Aktuality

Vycházejí srpnové Olomoucké listy

Dnes začala distribuce srpnového čísla Olomouckých listů do domácností. Tématem městského zpravodaj je tentokrát Olomouc z výšky. Vyhlídka je něco, co člověku vyrazí dech nebo ho alespoň zaujme. A v Olomouci je z výšky na co koukat. Redaktoři zjišťovali, jaké to je bydlet vysoko, rozhlížet se u kávy nebo úřadovat nad naším městem. Co si o výškových budovách myslí olomoučtí zastupitelé, a jestli je potřeba chránit olomoucké panorama, jsme se některých zeptali v anketě.

Den pro rodinu vlastní i náhradní - Rodinná pohoda a zábava!

Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj a Rodinné pasy Olomouckého kraje Vás zvou na oblíbenou akci pro rodiny vlastní a náhradní, která se koná 11. 9. 2022 od 9:30 hodin do cca 16:00 hodin ve Smetanových sadech v Olomouci.

Aktivní seniory podpoří město dvěma miliony korun | Foto: Blanka Martinovská

Aktivní seniory podpoří město dvěma miliony korun

Jak přispět k aktivnějšímu trávení volného času seniorů? Město Olomouc na projekt podpory volnočasových aktivit starších Olomoučanů vyčlenilo dva miliony korun. Občané starší šedesáti let s trvalým bydlištěm v Olomouci mohou žádat o příspěvek 500 korun na kulturní, sportovní a volnočasové aktivity. Ten obdrží ve formě voucheru, který mohou dle svého uvážení uplatnit u některého ze zapojených poskytovatelů.

Vycházejí červencové Olomoucké listy

Dnes začala distribuce nového červencového čísla Olomouckých listů do domácností. Městský zpravodaj má tentokrát za téma slavnostní předávání Cen města. Jejich laureáty, kterých je pět, vám podrobně představíme.

Levandulové pole v Bezděkově

Zájezd Onko klubu Olomouc do Bezděkova a Zábřeha na Moravě

Ve středu 15. června vyjelo autobusem 44 členek našeho Onko klubu Slunečnice na poslední výlet před prázdninami. Cílem byl levandulový statek v Bezděkově, levandulová kavárna v Zábřeze na Moravě a rodinná konzervárna rovněž v Zábřeze.

Po ranním cvičení před penzionem Horinka

Onko klub Slunečnice Olomouc na rekondici ve Velkých Losinách

Každoročně náš klub pořádá dva relaxační pobyty. Jarní se uskutečnil ve dnech 22. až 27. května ve Velkých Losinách, obcí s termálními lázněmi a krásnou scenérií Jeseníků. Její historie sahá do poloviny 14. století. Hned po příjezdu a ubytování v penzionu s poetickým názvem Horinka v centru Velkých Losin naše členky zavítaly do jen pár kroků vzdáleného lázeňského parku. Byly jsme uneseny jeho nádherou, představovanou bezpočtem keřů kvetoucích rododendronů a azalek. Velmi brzy jsme zjistily, že stejně krásný je zámecký park i veřejná a soukromá prostranství.

Předprázdninové klubové aktivity vrcholí | Foto: archiv

Předprázdninové klubové aktivity vrcholí

Prázdniny se pomalu blíží a s nimi také doba odpočinku a dovolených s blízkými. Ne jinak je tomu v životě seniorů z klubů. Přes prázdniny je činnost klubů omezena jen na plánované akce, kterých ani v letošním roce není málo. Klub ve Slavoníně přes prázdniny pravidelně "otevírá svou náruč" a poskytuje perfektně vybavené zázemí zahrady s posezením i pro ostatní kluby, které zde pro své členy plánují letní posezení s grilováním. Probíhají naplánované výlety, společné dovolené a zájezdy, které na měsíc červenec a srpen plánuje například klub seniorů v Karafiátové ulici spolu s I. P. Pavlova, Slavonín, Lazce, Peškova, Přichystalova.

Veletrh sociálních služeb představí na 40 organizací

Jaké služby sociálního charakteru nabízejí Olomoučanům nejrůznější organizace, můžete zjistit už tento čtvrtek v Galerii Šantovka. Statutární město Olomouc zde pod záštitou náměstkyně Evy Kolářové pořádá Veletrh sociálních služeb. Prezentace i zábavné aktivity budou připraveny pro děti i dospělé od 10 do 18 hodin.

Vycházejí červnové Olomoucké listy

Dnes začala distribuce červnového čísla Olomouckých listů do domácností. Městský zpravodaj má tentokrát za hlavní téma padesát let rozária a jeho Vyznání růžím.

Dalších pět osobností se stalo laureáty Cen města | Foto: Jan Andreáš

Dalších pět osobností se stalo laureáty Cen města

Olomouc již popětadvacáté ocenila významné osobnosti. Od roku 1998 udílí vedení města Ceny města Olomouce lidem, kteří jsou s Olomoucí spjati a zasloužili se o její zviditelnění a svou prací přispěli ke zlepšení života ve městě. Letos si sošku Ceny města převzaly čtyři osobnosti, Cena za počin roku 2021 byla tentokrát udělena jedna.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.