Aktuality

Zasukované tkaničky opět pomáhají | © Blanka Martinovská

Zasukované tkaničky opět pomáhají

Dobrovolníci, ale i herci Moravského divadla a vozíčkáři budou v ulicích Olomouce pomáhat při celostátní sbírce Zasukované tkaničky.

Garden Food Festival uspokojí všechny možné chutě | © archiv GFF

Garden Food Festival uspokojí všechny možné chutě

Foie gras s jablky a cibulkou, pravá italská pizza, hovězí i lososový burger, barbecue z jeleního masa, grilovaný filet z plachetníka, dančí ragú, sicilská caponata, taštičky dim sum, brazilské pao, ale taky raw vanilkový jogurt, rajčatová polévka s pomerančem, cvrček podle Magdaleny Dobromily Rettigové nebo makrónky, čokolády a dorty.

Olomouc soutěží o titul Obec přátelská seniorům | © archiv

Olomouc soutěží o titul Obec přátelská seniorům

Město usiluje o získání dalšího titulu. Tentokrát má ambici zvítězit v soutěži Obec přátelská seniorům. Po úspěchu v roce 2015, kdy Olomouc získala titul Obec přátelská rodině, má nyní snahu uspět i v další kategorii soutěže vyhlašované Ministerstvem práce a sociálních věcí.

Noc literatury v Olomouci

Již počtvrté hostí Olomouc oblíbený literární festival Noc literatury. Cílem celorepublikové akce je seznámit veřejnost s nejnovějšími překlady zahraniční literatury. Veřejná čtení budou i tentokrát probíhat na atraktivních a běžně nedostupných místech.

Olomouc si připomněla konec války | © Jan Andreáš

Olomouc si připomněla konec války

Na Den vítězství – státní svátek v pondělí 8. května – se uskutečnily tři pietní akty organizované statutárním městem Olomouc. Konec války uctili také dva náměstci primátora.

Stovka vystavovatelů na třetím Garden Food Festivalu Olomouc | © Blanka Martinovská

Stovka vystavovatelů na třetím Garden Food Festivalu Olomouc

Více než šedesát restaurací, vinařů, minipivovarů i tradičních pivních značek nebo prodejců prémiových destilátů a k tomu přes třicet regionálních výrobců a farmářů se připravuje na třetí ročník olomouckého Garden Food Festivalu.

Tvarůžkový festival 2016 | © Jan Andreáš

Hosty Tvarůžkového festivalu ochrání před deštěm velké stany

Ani nepříznivé počasí neohrozí konání 2. ročníku Tvarůžkového festivalu, který je připravený na pátek 28. dubna a sobotu 29. dubna. V případě deště budou návštěvníci festivalu moci využít přístřeší ve čtyřech velkých „party“ stanech.

Tvarůžkový festival opět provoní centrum města | © Jan Andreáš

Tvarůžkový festival opět provoní centrum města

Několikanásobně vyšší účast restaurací a bister, bohatý kulturní program i stánky na Horním a v letošním roce taktéž na Dolním náměstí či nově prodloužení festivalu na dva dny. To vše čeká návštěvníky druhého ročníku Olomouckého tvarůžkového festivalu, který se uskuteční o posledním dubnovém víkendu. Po obrovském zájmu návštěvníků o loňský první ročník nyní organizátoři věří, že se letos podaří naplnit očekávání veřejnosti mnohem lépe.

Ekologické dny Olomouc 2017

Festival Ekologické dny Olomouc na téma manipulace v přírodě, krajině a společnosti startuje 21. dubna. Od pátku do neděle budou v Olomouci diskutovat psychiatr Cyril Höschl, filosofové Václav Bělohradský a Zdeněk Kratochvíl, biologové Stanislav Komárek, Jan Zrzavý, David Storch, sociolog Pavel Barša, známý historik a autor Toulek Českou minulostí Petr Hora Hořejš a s nimi další neméně atraktivní hosté.

Jarní Flora představí Tajemnou tvář světa

Fantastická Afrika, karnevalové Benátky, tradiční masopust či velkolepá divadelní scéna. To vše a mnohem více navštíví ti, kdo se ve dnech 20. až 23. dubna vypraví na Výstaviště Flora Olomouc na jarní etapu mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc 2017. Již 38. ročník nejstarší a také nejproslulejší výstavnické akce svého druhu v České republice tentokrát ponese motto Tajemná tvář světa.