Aktuality

Vycházejí červencové Olomoucké listy

V těchto dnech je do všech schránek v Olomouci distribuováno nové vydání časopisu Olomoucké listy. Oblíbené periodikum informuje kromě jiného o tom, že návrh nové parkovací politiky je dopracován a připraven k představení a projednání s veřejností. V tématu čísla se dozvíte, jak Olomouc přistupuje k nakládání se strategickou materií, jakou je voda.

Vycházejí červnové Olomoucké listy

V těchto dnech je do všech schránek v Olomouci distribuováno nové vydání časopisu Olomoucké listy. Oblíbené periodikum informuje kromě jiného o tom, že legendární stánek olomouckých hokejových kohoutů, zimní stadion - „Plecharéna“, dostane novou střechu. Hokejisty v květnu na stadionu totiž vystřídala stavební firma. Hotovo má být nejpozději do poloviny prázdnin.

Musica Florea | Foto: archiv

Festival Dvořákova Olomouc zahájí koncertem Dvořák jedinečný

Zahajovacím koncertem letošního ročníku festivalu Dvořákova Olomouc, jehož pořadatelem je Moravská filharmonie Olomouc, bude ve čtvrtek 13. května koncert nazvaný Dvořák jedinečný. Zahraje soubor Musica Florea, který bude řídit Marek Štryncl. Slovem bude koncert provázet Jiří Vejvoda a bude možné jej sledovat online od 19:00 na Facebooku, webu, YouTube kanále MFO, nebo na stránkách www.dvorakovaolomouc.cz

Vycházejí květnové Olomoucké listy

V těchto dnech dostávají Olomoučané do schránky nové vydání časopisu Olomoucké listy. Měsíčník informuje například o tom, že bude znovu zpřístupněna věž radnice. Že olomoucký magistrát zažil masivní kybernetický útok, který ochromil datovou síť a znemožnil výkon většiny agend. Dozvíte se, že cestující budou mít v nových městských autobusech Dopravního podniku klimatizaci. Tématem květnového čísla je sdílená a alternativní doprava v našem městě.

První letošní Selské a Zahradnické trhy na Floře již tento týden | Foto: archiv Výstaviště Flora

První letošní Selské a Zahradnické trhy na Floře

Po více než půl roce se na Výstaviště Flora vrací akce! Již tento týden se uskuteční první venkovní Selské a Zahradnické trhy. Vstup je zdarma.

Moravská filharmonie dnes hraje na přání | Foto: archiv MFO

Moravská filharmonie dnes hraje na přání

Moravská filharmonie Olomouc odehraje dnes, 20. dubna, v 19:00 online koncert, jehož program si mohli posluchači sestavit sami. Původně se měl uskutečnit už 11. března, ale vzhledem k tehdejším epidemiologickým opatřením byl odložen. Teď tedy MFO plní svůj slib a online koncert proběhne v tomto náhradním termínu.

Z olomouckého Klubu seniorů Přichystalova vzniklo mobilní očkovací centrum | Foto: Blanka Martinovská

Z olomouckého Klubu seniorů Přichystalova vzniklo mobilní očkovací centrum

Prostory klubu seniorů v Přichystalově ulici 70 se na jedno dubnové dopoledne proměnily v malé očkovací centrum. Mobilní očkovací tým sem zamířil, aby pomohl s vakcinací seniorů z blízkých městských bytů. Akci zorganizoval magistrát ve spolupráci s Krajským úřadem a Fakultní nemocnicí.

Čtenáři už opět mohou do knihovny | Foto: Pavel Snášel

Čtenáři už opět mohou do knihovny

Knihovna města Olomouce se ode dneška opět těší na své čtenáře. V obvyklých hodinách již mohou zájemci navštívit knihovnu osobně, samozřejmě zatím v omezeném počtu a za dodržení nastavených hygienických pravidel. Podmínkou jsou tedy respirátory, dezinfekce rukou a rozestupy. Dětské oddělení má otevřeno i v dopoledních hodinách, internet a čítárna zatím zůstávají uzavřené.

Vycházejí dubnové Olomoucké listy

V těchto dnech dostávají Olomoučané do svých poštovních schránek další vydání časopisu Olomoucké listy. Oblíbený měsíčník mimo jiné informuje o zvelebení interiéru baziliky, obnovení fresky či restaurování hlavního oltáře chrámu na Svatém Kopečku.

Lékárny zůstanou o Velikonočním pondělí otevřené | Foto: Ondrej Janovec z Pixabay

Lékárny zůstanou o Velikonočním pondělí otevřené

Ani o nadcházejících velikonočních svátcích nemusí mít lidé obavu, že v případě nutnosti neseženou potřebné léky. Fungování lékáren bude o Velikonočním pondělí zajištěno v Olomouci i všech pěti okresech Olomouckého kraje.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.