Aktuality

Mikulášské setkání v Klubu pro seniory Pavelčákova | Foto: Olsen

Mikulášské setkání v Klubu pro seniory Pavelčákova

Bezmála stovka seniorů se vystřídala na poslední akci letošního rolku, pořádané odborem sociálních věcí MMOl v klubu pro seniory Pavelčákova. V přednáškovém sále průběžně probíhala prezentace fotografií a filmů z činností klubů pro seniory Olomouc, spolu s prohlídkou kronik jednotlivých klubů.

Cena města Olomouce | Foto: Jan Andreáš

Pozor, hledáme významné osobnosti!

Statutární město Olomouc vyhlašuje 26. ročník ocenění významných osobností města a 14. ročník udělování Ceny za počin roku 2022. Nominujte osobnost, která by si Cenu zasloužila! Termín pro podávání nominací je do 31. ledna 2023.

Pořiďte si vánoční stromeček z městských lesů | Foto: Depositphotos.com

Pořiďte si vánoční stromeček z městských lesů

Smrk, borovice nebo jedle? Vyberte si z bohaté nabídky Lesů města Olomouce. Jako každý rok i letos plánují městské lesy prodej stromků. Nakoupit je bude možné na tradičním místě před pavilonem A Výstaviště Flora. Prodej potrvá od 15. do 18. prosince.

Adventní Olomouc z výšky | Foto: Daniel Schulz

Adventní Olomouc z výšky

Kouzlo vánočně vyzdobeného města se spoustou dekorací, světel a stánků spolu s neopakovatelnou adventní atmosférou nabízejí Vánoční trhy v Olomouci. Pořadatelé připravili pro návštěvníky vycházkovou trasu, na které mohou obdivovat jedinečné olomoucké památky a pokochat se pohledem na historické jádro z několika vyhlídek, včetně pětasedmdesátimetrové radniční věže.

Vycházejí prosincové Olomoucké listy

Dnes začala distribuce prosincového čísla Olomouckých listů. Časopis mimo jiné přináší informace o tom, že podzim ve městě provázelo sázení zeleně, a to nejen v rámci dokončených investičních akcí a projektu estetizace veřejných prostranství, ale i podél rušných městských „bulvárů“.

Už svítí a jmenuje se Perníček! Olomoucké Vánoce mohou začít / Foto: Jan Andreáš

Už svítí a jmenuje se Perníček! Olomoucké Vánoce mohou začít

Už týden zdobí olomoucké Horní náměstí, ještě něco mu ale přece jen chybělo. Patnáctimetrový vánoční strom se v neděli večer slavnostně rozzářil a také dostal jméno. Se svým návrhem Perníček a krásným výtvarným zpracováním v letošní soutěži o pojmenování vánočního stromu vyhrály děti ze školní družiny ve Slavoníně.

Vánoční trhy začínají, slavnostní rozsvěcení stromu se odehraje v neděli | Foto: Jan Andreáš

Vánoční trhy začínají, slavnostní rozsvěcení stromu se odehraje v neděli

Tradiční Olomoucké vánoční trhy, které se dnes otevřou v centru města, pomáhají – tak jako každý rok – potřebným. Pořadatelé vyčlenili tři stánky, kde se v adventním čase budou střídat charitativní organizace z Olomouce a okolí, kterým lidé mohou přispět na provoz nebo projekty. Oblíbené trhy jsou otevřeny denně až do 23. prosince. Vánoční strom se rozsvítí v neděli 20. listopadu v 18 hodin.

Vzděláváme seniory v informačních technologiích | Foto: archiv MMOl

Vzděláváme seniory v informačních technologiích

Odbor sociálních věcí (OSV) zareagoval na lákavou nabídku studentů UPOl, kteří prostřednictvím své vlastní neziskové organizace SENIORON realizují vzdělávací kurzy pro zájemce z řad seniorů. Prostřednictvím klubů pro seniory jsme oslovili naše členy a na úvodní schůzce, která se konala v bezpečném prostředí klubu v Pavelčákové ulici, zareagovalo dvacet zájemců.

Divadla představí své hrdiny

Olomouc čeká jubilejní desátý ročník Noci divadel. Pro tento rok zvolili organizátoři celorepublikové akce téma „hrdinové“. Tři olomoucká divadla – Divadlo Tramtarie, Divadlo na cucky a Moravské divadlo Olomouc – a Klub mladého diváka ARTER letos spojily síly a přichází s programy, které propojuje soutěž. Noc divadel se odehraje v sobotu 19. listopadu 2022 od 16 do 19 hodin.

Vycházejí listopadové Olomoucké listy

Dnes začala distribuce listopadového čísla Olomouckých listů. Informujeme, že po komunálních volbách povede čtyři roky město hnutí ANO 2011, koalice ProOlomouc a Piráti a hnutí spOLečně. Představujeme novou podobu vedení města pro období let 2022–2026. A v anketě jsme se zastupitelů zeptali, co považují za nejdůležitější v následujících čtyřech letech?

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.