Aktuality

Do Olomouce přijel unikátní vlak, přivezl vagóny, kterými cestovali prezidenti

Tři salonní vozy, které sloužily nebo byly přímo vyrobeny pro československé prezidenty, jsou k vidění na nástupišti hlavního nádraží. Do Olomouce je spolu s dalšími historickými vagóny přivezla parní lokomotiva u příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa.

Olomoucké barokní slavnosti letos nabízejí tři světové premiéry a také Barokní odpoledne

Starodávný jezuitský konvikt hostí v těchto dnech znovu Olomoucké barokní slavnosti. Tato kulturní akce, která si za předchozích pět ročníků vydobyla renomé nejen v českých zemích, letos nabízí od 8. do 29. července dvaadvacet večerů, plných zážitků, a sedm různých titulů. Letošní barokní slavnosti představují mimo jiné dvě obnovené premiéry polozapomenutých či ztracených barokních oper, jednu světovou premiéru rekonstrukce barokní opery a další perličky.

V Olomouci začínají mezinárodní sportovní hry. Soutěží skoro dvacet seniorských týmů

Na stadionu TJ Lokomotiva Olomouc začíná již třetí ročník mezinárodních sportovních her seniorů. Hry budou slavnostně zahájeny v úterý 17. července v 9:30.

Branný závod pro seniory 2018

Městská policie Olomouc vás srdečně zve na branný závod pro seniory, který se koná pod záštitou primátora statutárního města Olomouce. Branný závod tříčlenných družstev seniorů se uskuteční za každého počasí 27. září 2018 v ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce (vstup zajištěn boční branou vedle hlavního vchodu do ZOO).

Předprodej na open air představení Robin Hood zahájen

Legenda o nejslavnějším lidovém hrdinovi všech dob v podání Moravského divadla Olomouc. Diváky čeká open air představení Robin Hood. Odehraje se v pátek 7. září na Horním náměstí. Předprodej vstupenek na úspěšnou inscenaci byl zahájen 4. července.
Více aktualit