Aktuality

Vycházejí březnové Olomoucké listy

V těchto dnech vychází nové číslo časopisu Olomoucké listy, který pravidelně přináší do všech schránek ve městě aktuality o dění v Olomouci. Měsíčník tak opět nabízí zajímavé čtení nejen pro občany hanácké metropole.

Zabijačka, tanec s medvědem a ledové sochy. Olomoucký masopust klepe na dveře

Rozvernou podobu bude mít olomoucký masopust v sobotu 16. února. Jak taky jinak, pokud se má držet tradice. Na Horním náměstí začne v devět hodin ráno. Pokud přijdete v masce, užijete si i masopustní průvod.

Statistický úřad zajímají životní podmínky v domácnostech

Výběrové šetření životních podmínek českých domácností organizuje v letošním roce Český statistický úřad. Smyslem zjišťování je získávat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci obyvatel. Šetření probíhá do 26. května 2019.

Vycházejí únorové Olomoucké listy

V těchto dnech vychází nové číslo časopisu Olomoucké listy, který pravidelně přináší do všech schránek ve městě aktuality o dění v Olomouci. Měsíčník tak opět nabízí zajímavé čtení pro občany hanácké metropole.

Olomoucké kluby seniorů se na radnici představily primátorovi

Jednadvacet klubů, v nichž se schází od dvou desítek až po více než stovku seniorů, pracuje na území města Olomouce. Nejstarší z těchto klubů slouží seniorům už desítky let, nejmladší vznikl vloni, všem v jejich práci pomáhá město. Právě proto se zástupci klubů sešli na radnici s primátorem Mirkem Žbánkem a jeho náměstkyní Evou Kolářovou, která má na starosti i sociální oblast.
Více aktualit