Aktuality

Výsledky sportovního dne seniorů 13.9.2018

Vážení soutěžící, fanoušci a sympatizanti. V příloze článku máte uvedenou výsledkovou listinu ze sportovního dne seniorů konaného ve Smetanových sadech 13.9.2018. Příští rok se těšíme na viděnou.

Představujeme nabídky sportování pro seniory v Olomouci

Že je sportování důležité i ve vyšším věku, si uvědomují senioři, kteří se zúčastnili Sportovních her pro seniory v parku ve Smetanových sadech minulý týden dne 13.9.2018. Počasí nám přálo a vše vyšlo na jedničku. Soutěžní klání zahajovali náměstek primátora Ladislav Šnevajs s paralympijskou vítězkou Evou Kacanů a vedoucí odboru sociálních služeb, Yvonou Kubjátovou. Medaile a poháry předala vedoucí odboru sociálních služeb a další ceny byly předány na základě losování družstev. Většinu cen poskytl obchod Decathlon Olomouc, který opravdu dělá sport dostupnější.

Nové komunitní centrum v Olomouci, vyžití pro rodiče, děti i seniory | Foto: Blanka Martinovská

Nové komunitní centrum v Olomouci, vyžití pro rodiče, děti i seniory

Vyžití pro všechny generace - z klubu pro seniory v Peškově ulici se stává komunitní centrum. Klub volnočasových aktivit Pešek vznikl v přízemních prostorách Domu s pečovatelskou službou a veřejnosti nabízí prostor pro setkávání napříč generacemi, konání společenských, vzdělávacích a kulturních aktivit i činnost spolků na podporu rodin s dětmi.

Dny evropského dědictví: Robin Hood, Ceny primátora, koncerty a podrobný program v telefonu

Až do neděle 9. září se olomoucký kulturní život ponese ve znamení Dnů evropského dědictví. Jedinečná akce zpřístupní zájemcům více než sedmdesát míst a přinese rozmanitý způsob vyžití. Programová nabídka je natolik bohatá, že k orientaci v ní slouží i speciální aplikace pro chytré telefony.

Senioři i maminky s dětmi. Z klubu pro seniory se stává komunitní centrum

Srdečně zveme na slavnostní otevření komunitního centra „Klub volnočasových aktivit PEŠEK“. Klub se nachází v přízemních prostorách Domu s pečovatelskou službou statutárního města Olomouce na ulici Peškova 1. Slavnostní otevření za účasti náměstka primátora, RNDr. Ladislava Šnevajse, se uskuteční dne 17. září, které v 8:45 zahájí svým vystoupením děti z Fakultní základní školy dr. Milady Horákové a Mateřské školy Olomouc, Rožňavská 21. Po celý den je připraven bohatý doprovodný program, vstup je po celý den zdarma.

Sportovní dění přehledně a na jednom místě. Město spouští projekt Sportuj v Olomouci

Snadnější a přehlednější orientaci v nabídce sportovních událostí v Olomouci má poskytnout nový webový portál a stejnojmenná mobilní aplikace. Město spouští projekt s názvem Sportuj v Olomouci. Stažení mobilních aplikací i registrace na portálu jsou zcela zdarma.

Vycházejí zářijové Olomoucké listy

I po prázdninách vychází nové číslo časopisu Olomoucké listy, který pravidelně přináší do schránek zdarma aktuality o dění v našem městě. Měsíčník nabízí zajímavé čtení pro občany hanácké metropole.

Vojenská hudba rozezvučí náměstí, chrám i Klášterní Hradisko | Foto: Jan Andreáš

Vojenská hudba rozezvučí náměstí, chrám i Klášterní Hradisko

Na přelomu srpna a září bude v Olomouci a Kroměříži znít hudba v podání vojenských souborů. Obě města propojí XXIV. Mezinárodní festival vojenských hudeb, všechny jeho orchestry zase spojuje stoleté výročí vzniku jejich zemí.

Veselice pro seniory bude zářit v září

Jako každý rok i letos v roce 2018 se mohou senioři podruhé pobavit na výstavišti Flora v pavilonu A. Tentokrát o něco dříve a to již v září.

Sportovní den pro seniory Smetanovy sady

Chcete si poslechnout živou hudbu, posedět u kávy, zkusit si zasoutěžit, nebo jen fandit? Přijďte mezi nás 13.9.2018 k restauraci Fontána ve Smetanových sadech.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV
v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017.