Aktuality

Vycházejí červnové Olomoucké listy 2019

V těchto dnech vychází nové číslo časopisu Olomoucké listy, který pravidelně přináší do všech schránek ve městě aktuality o dění v Olomouci. Měsíčník tak opět nabízí zajímavé čtení nejen pro občany hanácké metropole.

V tématu čísla jsme pro vás připravili čtení o olomouckém školství a školách. Co si myslí zastupitelé a jaký názor má kompetentní náměstek primátora Karel Konečný? Dozvíte se, že Olomouc ocenila svými cenami osobnosti za loňský rok. Přinášíme informace o laureátech této prestižní ceny.

V centru města bude rušno v polovině měsíce – na Horním náměstí bude odstartován olomoucký 1/2Maraton, vytrvalostní závod s doslova světovým renomé, který se v našich ulicích poběží již podesáté.

Přinášíme informace o tom, že Zoologická zahrada na Svatém Kopečku se stále vzpamatovává z větrné pohromy, která zpustošila část jejího areálu, a že pomoci můžete i vy. Také se dočtete, že sedmadvacet olomouckých komisí městských částí se v letošním roce nově dělí o téměř 9 milionů korun, které jim schválilo v rámci rozpočtu na tzv. estetizaci městské zastupitelstvo.

Věříme, že vás osloví i pestrá nabídka kulturních akcí či společenských aktivit a zaujme spousta zajímavých informací z našeho města.

Měsíčník Olomoucké listy vydává Rada města Olomouce a je distribuován prostřednictvím České pošty, s. p., a to do všech poštovních schránek v Olomouci zdarma. Problémy s distribucí a nedodáním výtisků, hlaste na telefonní číslo 773 617 353 nebo reklamujte u svého poštovního doručovatele.

Časopis je k dispozici také v Informačním centru v podloubí radnice.

Časopis ke stažení ve formátu PDF: Olomoucké listy 2019/06.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.