Aktuality

V říši ovoce a zeleniny, začala podzimní Flora | Foto: Blanka Martinovská

V říši ovoce a zeleniny, začala podzimní Flora

Přímo do říše ovoce a zeleniny přenese návštěvníky letošní podzimní etapa výstavy Flora Olomouc. Na olomouckém výstavišti potrvá do neděle 17. října a připomene význam ovoce a zeleniny pro člověka a zdravé způsoby jejich pěstování.

Taneční veselice pro seniory

Odbor sociálních věcí MMOl, pořádá v pavilonu A, výstaviště Flora „Veslici pro seniory“. Termín akce je 16. listopadu 2021 od 14:00 do 20:00 hodin.

Hledají se pohádkové babičky a dědečkové

Rodinné centrum Heřmánek hledá pohádkové babičky a dědečky pro pravidelné čtení dětem v domluvené mateřské škole v Olomouci či okolí, nabízí možnost účasti na programech Klubu pohádkových babiček a dědečků.

První pomoc v seniorském věku

Rodinné centrum Heřmánek zve na interaktivní kurz pro seniory „První pomoc v seniorském věku“. Kurz proběhne v pondělí 15. listopadu od 14:00 – 16:00 hod. v prostorách Komunitního centra a Klubu seniorů Peškova 484/1. 

Vycházejí říjnové Olomoucké listy

V těchto dnech je do všech schránek v našem městě distribuováno říjnové vydání časopisu Olomoucké listy. Oblíbené městské periodikum v rubrice Téma informuje o tom, že letos uplynulo 65 let od vzniku olomoucké ZOO.

Senioři již posedmé závodili na Svatém Kopečku | Foto: Blanka Martinovská

Senioři již posedmé závodili na Svatém Kopečku

Tříkilometrovou trať plnou vědomostních a dovednostních úkolů plnilo ve čtvrtek 23. září přes šedesát seniorů na Svatém Kopečku. V areálu ZOO a v blízkém okolí se tu konal již sedmý ročník akce „Branný závod pro seniory“, kterou každoročně organizuje Městská policie Olomouc.

Senioři zařadili vyšší rychlostní stupeň | Foto: Jaromír Odstrčil a Marcel Kraus

Senioři „zařadili vyšší rychlostní stupeň.“

Ani odpočinkový prázdninový čas neodradil členy klubů pro seniory města Olomouce od organizování společných akcí a to ať už v rámci „klubové činnosti“ nebo ve spolupráci s odborem sociálních věcí MMOl – oddělení sociální pomoci a služeb.

Magazín Měníme Olomouc - podzim 2021

Vychází pilotní číslo magazínu Měníme Olomouc

V těchto dnech je do všech olomouckých schránek distribuováno první vydání tištěného magazínu Měníme Olomouc. Tento časopis, který vznikl ve spolupráci s místní Agendou 21, se zaměřuje především na témata spojená s udržitelným rozvojem města, investicemi, estetizací veřejných prostranství nebo participací.

O víkendu Olomouc ožije Dny evropského dědictví

Hlavní program Dnů evropského dědictví je před námi! Tradičně největší kulturní akce olomouckého podzimu bude i letos velkolepá. Už od pondělí 6. září probíhají různě po městě některé části programu, ten hlavní nás ale čeká teď o nadcházejícím víkendu. Co si vyberete vy?

Vycházejí zářijové Olomoucké listy

V těchto dnech je do všech schránek v našem městě distribuováno nové vydání časopisu Olomoucké listy. Oblíbené periodikum v rubrice Téma informuje o tom, že historické stavby nejen v centru města vyžadují zvýšenou míru péče, a to jak o jejich technický stav, tak i o následky „práce“ vandalů a sprejerů.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.