Aktuality

Čerstvé vydání Olomouckého seniora se ohlíží za létem

Společně prožitý čas je nejlepší, hlásá nadpis úvodníku nového čísla časopisu Olomoucký senior, který už desátým rokem vydává město Olomouc nejen pro nejstarší generaci svých občanů. Ve třetím letošním vydání čtvrtletníku, který vychází na konci září, se dočtete mimo jiné, jaké aktivity jsou připraveny v rámci podzimního cyklu Obec přátelská rodině a seniorům, jak proběhl červnový zájezd olomouckých seniorů na Lipno a jaké společné zážitky mají z návštěvy přátel z Hradce Králové v našem městě.

Výtvarné hrátky s lektorkou Ing. Lenkou Vyhlídalovou

Rodinné centrum Heřmánek si pro vás připravilo páteční odpoledne s relaxačními výtvarnými technikami. Jedná se o nenáročné, ale kreativní techniky, které zvládnou zájemci každého věku.

Nabídka akcí na říjen 2023 | Foto: Deposiphotos.com

Olomouc – město přátelské rodině a seniorům – nabídka akcí na říjen 2023

Statutární město Olomouc letos získalo ocenění Obec přátelská rodině a seniorům a chce to oslavit se svými občany. Pro rodiny s dětmi, pro seniory a také dohromady pro všechny generace přichystalo město ve spolupráci s partnery zajímavé akce, na které jste srdečně zváni i vy. Díky získané dotaci jsou všechny akce pro účastníky zdarma.

Bezpečí – beseda s Městskou policií Olomouc

Beseda pro seniory o zásadách bezpečného chování a předcházení protiprávního jednání, které je pácháno na seniorech. Účastníci besedy obdrží alarm – dveřní zarážku. Beseda se uskuteční v pondělí 30. října a ve čtvrtek 23. listopadu, a to v čase od 14:00 do 15:00 hod. v prostorách komunitního centra na ul. Peškova 1.

Cestopisné přednášky s manžely Poulíkovými

Zveme vás na cestopisné přednášky, Norsko – cesta na sever, která se uskuteční dne 12. října, a Palau – nedotčený ráj ostrovního státu v Tichomoří, která proběhne dne 16. listopadu. Obě přednášky se uskuteční v čase od 14:30 do 16:30 hodin v prostorách komunitního centra Peškova 1.

Odpoledne pro mámy a děti s Ostrovem pro rodinu

Přijďte si užít společné chvíle, které vám pomohou k upevnění a prohloubení zdravého pouta mezi mámou a dítětem. Vhodné pro děti 6 až 10 let. Akce se uskuteční dne 16. října od 16:00 do 19:00 hod. v prostorách komunitního centra Peškova 1.

Relaxační koncert s hudebními nástroji pěti kontinentů

Relaxačním koncertem vás provede paní Lucie Tomková. Koncert, vhodný zejména pro seniory, se uskuteční dne 19. října v čase od 15:30 do 17:30 hodin v prostorách komunitního centra Peškova 1.

Role prarodičů v dnešních rodinách

Snoezelen Olomouc zve na besedu pro (pra) rodiče. Jakou roli hrají prarodiče v současných rodinách? Jak svou roli vnímají? A jak to vnímají rodiče? Pokud vás téma zajímá, přijďte se dozvědět více a zejména sdílet své zkušenosti.

Podzimní bowlingový turnaj pro seniory | Foto: MMOl

Podzimní bowlingový turnaj pro seniory

Dne 12. 09. 2023 se v bowlingové herně Bowland bowling center, v olomoucké Šantovce, odehrál, za podpory Magistrátu města Olomouce, letošní druhý bowlingový turnaj pro seniorské pětičlenné týmy. Tentokrát však s malou změnou v pravidlech, kdy týmy byly rozděleny do dvou kategorií (kategorie A, kategorie B). Soutěžní kategorie A byla pro týmy s náhozem nad 400 bodů za hru a kategorie B pak byla pro týmy s náhozem do 400 bodů včetně.

Macramé tvoření

Video je dokumentem z akce Macramé tvoření, které se uskutečnilo dne 7.9.2023, jako jedna z mnoha akcí, které budou probíhat od měsíce září až po začátek prosince 2023, a je pro seniory i rodiny s dětmi zcela zdarma.

Aktivity jsou podpořeny z NDT Obec přátelská rodině a seniorům 2023.

Mediální partneři: