Aktuality

Cvičení na židlích

Vhodné pro všechny, kteří už nezvládnou cvičení na zemi.

Foto: Jakub Čermák

Tradiční seniorská veselice roztančila pavilon A

Pavilon A Výstaviště Flora Olomouc ožil ve čtvrtek 9. května veselicí seniorů. Příjemnou zábavu přišla návštěvníkům z Olomoucka i ze spřáteleného Hradce Králové popřát náměstkyně Kateřina Dobrozemská. „Tradiční májová zábava se každoročně těší velkému zájmu, což je důkazem, že lidé mají chuť se setkávat a bavit,“ uvedla Dobrozemská.

Foto: KS Přichystalova

KS Přichystalova vyrazila na Bílý kámen

Členové KS Přichystalova se 1. máje vypravili autokarem do jinak uzavřeného vojenského prostoru Libavá. Akce známé jako Bílý kámen se zúčastnilo 13 klubových zájemců.

Květnové listy s tvarůžkovým králem míří do schránek

Milovníci lesa, pozor! Nejnovější Olomoucké listy obsahují chybu. Na straně 17 jsme omylem použili loňskou pozvánku a přišli na to pozdě… Takže ve skutečnosti do městského lesa můžete vyrazit v sobotu 18. května od 9 hodin, a to do Lošova. Vše ostatní je v tomto vydání v pořádku. Za zmatky se omlouváme.

Foto: archiv MMOl

Jarní vlna zájezdů pro seniory, tentokrát na téma řeznické řemeslo a výroba gobelínů

Muzeum řeznictví ve Valašském Meziříčí a nedalekou Moravskou gobelínovou manufakturu navštívili senioři z pěti klubů v úterý 23. dubna.

Foto: Jakub Čermák

Kluby nabízejí seniorům smysluplné a aktivní trávení volného času

Aktivně, společně a smysluplně trávit volný čas. To je hlavním smyslem existence klubů pro seniory, kterých město Olomouc zřizuje celkem 23. Jejich členskou základnu tvoří bezmála 1200 registrovaných osob a členství v nich je zcela bezplatné.

Foto: Dagmar Pěničková

Přednáška o Jordánsku přilákala šest desítek zájemců

Poutavou cestovatelskou přednášku manželů Poulíkových o Jordánsku si vyslechlo ve čtvrtek 18. dubna téměř šest desítek seniorů v KS Peškova.

Foto: Jaromír Odstrčil

Senioři v Týnečku slavili 5. výročí založení klubu

Už před 5 lety bylo zřejmé, že to senioři v Týnečku myslí se svou aktivizací vážně. Neúnavně a cíleně prověřovali možnosti umístění klubovny, která nakonec vznikla v budově ZŠ a MŠ Gorkého v sále tělocvičny. V té době byl klub pro seniory vybaven základním mobiliářem.

Foto: Archiv MMOl

Vedoucí klubů pro seniory se školili v Přerově

V úterý 9. dubna proběhl výjezd vedoucích klubů pro seniory do Přerova, který uspořádal odbor sociálních věcí olomouckého magistrátu.

Foto: Archiv MMOl

Bowlingového klání se zúčastnilo 25 družstev

Oblíbený bowlingový turnaj družstev realizovaný v rámci spolupráce olomouckých a královéhradeckých seniorů se uskutečnil v úterý 16. dubna v bowlingovém centru Šantovka Olomouc. „Obdivuji vaše nadšení a aktivitu se kterou jste sem dnes v hojném počtu přišli a přeji vám, ať si dnešní turnaj co nejlépe užijete,“ řekla na úvod náměstkyně primátora Kateřina Dobrozemská, pod jejíž záštitou se akce konala.

Aktivity jsou podpořeny z NDT Obec přátelská rodině a seniorům 2023.

Mediální partneři: