Aktuality

Nezapomeňte do 31. května uhradit poplatek za komunální odpad v roce 2018 | © archiv

Nezapomeňte do 31. května uhradit poplatek za komunální odpad v roce 2018

Poplatek lze zaplatit v úředních hodinách hotově či platební kartou na pokladně budovy NAMIRO, Palackého 14 a Hynaisova 10, Olomouc nebo na detašovaných pracovištích magistrátu.

 | © Jan Andreáš

Vstupenky na open-air koncert Moravské filharmonie již v prodeji

Vstupenky na velký koncert pod širým nebem Moravské filharmonie, který se uskuteční v pátek 1. června 2018 od 19 hodin na Horním náměstí, mohou zájemci zakoupit v Informačním centru na olomoucké radnici.

Olomouc zažije Muzejní noc

Otevřená muzea, galerie, paláce, ale také radnice, forty i další zajímavá místa v Olomouci zažijí návštěvníci v pátek 18. května v rámci Muzejní noci. Atraktivní program nabízí od 18 do 24 hodin kromě stálých expozic i řadu doprovodných akcí. Pro účastníky město zdarma zajistilo také speciální autobusovou linku.

Noc v olomouckém ČD Muzeu s parními jízdami | Martin Skopal

Noc v olomouckém ČD Muzeu s parními jízdami

V pátek 18. května se koná Olomoucká muzejní noc, v rámci níž se od 18 hodin do půlnoci mimořádně zpřístupní řada muzeí, památek a výstav. Jde o jedinečnou příležitost projít si řadu kulturních institucí v neopakovatelné atmosféře. Do Festivalu muzejních nocí, který se koná po celé republice, se zapojilo i ČD Muzeum, které bude mimořádně otevřeno od 15 do 23 hodin.

Svátky města Olomouce budou letos velkolepé, Olomoučané prožijí pouť časem | © Jan Andreáš

Svátky města Olomouce budou letos velkolepé, Olomoučané prožijí pouť časem

Na atraktivní cestu časem pozvou účastníky letošní Svátky města Olomouce. Díky řadě divadelních představení, přehlídkám historických vojsk i velké bitvě se Olomoučané budou moci podívat do svého města v 15., 18. či 19. století a prožít znovu velké okamžiky z bohaté olomoucké historie.

Plavby Olomouc mají pro letošní rok nové přístaviště | © archiv

Plavby Olomouc mají pro letošní rok nové přístaviště

O plavby vyhlídkovou lodí Olomoučané a návštěvníci města nepřijdou ani v době stavby protipovodňových opatření na řece Moravě v centru Olomouce. Přístaviště se podařilo dočasně přemístit níže po proudu řeky. Nové zázemí pro letošní rok Plavby Olomouc našly u „Posezení U vodníka“ poblíž čističky na Nových Sadech.

Flora slaví šedesát, mezi jubilanty je i nově vyšlechtěný tulipán | © Blanka Martinovská

Flora slaví šedesát, mezi gratulanty je i nově vyšlechtěný tulipán

Symbolika narozeninové kytice provází letošní jarní etapu květinové výstavy Flora Olomouc. Ta slaví 60 let od první zahradnické expozice. Návštěvník ústřední expozice může díky soudobému principu instalace zažít jedinečný kontakt s exponátem.

Autor: Rainer Haufe, CC BY-SA 3.0

Motoráčkem na jubilejní jarní Floru Olomouc

Tento čtvrtek 26. dubna začíná na olomouckém výstavišti už jubilejní 60. ročník jarní etapy Flory Olomouc, největší květinové akce v zemi. V hlavní hale olomouckého výstaviště se představí letošní narozeninové téma – „Pugét pro Floru“.

Veselice pro seniory opět v Áčku, tentokrát Májová

Jako každý rok i letos v roce 2018 se mohou senioři pobavit na výstavišti Flora v pavilonu A.

Tvarůžkový festival 2018, sobota | © Jan Andreáš

Tvarůžkový festival přilákal o víkendu 14 tisíc lidí

Třetí ročník olomouckého Tvarůžkového festivalu ozdobila rekordní přízeň návštěvníků. Čtrnáct tisíc lidí ochutnalo čtyři tuny syrečků v různé formě. K tomu je čekalo slunečné počasí a bohatý program.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV
v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017.