Aktuality

Předprázdninové klubové aktivity vrcholí

Prázdniny se pomalu blíží a s nimi také doba odpočinku a dovolených s blízkými. Ne jinak je tomu v životě seniorů z klubů. Přes prázdniny je činnost klubů omezena jen na plánované akce, kterých ani v letošním roce není málo. Klub ve Slavoníně přes prázdniny pravidelně "otevírá svou náruč" a poskytuje perfektně vybavené zázemí zahrady s posezením i pro ostatní kluby, které zde pro své členy plánují letní posezení s grilováním. Probíhají naplánované výlety, společné dovolené a zájezdy, které na měsíc červenec a srpen plánuje například klub seniorů v Karafiátové ulici spolu s I. P. Pavlova, Slavonín, Lazce, Peškova, Přichystalova.

Veletrh sociálních služeb představí na 40 organizací

Jaké služby sociálního charakteru nabízejí Olomoučanům nejrůznější organizace, můžete zjistit už tento čtvrtek v Galerii Šantovka. Statutární město Olomouc zde pod záštitou náměstkyně Evy Kolářové pořádá Veletrh sociálních služeb. Prezentace i zábavné aktivity budou připraveny pro děti i dospělé od 10 do 18 hodin.

Vycházejí červnové Olomoucké listy

Dnes začala distribuce červnového čísla Olomouckých listů do domácností. Městský zpravodaj má tentokrát za hlavní téma padesát let rozária a jeho Vyznání růžím.

Dalších pět osobností se stalo laureáty Cen města

Olomouc již popětadvacáté ocenila významné osobnosti. Od roku 1998 udílí vedení města Ceny města Olomouce lidem, kteří jsou s Olomoucí spjati a zasloužili se o její zviditelnění a svou prací přispěli ke zlepšení života ve městě. Letos si sošku Ceny města převzaly čtyři osobnosti, Cena za počin roku 2021 byla tentokrát udělena jedna.

Kytičkový den v Onko klubu Slunečnice Olomouc v květnu 2022

Konečně po dvou letech skončila pandemická opatření a tak se celonárodní sbírka organizovaná Ligou proti rakovině mohla uskutečnit v tradičním květnovém termínu. Pro Český den proti rakovině (dříve zvaný a i nyní běžně užívaný Kytičkový den) byla určena středa 11. května.
Více aktualit