Aktuality

Senioři v Týnečku slavili a vítězové se stávají…

Po dlouhém období „klidu“ postupně připravilo oddělení sociální pomoci a služeb odborů sociálních věcí Magistrátu města Olomouce několik akcí pro seniory. Vrcholem těchto akcí bylo společné setkání v Olomouci – Týnečku. Součástí setkání bylo posezení u piva, muziky a občerstvení a kdo chtěl, mohl si i zasoutěžit. Na akci se přihlásilo přes 260 osob. „Věděli jsme, že lidem chybí společné setkání, ale zájem nás míle překvapil“, řekla Eva Kolářová, náměstkyně primátora a doplnila, že „další setkání, tentokráte čistě sportovní, bude v rámci Bowlingového turnaje dne 14.7.“

Akce v Týnečku se koná!

Ani nepříznivé počasí nás nezastaví!

Umělci Moravského divadla Olomouc zavítají v průběhu léta do pivovaru, kláštera či zámku

Dlouhý půst způsobený pandemií koronaviru si konečně vynahradí umělci Moravského divadla Olomouc. Ještě předtím, než se budova divadla znovu otevře pro veřejnost, budou kočovat po netradičních scénách v Olomouckém kraji. Adaptace Hrabalových Postřižin se tak dočká stylového uvedení v hanušovickém pivovaru, populární komedie Když se zhasne zažije premiéru ve Šternberském klášteře a divadlo se bude hrát také na zámcích v Tovačově a Brodku u Prostějova.

Vycházejí červnové Olomoucké listy

V těchto dnech dostávají Olomoučané do schránky červnové vydání časopisu Olomoucké listy, které informují o dění ve městě.

Zahradnické trhy na Floře, potěší milovníky rostlin a podpoří místní pěstitele

Období jara je spojené s pracemi na zahrádkách, sázením rostlin či kutilskými pracemi kolem domu. Výstaviště Flora Olomouc proto nabízí vůbec první akci svého druhu – víkendové Zahradnické trhy. Konat se budou ve třech termínech na čerstvém vzduchu ve Smetanových sadech za pavilonem A.
Více aktualit