Aktuality

Už svítí a jmenuje se Perníček! Olomoucké Vánoce mohou začít

Už týden zdobí olomoucké Horní náměstí, ještě něco mu ale přece jen chybělo. Patnáctimetrový vánoční strom se v neděli večer slavnostně rozzářil a také dostal jméno. Se svým návrhem Perníček a krásným výtvarným zpracováním v letošní soutěži o pojmenování vánočního stromu vyhrály děti ze školní družiny ve Slavoníně.

Vánoční trhy začínají, slavnostní rozsvěcení stromu se odehraje v neděli

Tradiční Olomoucké vánoční trhy, které se dnes otevřou v centru města, pomáhají – tak jako každý rok – potřebným. Pořadatelé vyčlenili tři stánky, kde se v adventním čase budou střídat charitativní organizace z Olomouce a okolí, kterým lidé mohou přispět na provoz nebo projekty. Oblíbené trhy jsou otevřeny denně až do 23. prosince. Vánoční strom se rozsvítí v neděli 20. listopadu v 18 hodin.

Vzděláváme seniory v informačních technologiích

Odbor sociálních věcí (OSV) zareagoval na lákavou nabídku studentů UPOl, kteří prostřednictvím své vlastní neziskové organizace SENIORON realizují vzdělávací kurzy pro zájemce z řad seniorů. Prostřednictvím klubů pro seniory jsme oslovili naše členy a na úvodní schůzce, která se konala v bezpečném prostředí klubu v Pavelčákové ulici, zareagovalo dvacet zájemců.

Divadla představí své hrdiny

Olomouc čeká jubilejní desátý ročník Noci divadel. Pro tento rok zvolili organizátoři celorepublikové akce téma „hrdinové“. Tři olomoucká divadla – Divadlo Tramtarie, Divadlo na cucky a Moravské divadlo Olomouc – a Klub mladého diváka ARTER letos spojily síly a přichází s programy, které propojuje soutěž. Noc divadel se odehraje v sobotu 19. listopadu 2022 od 16 do 19 hodin.

Vycházejí listopadové Olomoucké listy

Dnes začala distribuce listopadového čísla Olomouckých listů. Informujeme, že po komunálních volbách povede čtyři roky město hnutí ANO 2011, koalice ProOlomouc a Piráti a hnutí spOLečně. Představujeme novou podobu vedení města pro období let 2022–2026. A v anketě jsme se zastupitelů zeptali, co považují za nejdůležitější v následujících čtyřech letech?
Více aktualit