Aktuality

Zasukované tkaničky opět pomáhají

Dobrovolníci, ale i herci Moravského divadla a vozíčkáři budou v ulicích Olomouce pomáhat při celostátní sbírce Zasukované tkaničky.

Garden Food Festival uspokojí všechny možné chutě

Foie gras s jablky a cibulkou, pravá italská pizza, hovězí i lososový burger, barbecue z jeleního masa, grilovaný filet z plachetníka, dančí ragú, sicilská caponata, taštičky dim sum, brazilské pao, ale taky raw vanilkový jogurt, rajčatová polévka s pomerančem, cvrček podle Magdaleny Dobromily Rettigové nebo makrónky, čokolády a dorty.

Olomouc soutěží o titul Obec přátelská seniorům

Město usiluje o získání dalšího titulu. Tentokrát má ambici zvítězit v soutěži Obec přátelská seniorům. Po úspěchu v roce 2015, kdy Olomouc získala titul Obec přátelská rodině, má nyní snahu uspět i v další kategorii soutěže vyhlašované Ministerstvem práce a sociálních věcí.

Noc literatury v Olomouci

Již počtvrté hostí Olomouc oblíbený literární festival Noc literatury. Cílem celorepublikové akce je seznámit veřejnost s nejnovějšími překlady zahraniční literatury. Veřejná čtení budou i tentokrát probíhat na atraktivních a běžně nedostupných místech.

Olomouc si připomněla konec války

Na Den vítězství – státní svátek v pondělí 8. května – se uskutečnily tři pietní akty organizované statutárním městem Olomouc. Konec války uctili také dva náměstci primátora.
Více aktualit