Aktuality

Přednáška o Jordánsku přilákala šest desítek zájemců

Poutavou cestovatelskou přednášku manželů Poulíkových o Jordánsku si vyslechlo ve čtvrtek 18. dubna téměř šest desítek seniorů v KS Peškova.

Senioři v Týnečku slavili 5. výročí založení klubu

Už před 5 lety bylo zřejmé, že to senioři v Týnečku myslí se svou aktivizací vážně. Neúnavně a cíleně prověřovali možnosti umístění klubovny, která nakonec vznikla v budově ZŠ a MŠ Gorkého v sále tělocvičny. V té době byl klub pro seniory vybaven základním mobiliářem.

Vedoucí klubů pro seniory se školili v Přerově

V úterý 9. dubna proběhl výjezd vedoucích klubů pro seniory do Přerova, který uspořádal odbor sociálních věcí olomouckého magistrátu.

Bowlingového klání se zúčastnilo 25 družstev

Oblíbený bowlingový turnaj družstev realizovaný v rámci spolupráce olomouckých a královéhradeckých seniorů se uskutečnil v úterý 16. dubna v bowlingovém centru Šantovka Olomouc. „Obdivuji vaše nadšení a aktivitu se kterou jste sem dnes v hojném počtu přišli a přeji vám, ať si dnešní turnaj co nejlépe užijete,“ řekla na úvod náměstkyně primátora Kateřina Dobrozemská, pod jejíž záštitou se akce konala.

Začínají Ekologické dny Olomouc

Pestrý program a pozvánku do jarní přírody, na výlety i pobyt v lužní krajině s galerií v přírodě nabízí 34. ročník festivalu Ekologické dny Olomouc. Téma si festival letos vypůjčil z básně Bohuslava Reynka „Bláznem jsem ve své vsi“. Ekologické dny Olomouc se tentokrát zaměřují na bio-diverzitu přístupů ke světu, přírodě a společnosti.
Více aktualit