Aktuality

Nominace na Cenu města a Počin roku je prodloužena o deset dnů

Významné olomoucké osobnosti, které by si podle vás zasloužily Cenu města, můžete nominovat ještě do 10. února. Stejně tak je prodloužen i termín pro návrh na ocenění Počin roku 2020.

„Prodloužení termínu si vyžádala současná epidemická situace. Pevně věřím, že to ale může být užitečné. I nominace na poslední chvíli je platná,“ uvedl Radim Schubert z oddělení kultury olomouckého magistrátu.

Cenu města uděluje zastupitelstvo na základě návrhů občanů a institucí. Nominační formulář je na stránkách www.cenamesta.cz.

Ceny jsou udělovány jednou ročně v kategoriích věda a výzkum, kultura, sport nebo za společenský přínos městu. Jednotlivé návrhy posuzuje odborná pracovní skupina a městská rada.

Slavnostní předání cen by se letos mělo uskutečnit 3. června v Arcibiskupském paláci. Loňskými laureáty byli Jiří Frait, Dagmar Kučerová, Jan Příborský a Petr Uličný. Cenu za počin roku získali Jindřich Forejt a Josef Kořenek, za projekt Rudolf Jan – Muž, jehož srdce bilo pro Olomouc.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.