Aktuality

24hodinové čtení Bible začne v pondělí odpoledne

Celodenní a celonoční čtení Bible začne v pondělí odpoledne. Po dobu 24 hodin se může kdokoliv zapojit do čtení v kapli sv. Jeronýma v prvním patře olomoucké radnice. A kdo se stydí číst, může přijít třeba jen poslouchat.

Budova Štursova | © archiv MMOl

Rekonstrukce budovy magistrátu ve Štursově ulici znamená dočasné omezení komfortu

Modernizace vstupní haly budovy Magistrátu města Olomouce ve Štursově ulici dočasně omezí komfort návštěvníků tohoto pracoviště. K žádnému omezení poskytovaných služeb ze strany odboru sociálních věcí a odboru sociálních služeb ale nedojde, všechny pracovníky najdou občané v jejich současných kancelářích.

Kino pro seniory

Aktualizováno: Kapacita sálu je již naplněna.

Aktivity pro seniory v Olomouci

Zajímavá přednáška nebo kino zdarma? Nenechte si ujít nabídku aktivit pro seniory ve městě Olomouci. Odbor sociálních služeb pod záštitou náměstka primátora Ladislava Šnevajse, plánuje i v letošním roce řadu aktivit, o kterých se můžete dozvědět na stránkách https://proseniory.olomouc.eu/uvod nebo www.facebook.com/olomouckysenior.

Změny jízdních řádů MHD k 1. 3. 2018 | © Blanka Martinovská

Změny jízdních řádů MHD k 1. 3. 2018

Nové jízdní řády několika autobusových linek olomoucké MHD cestujícím vrací spoje i častější intervaly. Změny v zóně 71 začnou platit od 1. března. Úpravy zohledňují změny linek veřejné autobusové dopravy objednávané Olomouckým krajem a reagují na podněty veřejnosti.

Český statistický úřad zahajuje šetření v domácnostech | © pixabay.com

Český statistický úřad zahajuje šetření v domácnostech

Začíná šetření životních podmínek a příjmů domácností. Český statistický úřad sbírá aktuální údaje pro hodnocení sociální a ekonomické situace obyvatel. Odborně proškolení tazatelé navštíví v období od 3. února do 27. května více než 11 tisíc domácností v České republice.

Kvetoucí strelície v palmovém skleníku | © archiv Výstaviště Flora Olomouc

Po zimní odmlce otevírá Flora pro veřejnost sbírkové skleníky

Sbírkové skleníky Výstaviště Flora Olomouc ve Smetanových sadech o víkendu veřejnosti znovu otevírají brány do světa exotických rostlin a živočichů. Po zimní údržbě budou skleníky veřejnosti opět zpřístupněné od 9.30 do 16 hodin.

For model | © Archiv Výstaviště Flora

Letošní výstava For Model rozpohybuje v Olomouci tři historické vlaky

Hned několik novinek ozvláštní další ročník výstavy For Model 2018. Návštěvníci se mohou těšit na kouzelný svět plný her a fantazie, projížďku historickým vlakem či na vojenskou techniku úctyhodných rozměrů.

Nenechte se strašit, zpráva o infikovaných jehlách je nesmysl | © pixabay.com

Nenechte se strašit, zpráva o infikovaných jehlách je nesmysl

Na sociálních sítích se v posledních dnech znovu objevila velmi stará smyšlená zpráva o výskytu nakažených injekčních jehel ve vozech MHD a na dalších veřejných místech. Jedná se o jeden z nejklasičtějších hoaxů, tedy nepravdivých zpráv, který se poprvé začal šířit už na jaře roku 2001.

Obrazem: Biskup a páter požehnali Olomoučanům | © Bc. Richard Schwarz

Obrazem: Biskup a páter požehnali Olomoučanům

Novoroční požehnání s bohoslužbou se odehrálo 2. ledna odpoledne v gotické kapli sv. Jeronýma, která je součástí historické budovy radnice. Vedení města, zaměstnancům magistrátu a přítomným Olomoučanům požehnal pomocný biskup Antonín Basler a páter František Hanáček z farnosti sv. Mořice. O hudební doprovod v podobě staroslověnských písní spojených s liturgií se postarali bratři Kučerové.

V roce 2017 byly prorodinné aktivity města Olomouce podporovány z dotace MPSV
v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017.