Aktuality

Vycházejí březnové Olomoucké listy

V těchto dnech vychází nové číslo časopisu Olomoucké listy, který pravidelně přináší do všech schránek ve městě aktuality o dění v Olomouci. Měsíčník tak opět nabízí zajímavé čtení nejen pro občany hanácké metropole.

Zabijačka, tanec s medvědem a ledové sochy. Olomoucký masopust klepe na dveře

Rozvernou podobu bude mít olomoucký masopust v sobotu 16. února. Jak taky jinak, pokud se má držet tradice. Na Horním náměstí začne v devět hodin ráno. Pokud přijdete v masce, užijete si i masopustní průvod.

Statistický úřad zajímají životní podmínky v domácnostech | Foto: Pixabay.com

Statistický úřad zajímají životní podmínky v domácnostech

Výběrové šetření životních podmínek českých domácností organizuje v letošním roce Český statistický úřad. Smyslem zjišťování je získávat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci obyvatel. Šetření probíhá do 26. května 2019.

Vycházejí únorové Olomoucké listy

V těchto dnech vychází nové číslo časopisu Olomoucké listy, který pravidelně přináší do všech schránek ve městě aktuality o dění v Olomouci. Měsíčník tak opět nabízí zajímavé čtení pro občany hanácké metropole.

Olomoucké kluby seniorů se na radnici představily primátorovi / Foto: Blanka Martinovská

Olomoucké kluby seniorů se na radnici představily primátorovi

Jednadvacet klubů, v nichž se schází od dvou desítek až po více než stovku seniorů, pracuje na území města Olomouce. Nejstarší z těchto klubů slouží seniorům už desítky let, nejmladší vznikl vloni, všem v jejich práci pomáhá město. Právě proto se zástupci klubů sešli na radnici s primátorem Mirkem Žbánkem a jeho náměstkyní Evou Kolářovou, která má na starosti i sociální oblast.

Olomoucká MHD bude pro seniory od 65 let zdarma | Foto: Pavel Snášel

Olomoucká MHD bude pro seniory od 65 let zdarma

Cestování tramvajemi a autobusy v Olomouci bude pro seniory od 65 let zdarma. Bezplatně se senioři svezou už letos v létě. Novinka začne platit od 1. července 2019.

Senioři se mohou hlásit do nových kurzů v Pevnosti poznání | Foto: Pevnost poznání

Senioři se mohou hlásit do nových kurzů v Pevnosti poznání

Senioři, kteří chtějí zažít něco nového nebo se zbavit samoty a scházet se s partou vrstevníků v inspirativním prostředí Pevnosti poznání, se mohou hlásit do prvního ročníku stále oblíbenějšího kurzu Blízká setkání třetího věku. Vzdělávací program startuje 18. února 2019 a zahrnuje trénování paměti, hodiny zdravého životního stylu a cvičení.

Na radnici přišli Tři králové | Foto: Blanka Martinovská

Na radnici přišli Tři králové

Tradiční tříkrálové koledování olomoucké Charity rozeznělo radnici. Tři králové dorazili se zprávou o narození Spasitele a prosbou o štědrost ve prospěch chudých.

Falešná zpráva o nakažených jehlách znovu straší lid. Jde o nesmysl | Foto: Pixabay.com

Falešná zpráva o nakažených jehlách znovu straší lid. Jde o nesmysl

Na sociálních sítích se opět po roce začala šířit nesmyslná poplašná zpráva o výskytu nakažených injekčních jehel ve vozech MHD a na dalších veřejných místech. Jedná se o jeden z nejklasičtějších hoaxů, tedy nepravdivých zpráv, který se poprvé začal šířit už na jaře roku 2001.

Vycházejí lednové Olomoucké listy

V těchto dnech vychází nové číslo časopisu Olomoucké listy, který pravidelně přináší do všech schránek ve městě aktuality o dění v Olomouci. Měsíčník tak opět nabízí Olomoučanům zajímavé čtení.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV
v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017.