Aktuality

Senioři v Týnečku slavili a vítězové se stávají…

Po dlouhém období „klidu“ postupně připravilo oddělení sociální pomoci a služeb odborů sociálních věcí Magistrátu města Olomouce několik akcí pro seniory. Vrcholem těchto akcí bylo společné setkání v Olomouci – Týnečku. Součástí setkání bylo posezení u piva, muziky a občerstvení a kdo chtěl, mohl si i zasoutěžit. Na akci se přihlásilo přes 260 osob. „Věděli jsme, že lidem chybí společné setkání, ale zájem nás míle překvapil“, řekla Eva Kolářová, náměstkyně primátora a doplnila, že „další setkání, tentokráte čistě sportovní, bude v rámci Bowlingového turnaje dne 14.7.“

Akce v Týnečku se koná!

Ani nepříznivé počasí nás nezastaví!

Umělci Moravského divadla Olomouc zavítají v průběhu léta do pivovaru, kláštera či zámku

Dlouhý půst způsobený pandemií koronaviru si konečně vynahradí umělci Moravského divadla Olomouc. Ještě předtím, než se budova divadla znovu otevře pro veřejnost, budou kočovat po netradičních scénách v Olomouckém kraji. Adaptace Hrabalových Postřižin se tak dočká stylového uvedení v hanušovickém pivovaru, populární komedie Když se zhasne zažije premiéru ve Šternberském klášteře a divadlo se bude hrát také na zámcích v Tovačově a Brodku u Prostějova.

Vycházejí červnové Olomoucké listy

V těchto dnech dostávají Olomoučané do schránky červnové vydání časopisu Olomoucké listy, které informují o dění ve městě.

Foto: Výstaviště Flora Olomouc

Zahradnické trhy na Floře, potěší milovníky rostlin a podpoří místní pěstitele

Období jara je spojené s pracemi na zahrádkách, sázením rostlin či kutilskými pracemi kolem domu. Výstaviště Flora Olomouc proto nabízí vůbec první akci svého druhu – víkendové Zahradnické trhy. Konat se budou ve třech termínech na čerstvém vzduchu ve Smetanových sadech za pavilonem A.

Sváteční provoz lékáren | Foto: Ondrej Janovec z Pixabay

Sváteční provoz lékáren

O státním svátku nemusí mít lidé obavy, že v případě nutnosti neseženou potřebné léky. V pátek 8. května bude v Olomouci i regionu zajištěn lékárenský provoz. V každém okrese bude otevřena jedna prodejna léků.

Vycházejí květnové Olomoucké listy

V těchto dnech dostávají Olomoučané do schránky květnové vydání časopisu Olomoucké listy. Po 25 letech, kdy vycházely pravidelně, jsme byli nuceni z důvodu koronavirové krize Listy v dubnu nevydat. Proto jsme rádi, že se situace vrací pomalu do normálních kolejí a my vás můžeme informovat o dění ve městě.

Zoo se otevřela návštěvníkům | Foto: archiv zoo Olomouc

Zoo se otevřela návštěvníkům

Olomoucká zoo se po delší odmlce opět otevírá veřejnosti. V úterý přijal krizový štáb opatření, která vedou k rozvolňování situace v souvislosti s pandemií koronaviru. Podmínkou bylo, aby zoo před svým otevřením předložila krizovému štábu hygienický plán včetně režimových opatření a veškerých nařízení zároveň dostála.

Umělci Moravského divadla zazpívají seniorům | Foto: archiv MDO

Umělci Moravského divadla zazpívají seniorům

Navzdory tomu, že je budova Moravského divadla kvůli pandemii koronaviru už přes měsíc uzavřená, snaží se olomoučtí umělci zůstat v kontaktu s diváky a pomáhat v této době potřebným. Ve čtvrtek 23. dubna od 14.30 hodin si členové souboru opery a operety budou moci zazpívat před publikem a současně pomohou dobré věci – zpříjemní odpoledne klientům SeneCura SeniorCentra v Olomouci-Slavoníně.

Do lékárny i o Velikonočním pondělí | Foto: FNOL

Do lékárny i o Velikonočním pondělí

Provoz lékáren v Olomouci bude zajištěn i o velikonočních svátcích. V pondělí 13. dubna bude fungovat provoz lékárny v areálu Fakultní nemocnice Olomouc. Na Velký pátek si lidé budou moci opatřit léky například v nákupních centrech, kde jsou v době pandemie lékárny otevřené.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.