Aktuality

K nákupům pro seniory přibylo v Olomouci venčení psů. Pejsků se ujmou olomoučtí skauti | Foto: archiv

K nákupům pro seniory přibylo v Olomouci venčení psů. Pejsků se ujmou olomoučtí skauti

Charita Olomouc ve spolupráci s olomouckými skauty nabízí seniorům v Olomouci kromě nákupu potravin, hygieny a léků i možnost venčení jejich čtyřnohých přátel. Důvodem je doporučení seniorům starších 70 let, aby v době krizových opatření v rámci nouzového stavu omezili svůj pobyt venku.

Město zahájilo sběr a výkup roušek domácí výroby | Foto: koralky.stoklasa.cz

Město zahájilo sběr a výkup roušek domácí výroby

Tato zpráva již není aktuální. | Desítky a stovky domácích švadlenek stále vyrábí látkové roušky, přestože již zajistily potřebný počet pro své nejbližší. Často ale mají problém s jejich předáním těm, kteří nemají možnost si je vyrobit.

Menza olomoucké univerzity nabízí balená jídla | Foto: www.biorevue.cz

Menza olomoucké univerzity nabízí balená jídla

Na základě hromadné objednávky si můžete ve středně velkém kolektivu dopřát oběd ze Správy kolejí a menz Univerzity Palackého. „Minimální odběr je třicet porcí. Jídelníček je zveřejněn na našich stránkách a objednávka musí být učiněna den předem,“ upřesnil ředitel Správy kolejí a menz Josef Suchánek.

Jak funguje zajištění a vyzvednutí eReceptu jinou osobou | Foto: archiv zdravotnickydenik.cz

Jak funguje zajištění a vyzvednutí eReceptu jinou osobou

V současné situaci je velmi využívanou metodou předepisování a vyzvedávání léků vystavení eReceptu. Jaká platí pravidla pro vystavení tohoto druhu receptu a jak je to s vyzvednutím léků v lékárně?

Seniorům pomohou dobrovolníci v zapůjčených vozech od ŠKODA AUTO | Foto: Jan Andreáš

Seniorům pomohou dobrovolníci v zapůjčených vozech od ŠKODA AUTO z projektu #SKODAAUTOpomaha

Olomouckým seniorům, kteří si v nouzové situaci nemohou obstarat potraviny, pomáhá nová spolupráce města s Charitou. Ke společnému projektu města Olomouce a Charity Olomouc teď zásadně přispěla i soukromá firma. Bezplatně nabídla k zapůjčení flotilu nových aut, díky kterým se budou dobrovolníci dostávat k seniorům rychleji. Auta už jsou v Olomouci a od pondělí 23. března začnou k osamělým seniorům jezdit.

Postup k provedení rychlotestu na COVID-19 | Foto: archiv FNOL

Postup k provedení rychlotestu na COVID-19

Olomoucký kraj vydal usnesení pro provádění rychlotestů. V platnost vstupuje právě dnes.

Krajpomaha.cz

KrajPomaha.cz

Krajský úřad Olomouckého kraje zřídil speciální internetové stránky www.krajpomaha.cz. Jedná se o zdroj oficiálních informací o nákaze COVID-19 v Olomouckém kraji. Stránky jsou průběžně aktualizovány.

Ministerstvo změnilo čas, vyhrazený pro nákupy seniorů | Foto: Peggy CCI z Pixabay

Ministerstvo změnilo čas, vyhrazený pro nákupy seniorů

V době od 7 do 9 hodin nesmí do prodejen potravin a hygienického zboží nikdo jiný než senioři nad 65 let a osoby s průkazem ZTP/P nad 50 let.

Jak přimět seniory nosit roušky? V Olomouci má pomoct kampaň | Foto: Jan Andreáš

Jak přimět seniory nosit roušky? V Olomouci má pomoct kampaň

Paradox, který může zabíjet: Koronavirus ohrožuje hlavně starší generaci, ale právě seniory lze často vidět bez roušky. V Olomouci se to rozhodli změnit. Skupina divadelníků, rozhlasáků a marketérů připravila spot pro Český rozhlas a video na sociální sítě. Vystoupí v nich herci zdejších divadel i olomoucká patriotka Hana Maciuchová.

Upozornění pro majitele psů | Foto: Elena Rogulina z Pixabay

Upozornění pro majitele psů

I při pohybu ve výběhových zónách je třeba dodržovat nařízení vlády. Tedy mít při pobytu venku ochranu úst (ústenka, rouška, šátek, šála – vždy nasazeno přes nos a ústa) a dodržet nařízený odstup osob.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.