Aktuality

Knihovna města Olomouce | Foto: Pavel Snášel

Dospělé oddělení knihovny projde rekonstrukcí, do půlky prosince bude zavřeno

Dospělé oddělení Knihovny města Olomouce na náměstí Republiky čeká rekonstrukce, proto bude od pondělí 29. listopadu po dobu následujících dvou až tří týdnů uzavřeno. Knížky si můžete vypůjčit prostřednictvím služby "odložení z poličky", mailem nebo telefonicky.

Seniorům i majitelům domů poradí dvě nové příručky od profesionálních hasičů | Foto: HZSCR

Seniorům i majitelům domů poradí dvě nové příručky od profesionálních hasičů

Dvě nové příručky z oblasti požární ochrany připravili pro veřejnost odborníci z hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje ve spolupráci s krajským úřadem. V prvním případě se zaměřili na starší generaci, ve druhém se pak věnovali problematice bytových domů. Brožura je určená především majitelům objektů, bytovým družstvům a společenstvím vlastníků.

Veselice pro seniory dne 16.11.2021 zrušena

Veselice pro seniory, plánovaná na 16.11.2021, je z důvodu radikálně se horšící situace s počtem nakažených lidí nemocí Covid 19 v regionu zrušena. K tomuto kroku nás vede také snaha o ochranu zdraví seniorů. Celou situace jsme konzultovali s náměstkyní primátora SMOL paní Evou Kolářovou a v tomto rozhodnutí máme její plnou podporu.

Vycházejí listopadové Olomoucké listy

V těchto dnech je do všech schránek v našem městě distribuováno listopadové vydání časopisu Olomoucké listy. Oblíbené městské periodikum v rubrice Téma informuje o tom, že dlouhodobá revitalizace Olomouce sklízí úspěchy a uznání i za hranicemi města. Svědčí o tom i slavnostní vyhlášení vítězů prestižního celorepublikového projektu Naše město 1991-2021, kde Olomouc získala jednu z hlavních cen.

Podzimní aktivity klubů pro seniory | Foto: archiv

Podzimní aktivity klubů pro seniory

Po skutečně hektickém období „dohánění“ zájezdů, setkávání, cyklo-výletů, procházek a jiných aktivit, které v loňském roce nemohly probíhat, se život v klubech pomalu vrací do vnitřních prostor.

V říši ovoce a zeleniny, začala podzimní Flora | Foto: Blanka Martinovská

V říši ovoce a zeleniny, začala podzimní Flora

Přímo do říše ovoce a zeleniny přenese návštěvníky letošní podzimní etapa výstavy Flora Olomouc. Na olomouckém výstavišti potrvá do neděle 17. října a připomene význam ovoce a zeleniny pro člověka a zdravé způsoby jejich pěstování.

Hledají se pohádkové babičky a dědečkové

Rodinné centrum Heřmánek hledá pohádkové babičky a dědečky pro pravidelné čtení dětem v domluvené mateřské škole v Olomouci či okolí, nabízí možnost účasti na programech Klubu pohádkových babiček a dědečků.

První pomoc v seniorském věku

Rodinné centrum Heřmánek zve na interaktivní kurz pro seniory „První pomoc v seniorském věku“. Kurz proběhne v pondělí 15. listopadu od 14:00 – 16:00 hod. v prostorách Komunitního centra a Klubu seniorů Peškova 484/1. 

Vycházejí říjnové Olomoucké listy

V těchto dnech je do všech schránek v našem městě distribuováno říjnové vydání časopisu Olomoucké listy. Oblíbené městské periodikum v rubrice Téma informuje o tom, že letos uplynulo 65 let od vzniku olomoucké ZOO.

Senioři již posedmé závodili na Svatém Kopečku | Foto: Blanka Martinovská

Senioři již posedmé závodili na Svatém Kopečku

Tříkilometrovou trať plnou vědomostních a dovednostních úkolů plnilo ve čtvrtek 23. září přes šedesát seniorů na Svatém Kopečku. V areálu ZOO a v blízkém okolí se tu konal již sedmý ročník akce „Branný závod pro seniory“, kterou každoročně organizuje Městská policie Olomouc.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.