Aktuality

Vycházejí červnové Olomoucké listy

V těchto dnech dostávají Olomoučané do schránky červnové vydání časopisu Olomoucké listy, které informují o dění ve městě.

Foto: Výstaviště Flora Olomouc

Zahradnické trhy na Floře, potěší milovníky rostlin a podpoří místní pěstitele

Období jara je spojené s pracemi na zahrádkách, sázením rostlin či kutilskými pracemi kolem domu. Výstaviště Flora Olomouc proto nabízí vůbec první akci svého druhu – víkendové Zahradnické trhy. Konat se budou ve třech termínech na čerstvém vzduchu ve Smetanových sadech za pavilonem A.

Sváteční provoz lékáren | Foto: Ondrej Janovec z Pixabay

Sváteční provoz lékáren

O státním svátku nemusí mít lidé obavy, že v případě nutnosti neseženou potřebné léky. V pátek 8. května bude v Olomouci i regionu zajištěn lékárenský provoz. V každém okrese bude otevřena jedna prodejna léků.

Vycházejí květnové Olomoucké listy

V těchto dnech dostávají Olomoučané do schránky květnové vydání časopisu Olomoucké listy. Po 25 letech, kdy vycházely pravidelně, jsme byli nuceni z důvodu koronavirové krize Listy v dubnu nevydat. Proto jsme rádi, že se situace vrací pomalu do normálních kolejí a my vás můžeme informovat o dění ve městě.

Zoo se otevřela návštěvníkům | Foto: archiv zoo Olomouc

Zoo se otevřela návštěvníkům

Olomoucká zoo se po delší odmlce opět otevírá veřejnosti. V úterý přijal krizový štáb opatření, která vedou k rozvolňování situace v souvislosti s pandemií koronaviru. Podmínkou bylo, aby zoo před svým otevřením předložila krizovému štábu hygienický plán včetně režimových opatření a veškerých nařízení zároveň dostála.

Umělci Moravského divadla zazpívají seniorům | Foto: archiv MDO

Umělci Moravského divadla zazpívají seniorům

Navzdory tomu, že je budova Moravského divadla kvůli pandemii koronaviru už přes měsíc uzavřená, snaží se olomoučtí umělci zůstat v kontaktu s diváky a pomáhat v této době potřebným. Ve čtvrtek 23. dubna od 14.30 hodin si členové souboru opery a operety budou moci zazpívat před publikem a současně pomohou dobré věci – zpříjemní odpoledne klientům SeneCura SeniorCentra v Olomouci-Slavoníně.

Do lékárny i o Velikonočním pondělí | Foto: FNOL

Do lékárny i o Velikonočním pondělí

Provoz lékáren v Olomouci bude zajištěn i o velikonočních svátcích. V pondělí 13. dubna bude fungovat provoz lékárny v areálu Fakultní nemocnice Olomouc. Na Velký pátek si lidé budou moci opatřit léky například v nákupních centrech, kde jsou v době pandemie lékárny otevřené.

K nákupům pro seniory přibylo v Olomouci venčení psů. Pejsků se ujmou olomoučtí skauti | Foto: archiv

K nákupům pro seniory přibylo v Olomouci venčení psů. Pejsků se ujmou olomoučtí skauti

Charita Olomouc ve spolupráci s olomouckými skauty nabízí seniorům v Olomouci kromě nákupu potravin, hygieny a léků i možnost venčení jejich čtyřnohých přátel. Důvodem je doporučení seniorům starších 70 let, aby v době krizových opatření v rámci nouzového stavu omezili svůj pobyt venku.

Město zahájilo sběr a výkup roušek domácí výroby | Foto: koralky.stoklasa.cz

Město zahájilo sběr a výkup roušek domácí výroby

Tato zpráva již není aktuální. | Desítky a stovky domácích švadlenek stále vyrábí látkové roušky, přestože již zajistily potřebný počet pro své nejbližší. Často ale mají problém s jejich předáním těm, kteří nemají možnost si je vyrobit.

Menza olomoucké univerzity nabízí balená jídla | Foto: www.biorevue.cz

Menza olomoucké univerzity nabízí balená jídla

Na základě hromadné objednávky si můžete ve středně velkém kolektivu dopřát oběd ze Správy kolejí a menz Univerzity Palackého. „Minimální odběr je třicet porcí. Jídelníček je zveřejněn na našich stránkách a objednávka musí být učiněna den předem,“ upřesnil ředitel Správy kolejí a menz Josef Suchánek.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.