Aktuality

Podzimní Flora Olomouc se uskuteční. Dbá na zábavu i bezpečnost návštěvníků | Foto: archiv Výstaviště Flora Olomouc

Podzimní Flora Olomouc se uskuteční. Dbá na zábavu i bezpečnost návštěvníků

V souvislosti s nařízením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. 9. 2020 se veletrhy, výstavy a další kulturní akce mohou konat za bezpečnostních opatřeních. Podzimní přehlídka ovoce a zeleniny se letos tedy uskuteční a opět ukáže ty nejlepší české výpěstky. Hlavní expozice ZDRAVÁ ROSTLINA se zaměří na vnitřní krásu rostlin. Flora Olomouc – Hortikomplex, festival OLIMA a Zahradnické trhy se uskuteční 1. – 4. října 2020 na Výstavišti Flora Olomouc.

Provoz lékáren ve svátek | Foto: FNOL

Provoz lékáren ve svátek

Během státního svátku v pondělí 28. září bude pro veřejnost zajištěn provoz lékáren v Olomouci i regionu. Podobně jako v jiných svátečních dnech bude kromě Olomouce otevřena jedna prodejna léků také v Přerově, Prostějově, Šumperku a Jeseníku.

Nová okna i teplejší kabát pro byty na Nových Sadech | Foto: MMOl

Nová okna i teplejší kabát pro byty na Nových Sadech

Dům s byty pro seniory v Handkeho ulici na Nových Sadech má novou fasádu. Rekonstrukce přináší větší komfort bydlení nájemníků i úspory nákladů za energie. Město dokončilo další etapu energeticky úsporných opatření za více než 10 milionů korun.

Vycházejí zářijové Olomoucké listy

V těchto dnech dostávají Olomoučané do schránky další vydání časopisu Olomoucké listy.

Letní Flora Olomouc bude za přísných hygienických opatření letos jedinou květinovou výstavou tohoto rozsahu v ČR | Foto: archiv Výstaviště Flora Olomouc

Letní Flora Olomouc bude za přísných hygienických opatření letos jedinou květinovou výstavou tohoto rozsahu v ČR

Průběh akce Letní Flora Olomouc bude doprovázen přísnými hygienickými opatřeními zajišťující maximální bezpečnost návštěvníků. Letní Flora, jako jediná květinová výstava letošního roku tohoto rozsahu, má rozhodně co nabídnout. Expozice ZAHRADA ZA ZDÍ nás nechá nahlédnout do tajů městských zahrádek, dvorků a vnitrobloků. Výstava se uskuteční 20. – 23. srpna 2020 na Výstavišti Flora Olomouc.

Moravská filharmonie uvede online koncert Zvuky 21. století | Foto: Archiv MFO

Moravská filharmonie uvede online koncert Zvuky 21. století

Moravská filharmonie ve spolupráci s americkou nahrávací společností PARMA Recordings uvede online koncert soudobé hudby Zvuky 21. století. Ve čtvrtek 13. srpna od 19 hodin na facebooku a webu Moravské filharmonie mohou posluchači vyslechnout skladby šesti hudebních skladatelů a skladatelek, kteří se ve své tvorbě inspirují takovými velikány, jako byli Ludwig van Beethoven nebo Béla Bartók.

Vycházejí srpnové Olomoucké listy

V těchto dnech dostávají Olomoučané do schránky další vydání časopisu Olomoucké listy. Při čtení se dozvědí, že nejvyšší díl věže olomoucké radnice je zpět. V jeho útrobách je také zajímavý vzkaz z roku 2020 budoucím generacím.

Flora Olomouc - letní etapa 2019 | Foto: archiv Výstaviště Flora Olomouc a.s.

Letní Flora odkryje tajemství městských dvorků a připomene 20. výročí zapsání Sloupu Nejsvětější Trojice na seznam UNESCO

Letošní letní květinová výstava láká na téma Zahrada za zdí. Tentokrát nás zavede do tajů městských zahrádek, dvorků a zákoutí. Těšte se na to nejlepší z floristického a zahradního umění, expozici České dědictví UNESCO, výstavu Pod křídly múz či tradiční zahradnické trhy. Výstava Letní Flora Olomouc se uskuteční 20. – 23. srpna 2020 na Výstavišti Flora Olomouc.

Bowlingový turnaj pro seniory vyhráli veteráni Policie ČR | Foto: Dušan Fišara

Bowlingový turnaj pro seniory vyhráli veteráni Policie ČR

Již v pořadí druhý bowlingový turnaj pro seniory se konal 14.7. v Bowlingovém centru v OC Šantovka. Akce se konala pod záštitou náměstkyně primátora Evy Kolářové, která poskytla ceny vítězným družstvům a akce se také zúčastnila jako divák, aby kontrolovala řádný průběh turnaje.

Letní pohoda začíná v country stylu, a hned velkou legendou

Legendární kapela Plavci zahájí v pátek v podvečer seriál pátečních a sobotních koncertů s názvem Pohoda u Trojice. Jak název napovídá, koncerty i další kulturní akce se budou odehrávat na Horním náměstí poblíž Sloupu Nejsvětější Trojice.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.