Aktuality

Tvarůžkový festival opět provoní centrum města | © Jan Andreáš

Tvarůžkový festival opět provoní centrum města

Několikanásobně vyšší účast restaurací a bister, bohatý kulturní program i stánky na Horním a v letošním roce taktéž na Dolním náměstí či nově prodloužení festivalu na dva dny. To vše čeká návštěvníky druhého ročníku Olomouckého tvarůžkového festivalu, který se uskuteční o posledním dubnovém víkendu. Po obrovském zájmu návštěvníků o loňský první ročník nyní organizátoři věří, že se letos podaří naplnit očekávání veřejnosti mnohem lépe.

Ekologické dny Olomouc 2017

Festival Ekologické dny Olomouc na téma manipulace v přírodě, krajině a společnosti startuje 21. dubna. Od pátku do neděle budou v Olomouci diskutovat psychiatr Cyril Höschl, filosofové Václav Bělohradský a Zdeněk Kratochvíl, biologové Stanislav Komárek, Jan Zrzavý, David Storch, sociolog Pavel Barša, známý historik a autor Toulek Českou minulostí Petr Hora Hořejš a s nimi další neméně atraktivní hosté.

Jarní Flora představí Tajemnou tvář světa

Fantastická Afrika, karnevalové Benátky, tradiční masopust či velkolepá divadelní scéna. To vše a mnohem více navštíví ti, kdo se ve dnech 20. až 23. dubna vypraví na Výstaviště Flora Olomouc na jarní etapu mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc 2017. Již 38. ročník nejstarší a také nejproslulejší výstavnické akce svého druhu v České republice tentokrát ponese motto Tajemná tvář světa.

Kostel sv. Michala | © Jan Andreáš

Brány památek dokořán tentokrát zpřístupní kostel sv. Michala

Pokud jste v minulosti ještě nevyužili jiných příležitostí prohlédnout si běžně nepřístupné části kostela sv. Michala, nenechte si ujít letošní Brány památek dokořán. Touto akcí si v Olomouci již popáté připomeneme Mezinárodní den památek a historických sídel, a to v úterý 18. dubna.

Andrův stadion| © Jan Andreáš

Den otevřených dveří olomouckých sportovišť

Bezplatná komentovaná prohlídka sportovních zařízení v rámci zahájení turistické sezony v sobotu 22. dubna 2017.

Olomoucké Velikonoce oživí Horní náměstí

Pomlázky, kraslice, folklor, zkrátka vše, co tradičně patří ke svátkům jara, si v Olomouci užijeme v neděli 16. dubna přímo v centru města. Nenechte si ujít „Olomoucké Velikonoce“ a přijďte se i s dětmi pobavit na Horní náměstí.

lékárna Fakultní nemocnice Olomouc | © Daniel Truhlář

Lékárny budou otevřené také o svátcích 17. dubna a 8. května

Ve spolupráci s Okresními sdruženími lékárníků zajistil Krajský úřad Olomouckého kraje ve svátečních dnech 17. 4. 2017 a 8. 5. 2017 lékárenskou pohotovostní službu.

O víkendu proběhne velký jarní úklid | © Blanka Martinovská

O víkendu proběhne velký jarní úklid

Tuto sobotu 8. dubna vyvrcholí celorepubliková úklidová akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017, kterou společně koordinují Český svaz ochránců přírody a spolek Ekosmák. Od časného sobotního rána budou dobrovolníci po všech koutech země uklízet černé skládky i drobný nepořádek. Aktuálně je v mapě úklidů na webu www.UklidmeCesko.cz nahlášeno přes 2 100 úklidových akcí.

Sociální záležitosti občanů od dubna řeší dva odbory magistrátu

K organizační změně na Magistrátu města Olomouce dochází k 1. dubnu. Z dosavadního odboru sociálních věcí se několik oddělení a samostatných zaměstnanců vyčleňuje do nově zřízeného odboru sociálních služeb.

Máte už první letošní číslo čtvrtletníku Olomoucký senior?

V těchto dnech vychází první letošní číslo časopisu Olomoucký senior, kterým se otevírá jeho čtvrtý ročník. Čtvrtletník nabízí i v tomto vydání zajímavé čtení nejen pro nejstarší generaci občanů města Olomouce.