Aktuality

Dospělé oddělení knihovny projde rekonstrukcí, do půlky prosince bude zavřeno

Dospělé oddělení Knihovny města Olomouce na náměstí Republiky čeká rekonstrukce, proto bude od pondělí 29. listopadu po dobu následujících dvou až tří týdnů uzavřeno. Knížky si můžete vypůjčit prostřednictvím služby "odložení z poličky", mailem nebo telefonicky.

Seniorům i majitelům domů poradí dvě nové příručky od profesionálních hasičů

Dvě nové příručky z oblasti požární ochrany připravili pro veřejnost odborníci z hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje ve spolupráci s krajským úřadem. V prvním případě se zaměřili na starší generaci, ve druhém se pak věnovali problematice bytových domů. Brožura je určená především majitelům objektů, bytovým družstvům a společenstvím vlastníků.

Veselice pro seniory dne 16.11.2021 zrušena

Veselice pro seniory, plánovaná na 16.11.2021, je z důvodu radikálně se horšící situace s počtem nakažených lidí nemocí Covid 19 v regionu zrušena. K tomuto kroku nás vede také snaha o ochranu zdraví seniorů. Celou situace jsme konzultovali s náměstkyní primátora SMOL paní Evou Kolářovou a v tomto rozhodnutí máme její plnou podporu.

Vycházejí listopadové Olomoucké listy

V těchto dnech je do všech schránek v našem městě distribuováno listopadové vydání časopisu Olomoucké listy. Oblíbené městské periodikum v rubrice Téma informuje o tom, že dlouhodobá revitalizace Olomouce sklízí úspěchy a uznání i za hranicemi města. Svědčí o tom i slavnostní vyhlášení vítězů prestižního celorepublikového projektu Naše město 1991-2021, kde Olomouc získala jednu z hlavních cen.

Podzimní aktivity klubů pro seniory

Po skutečně hektickém období „dohánění“ zájezdů, setkávání, cyklo-výletů, procházek a jiných aktivit, které v loňském roce nemohly probíhat, se život v klubech pomalu vrací do vnitřních prostor.
Více aktualit