Aktuality

Vychází letní číslo časopisu Olomoucký senior | Foto: MMOL

Vychází letní číslo časopisu Olomoucký senior s rychlou soutěží o vstupenky do „Letňáku“

Nové číslo čtvrtletníku Olomoucký senior, který město Olomouc nejen pro své starší obyvatele vydalo na konci června, opět přináší pestrý pohled na život našich seniorů i na témata, která se dotýkají mnoha rodin. Tentokrát se více věnujeme takzvaným neformálně pečujícím, tedy lidem, kteří se doma starají o své blízké. Přibližujeme možnosti podpory, které jim dnes nabízí město i další organizace, a připomínáme, že na náročnou péči nemusí být nikdo sám.

Klub seniorů v Nedvězí oslavil 25 let své existence | Foto: archiv MMOl

Klub seniorů v Nedvězí oslavil 25 let své existence

Ve čtvrtek 11. června se ve slavnostně vyzdobené klubovně sešli členové KS Nedvězí, aby společně oslavili 25 let od založení klubu. Příjemnou atmosféru podpořil pan Šolc hrou oblíbených písní na kytaru a harmoniku. Oslava se tak nesla ve znamení zpěvu a dobré nálady, hosté si pochutnali na zákuscích a nechyběly ani špekáčky opékané na venkovním grilu.

Jarní etapy vzdělávacích programů se zúčastnily dvě stovky seniorů z olomouckých klubů | Foto: archiv MMOl

Jarní etapy vzdělávacích programů se zúčastnily dvě stovky seniorů z olomouckých klubů

Statutární město Olomouc ve spolupráci s neziskovou organizací SeniorOn úspěšně zakončilo jarní běh vzdělávacích kurzů zaměřených na ovládání chytrých telefonů a moderních technologií. Díky finanční podpoře tohoto programu městem Olomouc bylo proškoleno 200 seniorů.

Olomoucké listy 06/2026 | Foto: Jan Andreáš

Vycházejí červnové Olomoucké listy

V těchto dnech dostávají Olomoučané do schránek další číslo Olomouckých listů. Ty pravidelně přinášejí informace o dění v hanácké metropoli. Při jejich čtení mimo jiného zjistíte, že nová multifunkční aréna přibližně za dvě a půl miliardy korun by mohla vzniknout vedle Velkomoravské ulice.

Sejdeme se u Svitav opět spojilo aktivní seniory, společně ušli přes 54 tisíc kilometrů | Foto: archiv MMOl

Sejdeme se u Svitav opět spojilo aktivní seniory, společně ušli přes 54 tisíc kilometrů

Ve čtvrtek 28. května proběhlo v restauraci Avion slavnostní zakončení turisticko-společenské akce Sejdeme se u Svitav. Do Olomouce dorazili také senioři ze spřáteleného Hradecka, kteří se do programu aktivně zapojili.

Kytičkový den v Onko klubu Slunečnice | Foto: Depositphotos.com

Kytičkový den v Onko klubu Slunečnice

Onko klub Slunečnice Olomouc letos slaví 25 let své existence. Čtvrtstoletí podpory, přátelství a společného boje žen z Olomoucka, které spojila nelehká onkologická zkušenost.

Veselice pro seniory přilákala stovky návštěvníků | Foto: MMOl

Veselice pro seniory přilákala stovky návštěvníků

Ve středu 14. května ožilo Výstaviště Flora Olomouc tradiční Taneční veselicí pro seniory, která přilákala kolem 350 návštěvníků. Za zábavou a příjemným setkáním dorazili lidé nejen z Olomouce a okolí, ale také z větší dálky – například z Bystřice nad Pernštejnem, Hulína či z Hradce Králové.

Koncert na počest Hany Hegerové

Koncert na počest Hany Hegerové

Přijďte si vychutnat výjimečný večer plný emocí a těch nejkrásnějších šansonů. Na pódiu ožijí legendární písně Hany Hegerové v podání Dany Chytilové, kterou doprovodí skvělí muzikanti.

Vycházejí květnové Olomoucké listy 5/2026 | Foto: Jakub Čermák

Vycházejí květnové Olomoucké listy

V těchto dnech dostávají Olomoučané do schránek další číslo Olomouckých listů. Ty přinášejí informace o dění v hanácké metropoli. Při jejich čtení mimo jiného zjistíte, že rozvoj infrastruktury pro cyklistickou dopravu se v Olomouci nezastavil. Byla totiž dokončena cyklostezka do Topolan, která tak má za sebou první ze tří částí. Další povede do Nedvězí nebo Chomoutova. V zorném poli vedení města je celkem 16 projektů cyklodopravy, přičemž některé jsou hotovy, další se připravují na letošek a následující roky.

Bowlingového turnaje se zúčastnilo 165 seniorů | Foto: archiv MMOl

Bowlingového turnaje se zúčastnilo 165 seniorů

Ve čtvrtek 16. dubna ožilo Bowling Centrum Šantovka přátelským turnajem seniorů. Síly si zde poměřilo celkem 33 týmů – 27 z olomouckých klubů a 6 ze spřáteleného Hradecka.

Aktivity jsou podpořeny z DT Obec přátelská rodině a seniorům 2025.