Aktuality

Vycházejí srpnové Olomoucké listy

V těchto dnech dostávají Olomoučané do schránky další vydání časopisu Olomoucké listy. Při čtení se dozvědí, že nejvyšší díl věže olomoucké radnice je zpět. V jeho útrobách je také zajímavý vzkaz z roku 2020 budoucím generacím.

Flora Olomouc - letní etapa 2019 | Foto: archiv Výstaviště Flora Olomouc a.s.

Letní Flora odkryje tajemství městských dvorků a připomene 20. výročí zapsání Sloupu Nejsvětější Trojice na seznam UNESCO

Letošní letní květinová výstava láká na téma Zahrada za zdí. Tentokrát nás zavede do tajů městských zahrádek, dvorků a zákoutí. Těšte se na to nejlepší z floristického a zahradního umění, expozici České dědictví UNESCO, výstavu Pod křídly múz či tradiční zahradnické trhy. Výstava Letní Flora Olomouc se uskuteční 20. – 23. srpna 2020 na Výstavišti Flora Olomouc.

Bowlingový turnaj pro seniory vyhráli veteráni Policie ČR | Foto: Dušan Fišara

Bowlingový turnaj pro seniory vyhráli veteráni Policie ČR

Již v pořadí druhý bowlingový turnaj pro seniory se konal 14.7. v Bowlingovém centru v OC Šantovka. Akce se konala pod záštitou náměstkyně primátora Evy Kolářové, která poskytla ceny vítězným družstvům a akce se také zúčastnila jako divák, aby kontrolovala řádný průběh turnaje.

Letní pohoda začíná v country stylu, a hned velkou legendou

Legendární kapela Plavci zahájí v pátek v podvečer seriál pátečních a sobotních koncertů s názvem Pohoda u Trojice. Jak název napovídá, koncerty i další kulturní akce se budou odehrávat na Horním náměstí poblíž Sloupu Nejsvětější Trojice.

Vycházejí červencové Olomoucké listy

V těchto dnech dostávají Olomoučané do schránky další vydání časopisu Olomoucké listy. Při čtení populárního měsíčníku se dozví, že město letos v cestovním ruchu cílí na tuzemské turisty. Že most na Masarykově třídě dostává nové základy nebo že obyvatelé Lazců se zapojili do diskuse o nové podobě parku mezi ulicí Dlouhou a Mlýnským potokem.

Senioři v Týnečku slavili a vítězové se stávají…

Po dlouhém období „klidu“ postupně připravilo oddělení sociální pomoci a služeb odborů sociálních věcí Magistrátu města Olomouce několik akcí pro seniory. Vrcholem těchto akcí bylo společné setkání v Olomouci – Týnečku. Součástí setkání bylo posezení u piva, muziky a občerstvení a kdo chtěl, mohl si i zasoutěžit. Na akci se přihlásilo přes 260 osob. „Věděli jsme, že lidem chybí společné setkání, ale zájem nás míle překvapil“, řekla Eva Kolářová, náměstkyně primátora a doplnila, že „další setkání, tentokráte čistě sportovní, bude v rámci Bowlingového turnaje dne 14.7.“

Akce v Týnečku se koná!

Ani nepříznivé počasí nás nezastaví!

Umělci Moravského divadla Olomouc zavítají v průběhu léta do pivovaru, kláštera či zámku

Dlouhý půst způsobený pandemií koronaviru si konečně vynahradí umělci Moravského divadla Olomouc. Ještě předtím, než se budova divadla znovu otevře pro veřejnost, budou kočovat po netradičních scénách v Olomouckém kraji. Adaptace Hrabalových Postřižin se tak dočká stylového uvedení v hanušovickém pivovaru, populární komedie Když se zhasne zažije premiéru ve Šternberském klášteře a divadlo se bude hrát také na zámcích v Tovačově a Brodku u Prostějova.

Vycházejí červnové Olomoucké listy

V těchto dnech dostávají Olomoučané do schránky červnové vydání časopisu Olomoucké listy, které informují o dění ve městě.

Foto: Výstaviště Flora Olomouc

Zahradnické trhy na Floře, potěší milovníky rostlin a podpoří místní pěstitele

Období jara je spojené s pracemi na zahrádkách, sázením rostlin či kutilskými pracemi kolem domu. Výstaviště Flora Olomouc proto nabízí vůbec první akci svého druhu – víkendové Zahradnické trhy. Konat se budou ve třech termínech na čerstvém vzduchu ve Smetanových sadech za pavilonem A.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.