Aktuality

Army Veteran Day Olomouc

Baseballový areál na Lazcích bude 1. června hostit unikátní akci. Army Veteran Day Olomouc 2019 nabídne setkání s válečnými veterány, ukázky rozmanité vojenské techniky včetně bojového tanku T-72M4 CZ a přiletí také vojenský vrtulník Mi-17.

Senioři baví seniory | Foto: Tomáš Helísek

Senioři baví seniory

Nejen čekat na to, kdo mě pobaví, ale i pobavit sami sebe navzájem umí senioři v Olomouci. Od 14 hodin odpoledne v sokolovně ve Slavoníně začala akce s názvem Senioři baví seniory, kterou ve spolupráci s kluby pro seniory statutárního města Olomouce připravil odbor sociálních věcí.

Olomoucký den pro rodiny a seniory a běh Pro paměť národa se vydařil

Letos poprvé si mohli senioři zasoutěžit se smíšenými rodinnými družstvy a zároveň podpořit dobrou věc formou charitativního běhu pro Paměť národa.

Ollomoucká muzejní noc | Foto: Jan Andreáš

Olomoucká muzejní noc

Olomoucká muzejní noc propukne už tento pátek 17. května. V době od 18:00 do půlnoci zpřístupní obyvatelům krajského města a jeho návštěvníkům sbírky významných muzeí, galerií, knihoven a dalších kulturních institucí. Je to jedinečná příležitost projít si výstavy v neopakovatelné atmosféře noci. Olomoucká muzejní noc je součástí Festivalu muzejních nocí, který se koná v celé České republice.

Baví nás pomáhat: přijďte na veletrh sociálních služeb!

Čtvrtek 16. května bude patřit veletrhu sociálních a souvisejících služeb. Akci s mottem Baví nás pomáhat, pořádá ve spolupráci s městem Olomouc, Galerie Moritz. Na jednom místě se budou prezentovat na tři desítky organizací, které v regionu poskytují služby seniorům, občanům se zdravotním postižením či rodinám s dětmi. Veletrh a jeho bohatý doprovodný program zaplní obchodní centrum na tř. 8. května v době od 10 do 18 hodin.

Nijak jsem se o to nezasloužila, tvrdila oslavenkyně v den stých narozenin | Foto: Blanka Martinovská

Nijak jsem se o to nezasloužila, tvrdila oslavenkyně v den stých narozenin

Právě dnes se dožila sta let Marie Staníčková. Usměvavá dáma s pestrým životem, která se pozastavovala nad tím, že jí přišel popřát primátor Mirek Žbánek s doprovodem hodně zdraví a krásné jaro.

Zapojte se do ankety a ovlivněte plán sociálních služeb Olomoucka

Anketa: Spokojenost obyvatel

Zapojte se do ankety a ovlivněte plán sociálních služeb Olomoucka. Vaše názory nám pomohou rozhodnout o tom, jak sociální služby zkvalitnit. Odkaz na anketu: https://goo.gl/forms/4RcmbhWoxc9bB7Q93    

Primátor podpoří znevýhodněné spoluobčany milionovým grantem | Pixabay.com

Primátor podpoří znevýhodněné spoluobčany milionovým grantem

Symbolicky 7. dubna, což je Světový den zdraví, bude spuštěn nový dotační titul primátora. Je v něm alokován rovný jeden milion korun a program bude zaměřený na pomoc znevýhodněným či hendikepovaným spoluobčanům.

Vycházejí dubnové Olomoucké listy

V těchto dnech vychází nové číslo časopisu Olomoucké listy, který pravidelně přináší do všech schránek ve městě aktuality o dění v Olomouci. Měsíčník tak opět nabízí zajímavé čtení nejen pro občany hanácké metropole.

Výstaviště Flora Olomouc se promění v lázeňskou promenádu

Veletrh cestovního ruchu a lázeňství Tourism Expo bude hostit pavilon A Výstaviště Flora Olomouc. Po dva dny, 5. – 6. dubna 2019, se budou na uměle vytvořené lázeňské kolonádě prezentovat především lázně a sanatoria, ale i kraje, města, obce, služby cestovního ruchu či volnočasových aktivit. Program doplní poutavé cestovatelské přednášky, cvičení, ochutnávky kávy a doprovodný program pro děti.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV
v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017.