Aktuality

Jubilanti ze Slavonína slavili na radnici

Kulatí a půlkulatí jubilanti ze Slavonína se v obřadní síni olomoucké radnice dočkali v závěru června krásných chvilek. Nejen, že byli obdarováni hodnotnými dárky, ale ještě jim k životním milníkům poblahopřály výrazné osobnosti olomouckého veřejného života – a navíc si užili krásného kulturního programu.

V Týnečku vznikne klub seniorů | Foto: archiv MMOl

V Týnečku vznikne klub seniorů

Od srpna vznikne v městské části Týneček nový klub seniorů. Jejich celkový počet v Olomouci tak stoupne na 22.

Arionova kašna / Foto: Jan Andreáš

Barokní Olomouc dnes představí návštěvníkům první slavnostní večer

Po tři červencové večery se bude Olomouc vracet do jednoho z nejvíce formujících období – do epochy baroka. Tři večery nabídnou na Horním náměstí stylovou zábavu i zážitky. Festival barok Olomouc připomene část zábavných a hravých aktivit, které byly mimořádně oblíbené právě barokní společnosti. První z těchto večerů se odehraje dnes, v pátek 12. července.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a vedoucí odboru sociálních věcí olomouckého magistrátu Michal Majer. | Foto: archiv

Dvě zlaté medaile a peníze pro rodiny a seniory

Dvě přihlášky, dvě zlaté medaile! Úspěchy v celostátních soutěžích Obec přátelská rodině a Obec přátelská seniorům sklízelo město Olomouc už v minulosti. Vyhrát ale v jednom ročníku obě dvě soutěže se ovšem povedlo teprve letos. Je to unikát, nic podobného se doposud nikomu nepovedlo.

V červnovém časopisu jsou praktické rady i dobrá zábava

Co nového přináší legislativa seniorům? Jaké služby jsou nově k dispozici starším obyvatelům v Olomouci? Jak senioři pomohli olomoucké zoologické zahradě? V novém čísle časopisu Olomoucký senior najdete spoustu rad, inspirací i zábavy a poučení. Dozvíte se, kdo to byl Rudolf Jan a co vše udělal pro naše město. V rozhovoru s Hanou Labskou najdete informace o tom, jak se cítí klient canisterapie i co se odehrává s pejskem, který tuto unikátní terapii poskytuje. A nechybí ani pozvánka do kočičí kavárny...

Olomoucká MHD je od července pro seniory od 65 let zdarma

Cestující od 65 let budou mít od 1. července městskou hromadnou dopravu v Olomouci zdarma. Dosud v ní platili polovinu z jednodenního až ročního běžného jízdného. Stejnou výhodu budou mít také v „olomoucké“ zóně 71 ve všech dopravních prostředcích Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje.

Vycházejí červencové Olomoucké listy

V těchto dnech vychází nové číslo časopisu Olomoucké listy, který pravidelně přináší do všech schránek ve městě aktuality o dění v Olomouci. Měsíčník tak opět nabízí zajímavé čtení nejen pro občany hanácké metropole.

V Olomouci se chystá poradenské místo OLsen / Foto: Blanka Martinovská

V Olomouci začalo fungovat poradenské místo pro seniory

Nové poradenské místo pro seniory pod názvem OLsen otevřel 13. června odbor sociálních věcí Magistrátu města Olomouce v prostorách městského klubu volnočasových aktivit Javoříčská 2 v centru města.

Vycházejí červnové Olomoucké listy

V těchto dnech vychází nové číslo časopisu Olomoucké listy, který pravidelně přináší do všech schránek ve městě aktuality o dění v Olomouci. Měsíčník tak opět nabízí zajímavé čtení nejen pro občany hanácké metropole.

Den otevřených dveří v Dopravním podniku

Dopravní podnik města Olomouce slaví významné výročí. Od zahájení tramvajového provozu v Olomouci letos uplyne 120 let. K této příležitosti je 1. 6. 2019 v době od 9:00 od 16:00 hod. připraven Den otevřených dveří v tramvajové vozovně v ul. Koželužská.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV
v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017.