Aktuality

Prázdninový program Plaveb Olomouc v přístavišti

Plavby Olomouc už netrpělivě vyhlíží začátek prázdnin. Právě na toto období se totiž chystá pro místní obyvatele i turisty řada akcí, doprovodných programů a událostí.

Letní divadelní festival mění název i podobu

Po loňské pauze se festival Olomoucké divadelní prázdniny vrací s novým názvem a v atraktivní podobě. Hlavním tahákem Moravského divadelního léta bude první uvedení populární činoherní inscenace Robin Hood pod širým nebem.

Radnice rozdá lidem s tělesným postižením padesát detektorů nebezpečných plynů

Město Olomouc pokračuje v rozdávání detektorů nebezpečných plynů znevýhodněným občanům. Seznam dalších třiatřiceti žadatelů z řad tělesně postižených Olomoučanů schválila na včerejším jednání městská rada. Tento krok navazuje na předchozí termíny, kdy radnice rozdělovala desítky detektorů mezi slabozraké a nevidomé a také mezi seniory.

Veletrh ukáže, jak je věda krásná a rozmanitá

Veletrh vědy a výzkumu Univerzity Palackého v Olomouci chce znovu motivovat a strhnout k zájmu o vědu a poznání všechny návštěvníky bez rozdílu věku. Další ročník této oblíbené popularizační akce se koná 16. a 17. června 2017. Letos se ponese v duchu pohybu i zdravého životního stylu.

Páteční noc bude ve znamení kostelů

Všechny lidi dobré vůle uvítá v pátek večer 26 církevních objektů na území města Olomouce. Otevřou se jim kaple, kostely, modlitebny, katedrála, bazilika i Husův sbor. Většina svatostánků nabídne i program – komentované prohlídky, varhanní koncerty i kurzy spirituality.
Více aktualit