Aktuality

Vánoce na Floře

Vánočně nasvícený strom, tradiční možnost nakoupit si dárky, ale i shlédnout bohatý doprovodný program, v němž nechybí spisovatelka Markéta Harasimová či hudební legenda Karel Kahovec, připravilo pro návštěvníky olomoucké výstaviště. Vánoce na Floře probíhají od 15. do 20. prosince, vstup je zdarma.

Moravské divadlo zaplnili jubilanti | © Blanka Martinovská

Moravské divadlo zaplnili jubilanti

Velký sál Moravského divadla Olomouc hostilo slavnostní setkání olomouckých pětasedmdesátníků. Tradiční setkání jubilantů každoročně pořádá Komise pro občanské záležitosti statutárního města Olomouce.

Malby studentů a seniorů ozdobily jeden z olomouckých podchodů | © Blanka Martinovská

Malby studentů a seniorů ozdobily jeden z olomouckých podchodů

Olomouc má další galerii v podchodu, tentokrát vznikla pod Foersterovou ulicí. Na výzdobě podchodu pracovali studenti Gymnázia Čajkovského pod vedením učitele a malíře Michaela Stuarta Essona. Na malování se rovněž podílely seniorky z Domova seniorů Anavita v Olomouci.

Rosťa ještě žije. Autor třetí knihy zve dnes na autogramiádu | © archiv

Rosťa ještě žije. Autor třetí knihy zve dnes na autogramiádu

Již třetí kniha autorské dvojice Rostislav Kuchař a Zita Chalupová nese název Ještě žiju. Opět ji vydalo olomoucké nakladatelství Burian a Tichák.

Strom rozzářil náměstí, začaly vánoční trhy | © Jan Andreáš

Strom rozzářil náměstí, začaly vánoční trhy

Oblíbené vánoční trhy v Olomouci začaly tradičním rozsvícením a pojmenováním vánočního stromu. Letošní dvanáctimetrový smrk dostal jméno Střelka, odvozeno je od místa, odkud pochází. Pětapadesát let rostl v Postřelmově na Šumpersku.

Informace k vydávání rybářských lístků | © Freeimages.com

Informace k vydávání rybářských lístků

Rybářské lístky vydává Odbor životního prostředí Magistrátu města Olomouce v budově magistrátu, ulice Hynaisova 10, kancelář č. 4.02. Žádost lze vyplnit přímo na odboru životního prostředí nebo získat na internetových stránkách města.

Cyrano z Bergeracu | © archiv Moravské divadlo Olomouc

Na jevišti Moravského divadla Olomouc odhodí svůj širák Cyrano z Bergeracu

Po více než čtvrtstoletí se na olomoucké jeviště vrací hrdina s dlouhým nosem a zálibou v poezii Cyrano z Bergeracu. Slavné drama Edmonda Rostanda nastudovali se souborem činohry Moravského divadla Michaela Doleželová a Roman Vencl. V titulní roli se představí Petr Kubes. Premiéra nás čeká v pátek 24. listopadu v 19 hodin.

Olomouc si připomněla Den boje za svobodu a demokracii | © Blanka Martinovská

Olomouc si připomněla Den boje za svobodu a demokracii

Tradiční vzpomínkou u památníku před Právnickou fakultou Univerzity Palackého si Olomouc dnes připomněla Den boje za svobodu a demokracii. Pietní akt byl připomínkou dvou významných studentských protestů proti totalitě – nacistické v roce 1939 a komunistické v roce 1989. Oba se odehrály 17. listopadu.

Taneční veselice pro seniory ovládne výstaviště

Pavilon A Výstaviště Flora zaplní v úterý 21. listopadu senioři. Hodinu po poledni začne tradiční taneční veselice, kterou tento podzim odlišuje výjimečný program.

Moravské divadlo se zapojuje do programu Noci divadel, nabídne prohlídku zákulisí

V sobotu 18. listopadu se ve více než třiceti českých a moravských městech otevřou divadla veřejnosti, která bude mít možnost zažít a vyzkoušet si, co běžné divadelní programy nenabízejí.

V roce 2017 jsou prorodinné aktivity města Olomouce podporovány z dotace MPSV
v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017.