Aktuality

Centrum pohybu Olomouc patří 17.října seniorům

Centrum pohybu Olomouc je místo, kde probíhá řada aktivit. Od cvičení, přes tanec až po koncerty. Centrum se specializuje hlavně na pohyb a to i pohyb seniorů. Své cvičící programy měli i v Olomouckých klubech pro seniory a měly úspěch.

Zasaďte o víkendu stromy a podpořte dobrou věc

Nezisková organizace Crosspoint Olomouc pořádá ve spolupráci s Lesy města Olomouce a statutárním městem Olomouc netradiční lesní benefici. Přijďte si užít tento víkend jinak, ukažte dobrou vůli a pomozte vysadit dvacet tisíc sazenic. Za každý vysazený strom v lese postiženém kůrovcem věnují Lesy města Olomouce a statutární město Olomouc pět korun na konto Crosspoint Tobě. Tím společně s dobrovolníky podpoří pacienty se zákeřnou nemocí cystická fibróza.

Kupte si bílou pastelku a podpořte nevidomé

Ve středu 16. října proběhne u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole již 20. ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka. Pastelka bílé barvy připomíná bílou hůl a život zrakově postižených. Bílá hůl je důležitý prostředek na cestě k samostatnosti a symbolizuje odvahu překonávat překážky, spojené se ztrátou zraku.

Vycházejí říjnové Olomoucké listy

V těchto dnech vychází nové číslo časopisu Olomoucké listy, který přináší do všech schránek ve městě aktuality o dění v Olomouci.

Senioři z partnerské Bratislavy znovu obdivovali Olomouc

Návštěva katedrály svatého Václava, prohlídka Arcidiecézního muzea, ukázka hry na varhany v kostele Panny Marie Sněžné či přijetí náměstkyní primátora Evou Kolářovou, takový byl program návštěvy několika desítek seniorů z partnerské Bratislavy – Staré Mesto.
Více aktualit