Klub pro seniory Nové Sady, Fischerova

Provoz: středa 14-17 hod.Vstup a interiér

U objektu je vyhrazeno parkování (2 + 4 místa). Přístup ke vstupu od parkování je bez obtíží (bez sklonu, obrubník s nájezdy, umělá vodící linie). Bezbariérový vstup do objektu je hlavním vchodem. Vstup je tvořen jednokřídlými, mechanickými dveřmi (průjezdová šířka 80 cm) otevírajícími se ven, s prahovým převýšením do 2 cm. U vstupu je zvonek (pouze zvonění) ve výšce 116 cm, odsazen od nejbližšího rohu 38 cm. Vstup vede do prostorné chodby (šířky 164 cm, hloubky 740 cm). Z této chodby vedou do klubovny dvoukřídlé, mechanické dveře (průjezdová šířka hlavního křídla 80 cm, celková průjezdová šířka 144 cm, prahové převýšení do 2 cm), otevírající se do chodby. Dveře jsou na začátku chodby vlevo. Dále následuje další chodba, vstup do klubovny jsou 5. dveře vlevo i vpravo. Světelný vypínač se nachází vlevo u vstupu do chodby ve výšce 136 cm. Vstup do klubovny je tvořen jednokřídlými, mechanickými dveřmi (průjezdová šířka 80 cm) otevírajícími se dovnitř, s prahovým převýšením do 2 cm, bez madel. Celý interiér klubovny je prostorný, bez výškového rozdílu podlah, světelné vypínače jsou ve výšce 107 cm, stoly s dostatečným podjezdem. Pohyb na vozíku je v interiéru klubovny bez obtíží.

Hygienické zázemí

Uzamčená toaleta se nachází vedle vstupu do klubovny. Kabina WC je přístupná přes předsíň šířky 283 cm a hloubky 157 cm. Vstupní dveře do předsíně průjezdové šířky 80 cm se otevírají ven, nemají madlo, označení „WC senioři“. Světelný vypínač se nachází ve výšce 115 cm. Dveře do WC kabiny šířky 800 cm se otevírají z kabiny, na dveřích není upevněno madlo, dveře jsou označeny piktogramem. Kabina (šířky 111 cm a hloubky 175 cm). Světelný vypínač je ve výšce 106 cm, chybí signalizační nouzové tlačítko. Prostor pro vozík je vedle WC mísy volný. WC mísa od levé stěny vzdálena 100 cm, od pravé stěny 28 cm, odsazení od zadní stěny je 65 cm. Výška sedátka je 47 cm, toaletní papír je v dosahu a splachování WC je vzadu ve výšce 82 cm. U WC jsou dvě madla délky 80 cm, upevněna ve výšce 80 cm. Madlo vlevo je sklopné, madlo vpravo je pevné, osová vzdálenost madel je 58 cm. Umyvadlo je ve výšce 81 cm, s dostatečným podjezdem, pákovou baterií ve výšce 95 cm. U umyvadla není upevněno madlo. V objektu se nachází běžné WC, bez označení „Braille“.

Doplňující informace k přístupnosti

Objekt přístupný    Bezbariérový vstup hlavním vchodem Standartní toaleta Bezbariérová toaleta Vyhrazené parkovací místo

Fotografie

Kontakt

Fischerova 6
779 00 Olomouc
telefon: (+420) 585 562 112
e-mail: [email protected]
web: http://proseniory.olomouc.eu

Aktivity jsou podpořeny z NDT Obec přátelská rodině a seniorům 2023.

Mediální partneři: