023 proběhla na výstavišti Flora Olomouc velká akce pro starší Olomoučany a jejich vnoučata. Odbor sociálních věcí ve spolupráci s dobrovolníky z Univerzity Palackého připravili adventní setkání seniorů, na které byli pozváni nejen členové klubů, ale i všichni ostatní senioři z Olomouce i jejího okolí. Cílem akce bylo, ukázat návštěvníkům, o čem jsou naše kluby pro seniory a co od nich mohou očekávat.

Zimní vydání Olomouckého seniora

Aktuality nejen z městských klubů, o Vánocích před sto lety a čtenářská soutěž. Desátý ročník časopisu Olomoucký senior, který každého čtvrt roku vydává město Olomouc, se uzavírá čerstvým prosincovým číslem.

Vycházejí prosincové Olomoucké listy

V těchto dnech dostávají Olomoučané do schránek další, v letošním roce poslední vydání populárních Olomouckých listů. Časopis standardně přináší informace o dění v hanácké metropoli.

Aktivity jsou podpořeny z NDT Obec přátelská rodině a seniorům 2023.

Mediální partneři: