Aktuality

Máte už první letošní číslo čtvrtletníku Olomoucký senior?

V těchto dnech vychází první letošní číslo časopisu Olomoucký senior, kterým se otevírá jeho čtvrtý ročník. Čtvrtletník nabízí i v tomto vydání zajímavé čtení nejen pro nejstarší generaci občanů města Olomouce.

Garden Food Festival přinese delikatesy do tří měst

Do tří moravských měst přinese Garden Food Festival vybrané lahůdky od nejlepších lokálních restaurací, pokrmy špičkových tuzemských šéfkuchařů i netradiční delikatesy a regionální i zahraniční speciality.

Moravské divadlo uvede Řecké pašije Bohuslava Martinů

Vrcholné operní dílo Bohuslava Martinů Řecké pašije se dočká historicky prvního uvedení na jevišti Moravského divadla. A bude u toho režisér Jan Antonín Pitínský, tvůrce oceňované olomoucké inscenace Pád Antikrista. Premiéra se uskuteční v pátek 24. února v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.

Informace k poskytování požárních hlásičů a detektorů plynu pro osoby s těžkým tělesným postižením | © archiv

Informace k poskytování požárních hlásičů a detektorů plynu pro osoby s těžkým tělesným postižením

Město Olomouc, zastoupené odborem ochrany, vyhlašuje na základě usnesení Rady města Olomouce ze dne 24. 1. 2017 výzvu pro spoluobčany s těžkým tělesným postižením k podání žádosti o hlásiče požáru a detektory plynu.

Tourism Expo 2017 | © Blanka Martinovská

Tourism Expo 2017: atraktivní program ve dvou pavilonech

Novou sezónu Výstaviště Flora Olomouce otevře tradiční výstava služeb cestovního ruchu a využití volného času TOURISM EXPO. Již 22. ročník veletrhu zaměřeného na propagaci turistiky a cestovního ruchu se bude konat ve dnech 10. – 11. 2. 2017 (denně od 9 do 18 hod).

Kluziště na Dolním náměstí v Olomouci | © Jan Andreáš

V jaké podobě má pokračovat tradice bruslení pod širým nebem v centru Olomouce?

Už řadu let patří zejména k prosincové nabídce centra Olomouce jedinečná možnost bruslení pod širým nebem. Olomoučané už bruslili na mobilním kluzišti umístěném na Horním a později na Dolním náměstí.

Brýle už nestačí? Pomohou vám specializované organizace

Pokud máte problémy se zrakem a potřebujete poradit jak se zorientovat v nové životní situaci, pomoci s výběrem optické nebo kompenzační pomůcky, počítače, vzdělávacího kurzu či hledáte zaměstnání, pak právě pro vás je určena nová informační brožura. Vznikla ve spolupráci organizací, které pomáhají osobám se zrakovým postižením v Olomouckém kraji.

Dejte nám vědět o svých pocitech

Dejte nám vědět, ve kterém veřejném prostoru v Olomouci se cítíte příjemně, nebo naopak, kde se podle vás nacházejí nepříjemná či neatraktivní veřejná prostranství, či kde se necítíte bezpečně.

Tourism Expo v novém | © archiv Výstaviště Flora

Tourism Expo v novém

Výstavnickou sezonu v areálu Výstaviště Flora Olomouc otevře letos opět veletrh služeb cestovního ruchu a aktivního životního stylu Tourism Expo. Stane se tak nově ve dvou dnech, a to 10. a 11. února 2017. Těch novinek si však pořadatelé dvaadvacátého ročníku oblíbené akce připravili podstatně více.

Čokoládový festival | © ChrisFromParis

Čokoláda na tisíc způsobů, to bude další Čokoládový festival

Milovníky čokolády čeká v únoru v Olomouci velmi příjemný víkend. Od 10. do 12. února se totiž odehraje v Olomouci třetí ročník Čokoládového festivalu. Návštěvníci budou ochutnávat i nakupovat čokoládové delikatesy, dozvídat se originální receptury a také uvidí velikou sbírku sběratelsky vzácných obalů čokolád z celého světa. Součástí festivalu bude také výstava obrazů malovaných čokoládou.