Aktuality

Senioři „zařadili vyšší rychlostní stupeň.“

Ani odpočinkový prázdninový čas neodradil členy klubů pro seniory města Olomouce od organizování společných akcí a to ať už v rámci „klubové činnosti“ nebo ve spolupráci s odborem sociálních věcí MMOl – oddělení sociální pomoci a služeb.

Vychází pilotní číslo magazínu Měníme Olomouc

V těchto dnech je do všech olomouckých schránek distribuováno první vydání tištěného magazínu Měníme Olomouc. Tento časopis, který vznikl ve spolupráci s místní Agendou 21, se zaměřuje především na témata spojená s udržitelným rozvojem města, investicemi, estetizací veřejných prostranství nebo participací.

O víkendu Olomouc ožije Dny evropského dědictví

Hlavní program Dnů evropského dědictví je před námi! Tradičně největší kulturní akce olomouckého podzimu bude i letos velkolepá. Už od pondělí 6. září probíhají různě po městě některé části programu, ten hlavní nás ale čeká teď o nadcházejícím víkendu. Co si vyberete vy?

Vycházejí zářijové Olomoucké listy

V těchto dnech je do všech schránek v našem městě distribuováno nové vydání časopisu Olomoucké listy. Oblíbené periodikum v rubrice Téma informuje o tom, že historické stavby nejen v centru města vyžadují zvýšenou míru péče, a to jak o jejich technický stav, tak i o následky „práce“ vandalů a sprejerů.

Po přestávce je tu opět Letní Flora Olomouc

Po dvou letech mohou Olomoučané i návštěvníci města opět obdivovat krásy Letní Flory Olomouc. A že je čím se kochat! Léčivá síla přírody a připomínka antického světa levitující nad hlavami návštěvníků. To jsou hlavní motivy květinové expozice, která od 19. do 22. srpna při letní etapě Flory Olomouc zaplnila na olomouckém výstavišti pavilon A. Součástí hlavní expozice inspirované Visutými zahradami Semiramidinými jsou i tekoucí proudy vody, kaskádovité záhony plné květin a tisíce léčivých rostlin.
Více aktualit