Aktuality

Knihovna města Olomouce půjčuje přes „okénko“

Od úterý 24. listopadu můžete opět začít využívat služeb olomoucké knihovny. Sice v omezeném režimu, ke svým oblíbeným knihám se už ale dostanete. Knihovna města Olomouce začne totiž půjčovat přes „okénko“. Objednané knihy si tedy můžete vyzvedávat i vracet na výpůjčních místech.

Univerzitní dobrovolníci plánují o Vánocích rozdávat radost seniorům

Více než 280 obdarovaných seniorů a přes 400 rozdaných dárků „na přání“. Vánoce pro všechny, dobročinná iniciativa studentů Univerzity Palackého v Olomouci, se od prvotní skromné myšlenky rozrostla do velké vánoční nadílky, která už více než tři roky rozdává radost v léčebnách dlouhodobě nemocných i dětem s poruchou autistického spektra. Navzdory přetrvávajícím omezením kvůli pandemii covidu-19 se koordinátorky Vánoc pro všechny rozhodly, že udělají maximum pro to, aby radost mohly rozdávat i letos.

Olomouc odstraňuje další bariéry. Nabízí pomoc sluchově postiženým

Infolinku pro lidi se sluchovým postižením teď nabízí veřejnosti město Olomouc. Mohlo se tak stát díky organizaci Transkript, která městu takovou službu poskytuje. Infolinka je díky ní přístupná jak pro osoby se se sluchovým postižením a nedoslýchavé seniory, tak i pro cizince, kteří preferují psanou formu komunikace.

Vzpomínky na léto - klub Olomouc Slavonín

Nadpisy článků v tisku a hlavní zprávy se plní otřesnými událostmi způsobenými pomatenými lidmi, případně se jedná o plejádu aktuálních informací týkajících se koronaviru. Většina z nás se snaží, navzdory tomu všemu, žít normálně a pokud to nejde, vzpomeňme na nedávné události. Jak trávil klub pro seniory v Olomouci Slavonín léto a podzim?  

Moravská filharmonie u vás doma

Dva streamované koncerty nabídne v listopadu svým posluchačům Moravská filharmonie Olomouc. Z koncertního sálu přímo do jejich domovů je přenese ve čtvrtek 5. a v pondělí 9. listopadu. Orchestrální koncert s předním českým houslistou Janem Mráčkem a komorní koncert s mezzosopranistkou Evou Garajovou a klavíristou Miroslavem Sekerou budou k vidění zdarma na webu mfo.cz a facebooku filharmonie vždy od 19 hodin.
Více aktualit