Aktuality

Festival Moravské divadelní léto nabídne open-air inscenaci Robin Hood i hosty z Bratislavy

Po loňské pauze se festival Olomoucké divadelní prázdniny vrací s novým názvem a v atraktivní podobě. Hlavním tahákem Moravského divadelního léta bude uvedení populární činoherní inscenace Robin Hood pod širým nebem.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě i terakotovou armádu

Záplava pestrobarevných květů vrcholícího léta i řada dalších atraktivních lákadel. Taková bude opět letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc, která se na olomouckém výstavišti uskuteční od 17. do 20. srpna 2017.

Začala prázdninová hra Hledej želvu! | © archiv

Začala prázdninová hra Hledej želvu!

Do 21. srpna se může každý zapojit do prázdninové hry Hledej želvu! Pět symbolů želvy a indicie zavedou hráče na tajemná či netušená místa a ukážou jim neznámé příběhy. Olomouc i pro vás může být městem neobjevených památek a vzrušujících dobrodružství.

Mezinárodní festival vojenských hudeb propojí Olomouc a Kroměříž | © Jan Andreáš

Mezinárodní festival vojenských hudeb propojí Olomouc a Kroměříž

Dvoudenní přehlídka vojenské dechové hudby čeká na počátku září Olomouc a Kroměříž. Mezi účinkujícími bude i vojenská hudba Bundeswehru z německého města Koblenz, slovenská a finská vojenská hudba.

Vojenská nemocnice Olomouc rozšířila spektrum svých vyšetřovacích metod | © Blanka Martinovská

Vojenská nemocnice Olomouc rozšířila spektrum svých vyšetřovacích metod

O moderní pracoviště magnetické rezonance se dnešním dnem rozrostla nabídka zdravotnických služeb v olomoucké Vojenské nemocnici. Špičkový přístroj se zdravotnickému zařízení podařilo zajistit prostřednictvím investiční dotace Ministerstva obrany ČR.

Prázdninový program Plaveb Olomouc v přístavišti | © Jan Andreáš

Prázdninový program Plaveb Olomouc v přístavišti

Plavby Olomouc už netrpělivě vyhlíží začátek prázdnin. Právě na toto období se totiž chystá pro místní obyvatele i turisty řada akcí, doprovodných programů a událostí.

Letní divadelní festival mění název i podobu

Po loňské pauze se festival Olomoucké divadelní prázdniny vrací s novým názvem a v atraktivní podobě. Hlavním tahákem Moravského divadelního léta bude první uvedení populární činoherní inscenace Robin Hood pod širým nebem.

Detektory | © Blanka Martinovská

Radnice rozdá lidem s tělesným postižením padesát detektorů nebezpečných plynů

Město Olomouc pokračuje v rozdávání detektorů nebezpečných plynů znevýhodněným občanům. Seznam dalších třiatřiceti žadatelů z řad tělesně postižených Olomoučanů schválila na včerejším jednání městská rada. Tento krok navazuje na předchozí termíny, kdy radnice rozdělovala desítky detektorů mezi slabozraké a nevidomé a také mezi seniory.

Veletrh ukáže, jak je věda krásná a rozmanitá

Veletrh vědy a výzkumu Univerzity Palackého v Olomouci chce znovu motivovat a strhnout k zájmu o vědu a poznání všechny návštěvníky bez rozdílu věku. Další ročník této oblíbené popularizační akce se koná 16. a 17. června 2017. Letos se ponese v duchu pohybu i zdravého životního stylu.

Noc kostelů 2017 | © Blanka Martinovská

Páteční noc bude ve znamení kostelů

Všechny lidi dobré vůle uvítá v pátek večer 26 církevních objektů na území města Olomouce. Otevřou se jim kaple, kostely, modlitebny, katedrála, bazilika i Husův sbor. Většina svatostánků nabídne i program – komentované prohlídky, varhanní koncerty i kurzy spirituality.