Aktuality

Letní Flora Olomouc bude za přísných hygienických opatření letos jedinou květinovou výstavou tohoto rozsahu v ČR

Průběh akce Letní Flora Olomouc bude doprovázen přísnými hygienickými opatřeními zajišťující maximální bezpečnost návštěvníků. Letní Flora, jako jediná květinová výstava letošního roku tohoto rozsahu, má rozhodně co nabídnout. Expozice ZAHRADA ZA ZDÍ nás nechá nahlédnout do tajů městských zahrádek, dvorků a vnitrobloků. Výstava se uskuteční 20. – 23. srpna 2020 na Výstavišti Flora Olomouc.

Moravská filharmonie uvede online koncert Zvuky 21. století

Moravská filharmonie ve spolupráci s americkou nahrávací společností PARMA Recordings uvede online koncert soudobé hudby Zvuky 21. století. Ve čtvrtek 13. srpna od 19 hodin na facebooku a webu Moravské filharmonie mohou posluchači vyslechnout skladby šesti hudebních skladatelů a skladatelek, kteří se ve své tvorbě inspirují takovými velikány, jako byli Ludwig van Beethoven nebo Béla Bartók.

Vycházejí srpnové Olomoucké listy

V těchto dnech dostávají Olomoučané do schránky další vydání časopisu Olomoucké listy. Při čtení se dozvědí, že nejvyšší díl věže olomoucké radnice je zpět. V jeho útrobách je také zajímavý vzkaz z roku 2020 budoucím generacím.

Letní Flora odkryje tajemství městských dvorků a připomene 20. výročí zapsání Sloupu Nejsvětější Trojice na seznam UNESCO

Letošní letní květinová výstava láká na téma Zahrada za zdí. Tentokrát nás zavede do tajů městských zahrádek, dvorků a zákoutí. Těšte se na to nejlepší z floristického a zahradního umění, expozici České dědictví UNESCO, výstavu Pod křídly múz či tradiční zahradnické trhy. Výstava Letní Flora Olomouc se uskuteční 20. – 23. srpna 2020 na Výstavišti Flora Olomouc.

Bowlingový turnaj pro seniory vyhráli veteráni Policie ČR

Již v pořadí druhý bowlingový turnaj pro seniory se konal 14.7. v Bowlingovém centru v OC Šantovka. Akce se konala pod záštitou náměstkyně primátora Evy Kolářové, která poskytla ceny vítězným družstvům a akce se také zúčastnila jako divák, aby kontrolovala řádný průběh turnaje.
Více aktualit