Aktuality

Olomoucký senior opět radí i baví

V závěru roku 2019 vyšlo čtvrté loňské číslo bezplatně distribuovaného čtvrtletníku Olomoucký senior. Na jeho stránkách najdou čtenáři pratické rady, informace z fungování klubů seniorů či rozhovor s dámou, která učí lidi lépe porozumět knihám. Nechybí ani tipy na aktivity ve volném čase, oblíbený výlet do historie Olomouce a čtenářská soutěž o zajímavé ceny.

Vycházejí lednové Olomoucké listy

V těchto dnech vychází první letošní číslo časopisu Olomoucké listy. Ten přináší do všech schránek ve městě aktuality o dění v Olomouci. Při čtení oblíbeného měsíčníku se dozvíte, co nás v Olomouci v roce s magickým číslem MMXX čeká. V rozhovoru s arcibiskupem Janem Graubnerem se věnujeme tématu charity a veřejných sbírek. Přinášíme informaci o tom, že dlouho očekávaná druhá etapa výstavby tramvajové trati na Nové Sady začne již letos.

Ze staré kotelny bude knihovna | Foto: archiv

Ze staré kotelny bude knihovna

Nepoužívaná kotelna na Nových Sadech se promění v novou pobočku městské knihovny. Vznikne v Trnkově ulici a sloužit bude i jako společenské centrum. Město už zpracovalo investiční záměr na její přestavbu. Nové pobočce vtiskne podobu architekt, který vzejde ze soutěže o návrh.

Vycházejí prosincové Olomoucké listy

V těchto dnech vychází nové číslo časopisu Olomoucké listy, který přináší do všech schránek ve městě aktuality o dění v Olomouci.

Ples pro seniory 21.11.2019 | Foto: archiv

Ples pro seniory 21.11.2019 - soutěž

Máte pěkné fotografie z akce? Pošlete nám je. Autoři vybraných fotografií získají pěkný dárek :-)

Vánoční trhy začínají, budou zábavnější a ekologičtější | Foto: archiv

Vánoční trhy začínají, budou zábavnější a ekologičtější

Po dvaatřicet dnů a večerů bude žít centrum města atmosférou a rytmem Vánočních trhů Olomouc. Začínají slavnostním rozsvícením a pojmenováním vánočního stromu dnes 22. listopadu. Olomoučany i turisty budou bavit až do 24. prosince.

Svoboda má kulatiny, užijte si happening

Třicet let od sametové revoluce slaví Olomouc velkolepě. Město spolu s dalšími institucemi připravilo nabitý program.

Svoboda má kulatiny, užijte si happening, festivaly, videomapping s Sametovou noc

Třicet let od sametové revoluce oslaví Olomouc velkolepě. Město spolu s dalšími institucemi připravilo nabitý program. Ten v režii města startuje 14. listopadu prezentací knihy o listopadových událostech 1989 v Olomouci. Veřejnost čekají besedy, projekce, komponované pořady, divadelní představení i koncerty.

Vycházejí listopadové Olomoucké listy

V těchto dnech vychází nové číslo časopisu Olomoucké listy, který přináší do všech schránek ve městě aktuality o dění v Olomouci.

Kurzy dopravní výchovy nejen seniorů | Foto: Centrum Semafor

Kurzy dopravní výchovy nejen seniorů

Oblíbené kurzy dopravní výchovy seniorů začaly letos v říjnu. Kurzy obohatilo Centrum Semafor především o nový videomateriál, tzn. více instruktážních filmů a videoukázek. "Zaměříme se také v daleko větší míře na zásady bezpečného chování všech kategorii účastníků silničního provozu a více prostoru budeme věnovat i tomu, jak se bezpečně pohybovat po Olomouci," uvedl za Semafor Josef Línek. Všechny typy kurzů se konají až do 18. března 2020 s výjimkou vánočních svátků.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.