Aktuality

V Pavelčákově ulici vznikl senior point. První v kraji

Nové kontaktní místo pro seniory, tzv. Senior Point, vznikl v prostorách Klubu pro seniory v Pavelčákově ulici. Bude sloužit jako informační místo a poradna v široké škále témat, k dispozici bude i bezplatný přístup k internetu.

„Část prostor, kde nyní v Pavelčákově ulici působí Klub pro seniory, jsme využili a vybavili jako kontaktní místo. To bude v provozu třikrát týdně, pondělí, středa, pátek vždy od 8 do 15 hodin. Přítomný pracovník magistrátu zájemcům podá aktuální informace z oblasti sociální a zdravotní politiky státu, z oblasti bezpečnosti a prevence nebo je provede nabídkou volnočasových aktivit. K dispozici bude také Spotřebitelská poradna a bezplatný přístup k internetu,“ přiblížila fungování nového kontaktního místa pro seniory náměstkyně primátora města Olomouce Kateřina Dobrozemská.

Na zřízení Senior Pointu získalo statutární město Olomouc neinvestiční dotaci od Ministerstva práce a sociálních věcí ČR v rámci úspěšné účasti v projektu „Rozvoj rodinné politiky ve městě Olomouci v roce 2023“. Součástí prorodinných aktivit, na které má dotace směřovat, je mimo jiné zřízení právě kontaktního místa pro seniory, tzv. Senior Pointu.

Olomouc je prvním městem v kraji, kde je takové kontaktní místo pro seniory zřízeno.

Senior Point Olomouc

Na konci dvorního traktu vpravo,
po průchodu vstupním průjezdem.
Pavelčákova 1/21
779 00 Olomouc
Tel.: 604 979 084
[email protected]
www.seniorpointy.cz

Aktivity jsou podpořeny z NDT Obec přátelská rodině a seniorům 2023.

Mediální partneři: