Aktuality

Do Olomouce přijel unikátní vlak, přivezl vagóny, kterými cestovali prezidenti | © Bohumil Šíp

Do Olomouce přijel unikátní vlak, přivezl vagóny, kterými cestovali prezidenti

Tři salonní vozy, které sloužily nebo byly přímo vyrobeny pro československé prezidenty, jsou k vidění na nástupišti hlavního nádraží. Do Olomouce je spolu s dalšími historickými vagóny přivezla parní lokomotiva u příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa.

Olomoucké barokní slavnosti | © archiv OBS

Olomoucké barokní slavnosti letos nabízejí tři světové premiéry a také Barokní odpoledne

Starodávný jezuitský konvikt hostí v těchto dnech znovu Olomoucké barokní slavnosti. Tato kulturní akce, která si za předchozích pět ročníků vydobyla renomé nejen v českých zemích, letos nabízí od 8. do 29. července dvaadvacet večerů, plných zážitků, a sedm různých titulů. Letošní barokní slavnosti představují mimo jiné dvě obnovené premiéry polozapomenutých či ztracených barokních oper, jednu světovou premiéru rekonstrukce barokní opery a další perličky.

V Olomouci začínají mezinárodní sportovní hry. Soutěží skoro dvacet seniorských týmů | © Blanka Martinovská

V Olomouci začínají mezinárodní sportovní hry. Soutěží skoro dvacet seniorských týmů

Na stadionu TJ Lokomotiva Olomouc začíná již třetí ročník mezinárodních sportovních her seniorů. Hry budou slavnostně zahájeny v úterý 17. července v 9:30.

Branný závod pro seniory 2018 | © archiv MPO

Branný závod pro seniory 2018

Městská policie Olomouc vás srdečně zve na branný závod pro seniory, který se koná pod záštitou primátora statutárního města Olomouce. Branný závod tříčlenných družstev seniorů se uskuteční za každého počasí 27. září 2018 v ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce (vstup zajištěn boční branou vedle hlavního vchodu do ZOO).

Předprodej na open air představení Robin Hood zahájen

Legenda o nejslavnějším lidovém hrdinovi všech dob v podání Moravského divadla Olomouc. Diváky čeká open air představení Robin Hood. Odehraje se v pátek 7. září na Horním náměstí. Předprodej vstupenek na úspěšnou inscenaci byl zahájen 4. července.

Konec cestování do místa trvalého bydliště pro nový řidičský průkaz

Malá revoluce, která usnadní život řidičům, nastává 1. července 2018. Nejen řidičský průkaz si totiž nově vyřídíte na libovolném úřadě obce s rozšířenou působností. Nadále platí, že výměna dokladu, kterému končí platnost, je zdarma a nově s sebou už nemusíte nosit ani papírovou fotografii. Připraveny jsou ale i další novinky, které nový způsob vydávání řidičských průkazů přináší.

Vycházejí červencové Olomoucké listy

V těchto dnech vychází červencové číslo časopisu Olomoucké listy, který pravidelně přináší do vašich schránek aktuality z dění v našem městě. Měsíčník opět nabízí zajímavé čtení pro všechny občany hanácké metropole.

Vychází nové číslo čtvrtletníku Olomoucký senior

V těchto dnech vychází 2 číslo časopisu Olomoucký senior, který pravidelně přináší aktuality a informace z dění v našem městě pro seniory. Čtvrtletník opět nabízí zajímavé čtení.

21. klub pro seniory v Olomouci se otevře 21. června

Pomalu si zvykáme na možnosti, které město pro své obyvatele poskytuje. Jednou z takových nabídek, je např. prostor, ve kterém mohou starší spoluobčané příjemně a bezpečně trávit volný čas. Město Olomouc má podobných klubů 20 a brzy otevře nový. Není to však samozřejmost, jak uznala i mimoolomoucká porota. "Olomouc v minulém roce totiž uspěla v soutěži Obec přátelská seniorům, kde obsadila pěkné 2. místo," připomíná náměstek primátora Ladislav Šnevajs. "A to samozřejmost není".

Flora bude slavit své šedesátiny až do listopadu

Rok oslav šedesátého výročí květinových výstav Flora Olomouc nabírá na intenzitě. V současnosti nabízí Plenérovou výstavu a fotosoutěž. Vyvrcholením sezony pak bude listopadový koncert Michael Jackson Symphony ve spolupráci s Moravskou filharmonií. Největší hity krále popu zazní v jedinečných aranžích Martina Kumžáka a jeho Moondance Orchestra.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV
v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017.