Aktuality

Nové číslo časopisu pro seniory připomíná i historii svátku žen

V těchto dnech vychází nové číslo časopisu Olomoucký senior. Na dvaceti stranách převládají praktické každodenní rady pro nejstarší generaci i příspěvky od jednotlivých olomouckých klubů seniorů. Čtenáři tentokrát dostávají i skvěle podanou pozvánku na výlet do brněnského pavilonu Anthropos či s ohledem na březnový mezinárodní svátek žen i exkurzi do historie tohoto svátku a postavení žen v naší společnosti před sto lety. Nechybí ani čtenářská soutěž, tentokrát jsou coby výhra připraveny vstupenky na filmové představení.

Velikonoční dílna na KS Peškova | Foto: archiv MMOl

Velikonoční dílna na KS Peškova

V úterý 28. března 2023 se konaly v prostorách klubu seniorů Peškova 1, již tradiční, velikonoční dílny pro seniory. Tentokrát je Odbor sociálních věcí MMOl pořádal ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého. Program probíhal v dopoledních hodinách a těšil se velkému zájmu a účasti z řad senirů. Sedm studentů Pedagogické fakulty pro seniory připravilo zábavný program v podobě kvízu s tematikou nadcházejících svátků. Dále zdobení vyfouknutých vajíček za pomoci různých technik, zdobení perníčků či tvorby přáníček.

Velikonoční dílničky na KS Peškova

Všechny srdečně zveme na akci "Velikonoční dílničky", která se bude konat dne 28.3.2023 od 9:00 (cca do 13:00) na klubu seniorů Peškova.

Singapur a Bali aneb když se zpozdí let

Srdečně zveme na přednášku o Singapuru a Bali od manželů Poulíkových. Konat se bude ve čtvrtek 9.3.2023, tedy ve čtvrtek) od 14:00 na klubu seniorů Polská 57. Těšíme se na Vaši účast!

Šachový turnaj na KS I.P.Pavlova | Foto: archiv

Šachový turnaj na KS I.P.Pavlova

V neděli 5.3.2023 proběhl v prostorách klubu seniorů I.P.Pavlova šachový turnaj – oblastní přebor Olomouckého kraje. Do tohoto mezigeneračního turnaje se zapojil šachový klub našich seniorů proti šachovému klubu Prostějov D.

Akce Sejdeme se u Svitav je v plném proudu! | Foto: archiv MMOl

Akce Sejdeme se u Svitav je v plném proudu!

V pořadí druhá společná vycházka, tentokrát pod vedením pana Staňka, proběhla dne 21.2.2023. Vycházka se nesla v duchu poznávání renesanční architektury v Olomouci a senioři se prošli trasou dlouhou cca 2 km. Počasí k nám tentokrát bylo o něco vlídnější, než na minulé vycházce a chvílemi dokonce vysvitlo i slunce!

Kurzy počítačové gramotnost pro seniory | Foto: MMOl

Kurzy počítačové gramotnost pro seniory

Chcete se dozvědět více o počítačích, internetu a chytrých telefonech? Přijďte na přednášky, které pořádá ve spolupráci s MMOl, každý pátek od 9:00 do 12:00, organizace SeniorOn. Přednášky se konají v centru Olomouce na Klubu seniorů Pavelčákova 21 a jsou zcela zdarma. Po skončení přednášky je možná i individuální konzultace s lektory.

Vycházejí únorové Olomoucké listy

Dnes začala distribuce nového čísla Olomouckých listů. Oblíbený měsíčník mimo jiné přináší informace o tom, že sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, se už brzy dočká rekonstrukce. V této souvislosti jsme se v anketě zeptali našich zastupitelů, jaký by měl být náhradní program pro turisty a jak má město k opravě památky přistupovat?

Soňa Konkolová | Foto: archiv MMOl

Rekordmanka mezi vedoucími klubů pro seniory

Klub seniorů v Nedvězí děkoval své dlouholeté vedoucí. Po 21 letech ukončila vedení klubu paní Soňa Konkolová. Neúnavná iniciátorka akcí nejrůznějšího zaměření předala vedení klubu dlouholeté klubové spolupracovnici paní Věře Suchomelové.

Blanka Vrbková | Foto: Jakub Čermák

Jak propojit tradice, rodinu a aktivní život, ví Babička roku z Chomoutova

Jak aktivní může být člověk v seniorském věku, dokázala na podzim ve finále soutěže Babička roku 2022 Blanka Vrbková z Olomouce-Chomoutova, která soutěž ovládla a kromě hlavního titulu si odnesla také prvenství v kategoriích Babička sympatie a Babička EU. Úspěšnou Olomoučanku velmi rád přijal ve své pracovně i primátor města Olomouce Mirek Žbánek.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.