Aktuality

Aktivity pro seniory

Aktivit pro seniory je celá řada, a zmíníme jen část z nich, např. zajímavé přednášky na témata první pomoci, fakta a mýty o Evropské unii, přednášky o bezpečnosti Městské policie Olomouc, kde účastníci dostanou i malý dárek. 19.9. bude ve spolupráci s Krajsou radou seniorů probíhat akce s Babička roku Olomouckého kraje, ve spolupráci se zdravotnickým zařízením AGE centrum jsme připravili možnost zdarma si otestovat paměťové funkce a získat tak důležité zdravotně preventivní informace o sobě a to ve dnech 23.9. dopoledne a 25.9.

Svobodná Olomouc jako dědictví

Dny evropského dědictví mají letos podtitul Svobodná Olomouc a odkazují k událostem, které nastaly na podzim před třiceti lety. V tomto znamení se kulturní dění ve městě ponese od 2. do 8. září. Program zahrnuje desítky položek od street artu, přes koncerty, filmové projekce až po divadelní představení. Hlavní položkou je zpřístupnění celkem 76 památkových objektů, kam se běžně nelze podívat.

Letecký den na letišti v Neředíně

Nadcházející sobota nabízí Olomoučanům pestré vyžití. Letecký den je jednou z položek programu. Nabídne bohatý program na nebi i na zemi.

Olomoucké výstaviště bude hostit národní výstavu psů

Září v Olomouci potěší pejskaře. O víkendu 7. a 8. září se na Výstavišti Flora Olomouc uskuteční druhý ročník národní výstavy psů Floracanis. Areál výstaviště zaplní více než 2 600 psích šampiónů nejen z Česka, ale i ze zahraničí. Organizátoři slibuji bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Akci podporuje město Olomouc.

Olomoucke listy vycházejí v nové podobě

V těchto dnech vychází nové číslo časopisu Olomoucké listy, který přináší do všech schránek ve městě aktuality o dění v Olomouci. Jistě zaregistrujete, že oblíbený měsíčník vypadá "trochu" jinak.
Více aktualit