Aktuality

Olomoucká MHD bude pro seniory od 65 let zdarma | Foto: Pavel Snášel

Olomoucká MHD bude pro seniory od 65 let zdarma

Cestování tramvajemi a autobusy v Olomouci bude pro seniory od 65 let zdarma. Bezplatně se senioři svezou už letos v létě. Novinka začne platit od 1. července 2019.

Senioři se mohou hlásit do nových kurzů v Pevnosti poznání | Foto: Pevnost poznání

Senioři se mohou hlásit do nových kurzů v Pevnosti poznání

Senioři, kteří chtějí zažít něco nového nebo se zbavit samoty a scházet se s partou vrstevníků v inspirativním prostředí Pevnosti poznání, se mohou hlásit do prvního ročníku stále oblíbenějšího kurzu Blízká setkání třetího věku. Vzdělávací program startuje 18. února 2019 a zahrnuje trénování paměti, hodiny zdravého životního stylu a cvičení.

Na radnici přišli Tři králové | Foto: Blanka Martinovská

Na radnici přišli Tři králové

Tradiční tříkrálové koledování olomoucké Charity rozeznělo radnici. Tři králové dorazili se zprávou o narození Spasitele a prosbou o štědrost ve prospěch chudých.

Falešná zpráva o nakažených jehlách znovu straší lid. Jde o nesmysl | Foto: Pixabay.com

Falešná zpráva o nakažených jehlách znovu straší lid. Jde o nesmysl

Na sociálních sítích se opět po roce začala šířit nesmyslná poplašná zpráva o výskytu nakažených injekčních jehel ve vozech MHD a na dalších veřejných místech. Jedná se o jeden z nejklasičtějších hoaxů, tedy nepravdivých zpráv, který se poprvé začal šířit už na jaře roku 2001.

Vycházejí lednové Olomoucké listy

V těchto dnech vychází nové číslo časopisu Olomoucké listy, který pravidelně přináší do všech schránek ve městě aktuality o dění v Olomouci. Měsíčník tak opět nabízí Olomoučanům zajímavé čtení.

Novoroční ohňostroj bude v Olomouci opět na Horním náměstí | Foto: Jan Andreáš

Novoroční ohňostroj bude v Olomouci opět na Horním náměstí

Už popáté si Olomoučané užijí ohňostroj na Nový rok v podvečer v centru města. Obloha se nad Horním náměstím rozzáří 1. ledna v 18 hodin. Světelnou show budou tentokrát doprovázet tóny skladby Bohemian Rhapsody.

Dárky města pro veterány a nemocné, ten nejstarší se pochlubil deseti betlémy | Foto: Blanka Martinovská

Dárky města pro veterány a nemocné, ten nejstarší se pochlubil deseti betlémy

Mezi válečné veterány a do LDN oddělení Vojenské nemocnice Olomouc dnes zavítal primátor Mirek Žbánek a jeho náměstkyně pro sociální oblast Eva Kolářová. Pacientům a klientům rozdali jako vánoční dárek drobné pozornosti.

O vánočních svátcích zůstanou některé lékárny otevřeny | Foto: FNOL

O vánočních svátcích zůstanou některé lékárny otevřeny

V úterý 25. a ve středu 26. prosince i na Nový rok 1. ledna bude v každém okrese otevřena alespoň jedna lékárna. Lidé si tak v případě potřeby mohou opatřit potřebné léky.

Pilotní verze aplikace Moje Olomouc je na světě, vyzkoušejte si ji | Foto: Blanka Martinovská

Pilotní verze aplikace Moje Olomouc je na světě, vyzkoušejte si ji

Začíná testovací období oficiální aplikace Moje Olomouc, která je nyní volně ke stažení pro systémy Android a iOS. Uživatelé ji mohou vyzkoušet a ovlivnit její způsob fungování i vznik nových funkcí. Obsah aplikace je rozdělen podle zájmu uživatele na kategorie: občan / turista / student.

Čerti z Rakouska i vystoupení známých hvězd budou zpestřením Vánoc na Floře

Olomoucké výstaviště zažije Vánoce s bohatým kulturním programem. Návštěvníky čeká pekelná show s čerty z Rakouska, vystoupení Bohuše Matuše, skupiny Maxíci či Karolíny Stiborové. Program doplní živý betlém, karikaturista, fotokoutek a vánoční trhy s bohatým výběrem vánočních stromků, dekorací a dárků. Vánoce Flora v pavilonu A zpříjemní dobu adventní ve dnech 14. – 19. prosince. Vstup je zdarma.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV
v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017.