Aktuality

Letošní aktivity seniorů jsou v plném proudu | Foto: archiv

Letošní aktivity seniorů jsou v plném proudu

Měsíc leden bývá ve srovnání s prosincem, kdy se slaví Vánoce a příchod Nového roku poměrně klidným a odpočinkovým měsícem. To neplatí pro členy olomouckých klubů pro seniory. Ti se s vervou pustili do organizací kulturních, sportovních, turistických a vzdělávacích akcí.

Nominace na Cenu města a Počin roku | Foto: Jan Andreáš

Nominace na Cenu města a Počin roku

Statutární město Olomouc vyhlašuje 25. ročník ocenění významných osobností města a 13. ročník udělování Ceny za počin roku 2021. Nominujte osobnost, která by si Cenu zasloužila! Termín pro podávání nominací je do 31. ledna 2022.

V zoo se počítají zvířata. Sčítat mohou i návštěvníci!

Přelom roku znamená pro zaměstnance olomoucké zoologické zahrady pravidelnou zvířecí inventuru. Počítat je třeba poctivě a přesně, aby čísla souhlasila. A v době od 3. ledna do 14. února si to mohou vyzkoušet i návštěvníci.

V tříkrálovém kostýmu popřeje Olomoučanům šťastný nový rok hejtman, primátor a biskup | Foto: Blanka Martinovská

V tříkrálovém kostýmu popřeje Olomoučanům šťastný nový rok hejtman, primátor a biskup

Neobvyklou trojici koledníků mohou Olomoučané spatřit v ulicích historické části hanácké metropole ve čtvrtek 6. ledna 2022. Tři králové se vydají na koních od katedrály sv. Václava do centra města k olomoucké radnici. Tříkrálový kostým oblékne hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek, primátor Statutárního města Olomouc Miroslav Žbánek a pomocný biskup a generální vikář olomoucké arcidiecéze Josef Nuzík.

Vycházejí lednové Olomoucké listy

V těchto dnech je do schránek v našem městě distribuováno první letošní číslo Olomouckých listů. V populárním měsíčníku se dočtete, že zastupitelstvo města schválilo rozpočet na tento rok. Mimo jiné bude investovat do obnovy vodovodů a kanalizací. Ještě letos pak započne stavba sušárny kalů za desítky milionů korun.

Sváteční provoz lékáren | Foto: Ondrej Janovec z Pixabay

Provoz lékáren o svátcích

O svátečním víkendu 25. a 26. prosince i na Nový rok bude zajištěný provoz alespoň jedné lékárny v každém okrese Olomouckého kraje. Lidé si tak v případě potřeby mohou opatřit potřebné léky.

Vycházejí prosincové Olomoucké listy | Foto: Daniel Schulz

Vycházejí prosincové Olomoucké listy

V těchto dnech je do schránek v našem městě distribuováno prosincové vydání časopisu Olomoucké listy. V listech se dočtete, že v městských částech Povel a Neředín byly v listopadu vyznačeny dvě nové zóny s omezením rychlosti na 30 kilometrů v hodině. Dozvíte se, že jednu z nejrušnějších ulic v Olomouci postupně ozdobí nové stromořadí. V části Velkomoravské ulice nahradí dožívající lípy nové platany. Věříme, vás že zaujme spousta dalších zajímavých zpráv a informací z našeho města.

Knihovna města Olomouce | Foto: Pavel Snášel

Dospělé oddělení knihovny projde rekonstrukcí, do půlky prosince bude zavřeno

Dospělé oddělení Knihovny města Olomouce na náměstí Republiky čeká rekonstrukce, proto bude od pondělí 29. listopadu po dobu následujících dvou až tří týdnů uzavřeno. Knížky si můžete vypůjčit prostřednictvím služby "odložení z poličky", mailem nebo telefonicky.

Seniorům i majitelům domů poradí dvě nové příručky od profesionálních hasičů | Foto: HZSCR

Seniorům i majitelům domů poradí dvě nové příručky od profesionálních hasičů

Dvě nové příručky z oblasti požární ochrany připravili pro veřejnost odborníci z hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje ve spolupráci s krajským úřadem. V prvním případě se zaměřili na starší generaci, ve druhém se pak věnovali problematice bytových domů. Brožura je určená především majitelům objektů, bytovým družstvům a společenstvím vlastníků.

Veselice pro seniory dne 16.11.2021 zrušena

Veselice pro seniory, plánovaná na 16.11.2021, je z důvodu radikálně se horšící situace s počtem nakažených lidí nemocí Covid 19 v regionu zrušena. K tomuto kroku nás vede také snaha o ochranu zdraví seniorů. Celou situace jsme konzultovali s náměstkyní primátora SMOL paní Evou Kolářovou a v tomto rozhodnutí máme její plnou podporu.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.