Aktuality

Senioři v klubu na I. P. Pavlova se umí bavit a radovat ze života

O tom, že zástěra na vaření je praktickým pomocníkem, který by neměl chybět v žádné domácnosti, není pochyb. Členové KS I. P. Pavlova si na poslední schůzce klubu zpestřili společné setkání módní přehlídkou tohoto oblíbeného kuchyňského doplňku.

Mezinárodní den průvodců, slavte s námi!

Olomouc se i letos připojuje k Mezinárodnímu dni průvodců. O víkendu na zájemce a nadšence historie čeká řada poutavých komentovaných prohlídek.

Vycházejí únorové Olomoucké listy

V těchto dnech dostávají Olomoučané do schránek další vydání populárních Olomouckých listů. Časopis přináší nové informace o dění v hanácké metropoli. V tématu čísla a následné anketě s městskými zastupiteli jsme zacílili na probíhající plesovou sezónu, kterou právě Městský bál zahájil.

Folklor, jarmark i ledový fotopoint. Olomouc strojí masopust

Město ožije masopustem. Podle tradice bude mít rozvernou podobu. Veselí zaručí rej masek, vystoupení folklorních souborů i nezbytný jarmark plný masopustních specialit. Horní náměstí poslední lednovou sobotu oživí tematická slaměná výzdoba, jízdy v koňském kočáru a letos nově také originální ledový fotopoint.

Olomouc otevírá Kontaktní místo pro bydlení. Pomůže lidem v bytové nouzi

Od poloviny ledna budou moci všichni Olomoučané, kteří mají potíže spojené s bydlením, navštívit nově zřízené pracoviště. Proškolení odborníci jim v něm poskytnou poradenství a pomoc v možnostech bydlení, pomohou vyřídit příspěvek, nebo zajistí podání žádosti o nájem městského bytu.
Více aktualit