Aktuality

Na prohlídky po setmění zve Olomoucká muzejní noc

Již osmý ročník Olomoucké muzejní noci se uskuteční v pátek 20. května. Přes čtyřicet muzeí, galerií, fortů a dalších lákavých míst otevře o pátečním večeru své brány, aby zájemcům nabídly netradiční prohlídky v netradičním čase.

Senioři tří krajů se setkali u Svitav

Setkání bylo završením společné turistické akce královéhradeckých a olomouckých seniorů pod názvem „Sejdeme se u Svitav“. Aktivní senioři obou měst se, stejně jako před rokem domluvili, že každý nachodí během února a března alespoň 75 km, což je polovina cesty mezi oběma městy. V Královéhradeckém kraji se připojili navíc i senioři ze Smiřic, Semechnic a Doudleb nad Orlicí. Celkem tak chodilo přes 250 lidí a dohromady ušli neskutečných 48.305 km.

Taneční veselice pro seniory

Taneční veselice pro seniory, je tradiční kulturní akce pro seniory s hudbou, tancem a dalšími vstupy.

Město Olomouc pořádá na počátku června veletrh sociálních a souvisejících služeb

Na jednom místě se budou prezentovat na tři desítky organizací, které v regionu poskytují služby seniorům, občanům se zdravotním postižením či rodinám s dětmi. „Chceme hlavně zvýšit informovanost veřejnosti o aktuální nabídce sociálních služeb v Olomouci. Aby lidé věděli, jak široká škála služeb je jim k dispozici,“ uvedl vedoucí odboru sociálních věcí Michal Majer. Dalším cílem veletrhu je vytvoření prostoru pro navázání nových partnerství a spolupráce jednotlivých účastníků.

Jubilejní Divadelní Flora hlavním tématem květnových Olomouckých listů

Milé čtenářky a čtenáři Olomouckých listů, máme pro vás květnové číslo, jehož hlavním tématem je Divadelní Flora, festival s pětadvacetiletou tradicí. Připomínáme ale i dalšího jubilanta – Dvořákovu Olomouc, fotostranou navazujeme na Olomoucký tvarůžkový festival a píšeme o nové sezoně letního kina... Přidáme i sport, rozvoj města a rozhovory. No a když vyluštíte křížovku, třeba zrovna vás vylosujeme, abyste dostali zdarma vstupenky do divadla na Mozartovu lechtivou operu.
Více aktualit