Aktuality

Prázdninový program Plaveb Olomouc v přístavišti | © Jan Andreáš

Prázdninový program Plaveb Olomouc v přístavišti

Plavby Olomouc už netrpělivě vyhlíží začátek prázdnin. Právě na toto období se totiž chystá pro místní obyvatele i turisty řada akcí, doprovodných programů a událostí.

Letní divadelní festival mění název i podobu

Po loňské pauze se festival Olomoucké divadelní prázdniny vrací s novým názvem a v atraktivní podobě. Hlavním tahákem Moravského divadelního léta bude první uvedení populární činoherní inscenace Robin Hood pod širým nebem.

Detektory | © Blanka Martinovská

Radnice rozdá lidem s tělesným postižením padesát detektorů nebezpečných plynů

Město Olomouc pokračuje v rozdávání detektorů nebezpečných plynů znevýhodněným občanům. Seznam dalších třiatřiceti žadatelů z řad tělesně postižených Olomoučanů schválila na včerejším jednání městská rada. Tento krok navazuje na předchozí termíny, kdy radnice rozdělovala desítky detektorů mezi slabozraké a nevidomé a také mezi seniory.

Veletrh ukáže, jak je věda krásná a rozmanitá

Veletrh vědy a výzkumu Univerzity Palackého v Olomouci chce znovu motivovat a strhnout k zájmu o vědu a poznání všechny návštěvníky bez rozdílu věku. Další ročník této oblíbené popularizační akce se koná 16. a 17. června 2017. Letos se ponese v duchu pohybu i zdravého životního stylu.

Noc kostelů 2017 | © Blanka Martinovská

Páteční noc bude ve znamení kostelů

Všechny lidi dobré vůle uvítá v pátek večer 26 církevních objektů na území města Olomouce. Otevřou se jim kaple, kostely, modlitebny, katedrála, bazilika i Husův sbor. Většina svatostánků nabídne i program – komentované prohlídky, varhanní koncerty i kurzy spirituality.

Město slavilo šest dní | © Blanka Martinovská

Fotogalerie: Město slavilo šest dní

Od 30. května do neděle 4. června trvaly Svátky města a písní. Hlavním dějištěm nebyla pouze náměstí, ale i Korunní pevnůstka a Smetanovy sady.

Autobusy jezdí městem devadesát let

Den otevřených dveří připravil na sobotu 3. června Dopravní podnik města Olomouce. Chce si tak připomenout devadesáté výročí zavedení autobusové dopravy ve městě.

Svátky města s otevřenou radnicí i možností diskutovat s primátorem

Svátky města Olomouce se i letos pojí s možností projít si budovu historické radnice a příležitostí setkat se s představiteli samosprávy. Olomoučanům a návštěvníkům města se radnice otevře v sobotu 3. června.

Marie Terezie do Olomouce jezdila ráda. Archivy vydávají další svědectví | © archiv

Marie Terezie do Olomouce jezdila ráda. Archivy vydávají další svědectví

Cesta pro radost neboli Lustraiss, tak se jmenovala cesta, při níž Marie Terezie navštívila v roce 1748 Olomouc. Pro jejího manžela Františka Štěpána Lotrinského to byla už druhá návštěva Olomouce, o tři roky dříve se zde totiž setkal s polským králem Augustem III. V roce 1754 pak Marie Terezie i s manželem dorazila do Olomouce znovu, protože ji zajímal stav olomoucké pevnosti a chtěla být přítomna vysvěcení Sloupu Nejsvětější Trojice.

Švýcarská lidovka rozezněla obřadní síň | © Blanka Martinovská

Švýcarská lidovka rozezněla obřadní síň

Členy švýcarského sboru Kantatenchor Bern přijal dnes na radnici náměstek primátora Pavel Urbášek. Zítra se bor představí na společném koncertě s Collegium Vocale Olomouc v chrámu sv. Michala.