Aktuality

Olomouc hledá třinácté jméno pro vánoční strom

Dvacetimetrová douglaska z Věrovan bude od neděle 18. listopadu zdobit Horní náměstí. Skutečným vánočním stromem se stane v pátek 23. listopadu, kdy se rozsvítí a dostane jméno vzešlé ze soutěže.

Svatomartinské trhy odstartují sezonu setkávání v centru města

V pátek a po oba víkendové dny oživí Horní náměstí Svatomartinské trhy. Tyto tradiční svátky mladého vína tak současně odstartují sezonu, kdy se Olomoučané rádi setkávají v centru města, protože se zde v podstatně vyšší míře odehrávají různé kulturní akce. Nedlouho po svatomartinských trzích totiž na obou hlavních náměstích začnou také trhy vánoční.

Vycházejí listopadové Olomoucké listy

V těchto dnech vychází nové číslo časopisu Olomoucké listy, který pravidelně přináší do všech schránek ve městě aktuality o dění v Olomouci. Měsíčník tak opět nabízí zajímavé čtení pro občany hanácké metropole.

Centrum Semafor školí seniory. Přihlaste se!

Oblíbené kurzy dopravní výchovy nabité aktuálními informacemi a praktickým programem spouští na podzim Centrum Semafor. Tři speciální kurzy jsou určeny řidičům, chodcům a cyklistům. Délka každého kurzu je zhruba dvě hodiny, jsou zdarma.

OBRAZEM: Olomoucké oslavy stoletého výročí založení Československa

Tisíce lidí slavily od čtvrtka sto let vyhlášení republiky. Čtyřdenní oslavy končící v neděli 28. října přesně na den vyhlášení společného státu Čechů a Slováků se vyznačovaly bohatým programem čítajícím na pět desítek položek. Konaly se v Redutě, Moravském divadle, Vlastivědném muzeu, ale především na Horním a Dolním náměstí, kde je provázel denně videomapping s divadelními scénkami. Součástí oslav bylo i kladení věnců u pomníku TGM s přeletem bojového vrtulníku Mi-24 a závěrečný ohňostroj.
Více aktualit