Aktuality

Na prohlídky po setmění zve Olomoucká muzejní noc | Foto: Jan Andreáš

Na prohlídky po setmění zve Olomoucká muzejní noc

Již osmý ročník Olomoucké muzejní noci se uskuteční v pátek 20. května. Přes čtyřicet muzeí, galerií, fortů a dalších lákavých míst otevře o pátečním večeru své brány, aby zájemcům nabídly netradiční prohlídky v netradičním čase.

Senioři tří krajů se setkali u Svitav | Foto: M. Kraus, J. Odtrčil

Senioři tří krajů se setkali u Svitav

Setkání bylo završením společné turistické akce královéhradeckých a olomouckých seniorů pod názvem „Sejdeme se u Svitav“. Aktivní senioři obou měst se, stejně jako před rokem domluvili, že každý nachodí během února a března alespoň 75 km, což je polovina cesty mezi oběma městy. V Královéhradeckém kraji se připojili navíc i senioři ze Smiřic, Semechnic a Doudleb nad Orlicí. Celkem tak chodilo přes 250 lidí a dohromady ušli neskutečných 48.305 km.

Taneční veselice pro seniory

Taneční veselice pro seniory, je tradiční kulturní akce pro seniory s hudbou, tancem a dalšími vstupy.

Město Olomouc pořádá na počátku června veletrh sociálních a souvisejících služeb | Foto: MMOl

Město Olomouc pořádá na počátku června veletrh sociálních a souvisejících služeb

Na jednom místě se budou prezentovat na tři desítky organizací, které v regionu poskytují služby seniorům, občanům se zdravotním postižením či rodinám s dětmi. „Chceme hlavně zvýšit informovanost veřejnosti o aktuální nabídce sociálních služeb v Olomouci. Aby lidé věděli, jak široká škála služeb je jim k dispozici,“ uvedl vedoucí odboru sociálních věcí Michal Majer. Dalším cílem veletrhu je vytvoření prostoru pro navázání nových partnerství a spolupráce jednotlivých účastníků.

Jubilejní Divadelní Flora hlavním tématem květnových Olomouckých listů

Milé čtenářky a čtenáři Olomouckých listů, máme pro vás květnové číslo, jehož hlavním tématem je Divadelní Flora, festival s pětadvacetiletou tradicí. Připomínáme ale i dalšího jubilanta – Dvořákovu Olomouc, fotostranou navazujeme na Olomoucký tvarůžkový festival a píšeme o nové sezoně letního kina... Přidáme i sport, rozvoj města a rozhovory. No a když vyluštíte křížovku, třeba zrovna vás vylosujeme, abyste dostali zdarma vstupenky do divadla na Mozartovu lechtivou operu.

Nové číslo časopisu pro seniory radí, jak zůstat duševně fit

Rozhovor s terapeutkou a autorkou knih s praktickými cvičeními pro mentální svěžest a dobrou paměť, soutěž o pobyt ve Schrothových léčebných lázních, neznámé dějiny olomouckých tvarůžků i spousta rad na výlety nebo praktické tipy pro zjednodušení života. K tomu vyzkoušené recepty z ukrajinské kuchyně a ledacos dalšího. To je jen část obsahu nového čísla časopisu Olomoucký Senior, který pro nejstarší generace nejen Olomoučanů vydává už devátým rokem čtvrtletně město Olomouc!

Tvarůžkový festival | Foto: Jan Andreš

Paulus, Langerová a tvarůžky! Do Olomouce se vrací Tvarůžkový festival

Prodejci tvarůžkových a gastronomických specialit zaplní po dvou letech olomoucké Horní a Dolní náměstí na Tvarůžkovém festivalu. Jeho pátý ročník se koná v sobotu a neděli 23. a 24. dubna.

Lékárny zůstanou o Velikonočním pondělí otevřené | Foto: Ondrej Janovec z Pixabay

Lékárny zůstanou o Velikonocích otevřené

Blíží se velikonoční svátky a ani tentokrát nemusí mít lidé obavy, že by si v případě nutnosti nemohli koupit potřebné léky. V pondělí 18. dubna bude fungovat lékárna v Olomouci a další pak i ve všech okresech Olomouckého kraje.

Pomlázky, kraslice a krmení šelem na Velikonoce v zoo | Foto: ZOO Olomouc

Pomlázky, kraslice a krmení šelem na Velikonoce v zoo

Zoo Olomouc v přípravách na Velikonoce nezahálí. Zoologická zahrada totiž ve svátky nabídne lidem spoustu zajímavých atrakcí. Kromě toho se vrací velmi oblíbené komentované krmení vybraných druhů zvířat.

Bowlingový turnaj pro seniory o pohár náměstkyně | Foto: Blanka Martinovská

Bowlingový turnaj pro seniory o pohár náměstkyně

V úterý 12. dubna se konal dlouho očekávaný a z podzimu 2021 odložený turnaj v bowlingu pro seniory družstev. Turnaj se tradičně konal v Bowland Bowling centu Šantovka a zaštítila jej náměstkyně primátora Eva Kolářová, DipMgmt. Zúčastnilo se celkem 23 pětičlenných olomouckých družstev, 5 družstev připojili přátelé senioři z Hradce Králové.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.