Aktuality

Moravská filharmonie uvádí Klasiku plnou žertů online

Moravská filharmonie Olomouc připravila pro své posluchače další online koncert, tentokrát s podtitulem Klasika plná žertů. Koncert bude k vidění zdarma na webu mfo.cz a facebooku Moravské filharmonie, ve čtvrtek 14. ledna od 19 hodin. Program koncertu těží z děl, která jsou inspirována velikány klasické hudby, nebo ve kterých autoři uplatnili svůj smysl pro humor a parodii.

Olomoučané mohou opět nominovat významné osobnosti

Statutární město Olomouc vyhlašuje 24. ročník ocenění významných osobností města a 12. ročník udělování Ceny za počin roku. Klíčovou roli ve výběru oceněných má jako vždy veřejnost.

Tři králové popřáli šťastný nový rok na dálku. Jednu tradici ale nevynechali, navštívili arcibiskupa Jana Graubnera

Před olomouckou katedrálou sv. Václava přáli letos Tři králové všem lidem dobré vůle šťastný nový rok na dálku. Tradiční sbírka se totiž koná historicky poprvé online a lidé proto skupinky koledníků letos u svých dveří nepřivítají. Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci a celostátně přijatým opatřením rozhodlo vedení Charity Česká republika, že kolednické skupinky do ulic nevyrazí.

Tři králové popřejí šťastný nový rok na dálku před katedrálou

Koledníci s korunkou na hlavě patří již tradičně k novoročním událostem, které jsou vyvrcholením Vánoc. Ještě nedávno bylo nepředstavitelné, že by malí koledníci osobně nezazpívali svým věrným posluchačům známou melodii koledy a nenapsali svěcenou křídou na dveře K+M+B. Letos však Tříkrálová koleda proběhne na dálku.

Vycházejí lednové Olomoucké listy

V těchto dnech dostávají Olomoučané do schránky první vydání časopisu Olomoucké listy v novém roce. Měsíčník informuje například o tom, že skončila oprava mostu přes Mlýnský potok v ulici 1. máje a že těsně před vánočními svátky byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce ulice 8. května. Budoucí most přes Moravu na Masarykově třídě se začal v polovině prosince vysouvat z ulice nad hladinu. Nový most bude ocelový s betonovou deskou, složený ze dvou polí. Jeho délka bude 63 a šířka 26 metrů.
Více aktualit