Aktuality

OBRAZEM: Město rozveselil masopust

Počasí přálo, lidí plno a všichni spokojení. Tak by se dalo shrnout Olomoucké masopustní veselí, které v sobotu provonělo Horní náměstí zabijačkovými specialitami. Masopustní právo převzala chasa do svých rukou hned po ránu, taky za to radní pěkně vyplatila.

Olomoucké masopustní veselí podruhé

Folklorní soubor Haná rozpálí v sobotu 15. února v devět hodin všechny návštěvníky olomouckého masopustu. Během čtvrthodinky přijde ke slovu tradiční zabijačka s ukázkami řeznické práce a následovat bude cimbálová muzika Záletníci. Ale to všechno bude jen začátek.

Vycházejí únorové Olomoucké listy

V těchto dnech se vám dostává do rukou únorové číslo časopisu Olomoucké listy. Při čtení oblíbeného měsíčníku se dozvíte, že dva největší mosty sehrají důležitou roli v nejvýraznějších změnách v olomoucké dopravě. Ty proběhnou na přelomu února a března. Zatímco most v Komenského ulici bude na konci února definitivně předán k veřejnému užívání, o pár dní později se druhý důležitý most na Masarykově třídě změní ve staveniště a zhruba dva roky bude pro dopravu uzavřený.

Olomoucký senior opět radí i baví

V závěru roku 2019 vyšlo čtvrté loňské číslo bezplatně distribuovaného čtvrtletníku Olomoucký senior. Na jeho stránkách najdou čtenáři pratické rady, informace z fungování klubů seniorů či rozhovor s dámou, která učí lidi lépe porozumět knihám. Nechybí ani tipy na aktivity ve volném čase, oblíbený výlet do historie Olomouce a čtenářská soutěž o zajímavé ceny.

Vycházejí lednové Olomoucké listy

V těchto dnech vychází první letošní číslo časopisu Olomoucké listy. Ten přináší do všech schránek ve městě aktuality o dění v Olomouci. Při čtení oblíbeného měsíčníku se dozvíte, co nás v Olomouci v roce s magickým číslem MMXX čeká. V rozhovoru s arcibiskupem Janem Graubnerem se věnujeme tématu charity a veřejných sbírek. Přinášíme informaci o tom, že dlouho očekávaná druhá etapa výstavby tramvajové trati na Nové Sady začne již letos.
Více aktualit