Aktuality

Osm kamenů ve Chválkovicích připomíná oběti holocaustu

Osm stolpersteinů, kamenů zmizelých, přibylo dnes v olomoucké městské části Chválkovice. Připomínají osudy členů rodiny Evy Grossmannové, kteří byli perzekuováni nacistickým režimem a zahynuli v koncentračních táborech.

Podzimní Flora Olomouc jako tržiště první republiky

Začala podzimní přehlídka ovoce a zeleniny Flora Olomouc, která odkazuje svým pojetím a názvem „Tržiště první republiky“ ke stému výročí státu a tradicím trhů na náměstích a návsích. Výstaviště zaplnilo více než 150 vystavovatelů.

Vycházejí říjnové Olomoucké listy

V těchto dnech vychází nové číslo časopisu Olomoucké listy, který pravidelně přináší do schránek zdarma aktuality o dění v našem městě. Měsíčník nabízí zajímavé čtení pro občany hanácké metropole.

Předzvěstí podzimní Flory jsou rozkvetlé památky

Spolu s podzimní etapou výstavy Flora, která své brány otevírá ve čtvrtek 4. října, ožívají i olomoucké historické památky. Květy v barvách trikolory zaplaví tři kostely i sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí. Na tradičním olomouckém projektu Rozkvetlé památky již pilně pracují čtyři týmy floristů v mezinárodním zastoupení.

Dejte nám vědět, jak bezpečně se v Olomouci cítíte

V Olomouci probíhá online dotazníkové šetření zkoumající, jak bezpečně se obyvatelé Olomouce cítí. Zúčastnit se ho může kdokoliv.
Více aktualit