Aktuality

Podzimní bowlingový turnaj pro seniory

Dne 12. 09. 2023 se v bowlingové herně Bowland bowling center, v olomoucké Šantovce, odehrál, za podpory Magistrátu města Olomouce, letošní druhý bowlingový turnaj pro seniorské pětičlenné týmy. Tentokrát však s malou změnou v pravidlech, kdy týmy byly rozděleny do dvou kategorií (kategorie A, kategorie B). Soutěžní kategorie A byla pro týmy s náhozem nad 400 bodů za hru a kategorie B pak byla pro týmy s náhozem do 400 bodů včetně.

Celkově se bowlingu zúčastnilo 110 hráčů včetně 10 účastníků ze spřáteleného DC Topolany a 20 seniorských hráčů z klubů pro seniory z Hradce Králové. Navštívily nás dva týmy ze Smiřic, jeden tým Orlice z Doudleb a jeden tým z Hradce Králové. Turnaj byl tentokrát napínavý do samého konce a výsledky nebyly do poslední chvíle jasné. Nakonec v kategorii A vyhrál olomoucký tým KS Lazce, kterému velel vedoucí klubu pan Dušek. Kategorii B pak ovládl taktéž olomoucký tým KS Lošov, který vedla taktéž vedoucí klubu, a to paní Čajková. Oceň byl taktéž tým ze KS Svatý Kopeček, který nakonec kvůli zdravotním komplikacím, dohrál turnaj pouze ve čtyřech hráčích. I přes veškeré komplikace však zvládli uhrát velmi krásný výsledek.

Gratulujeme všem, kteří se umístili v první trojici a děkujeme všem zúčastněným!

Těšíme se na další spolupráci s hradeckými seniory a děkujeme jim za návštěvu na olomouckém bowlingu. Taktéž bychom chtěli poděkovat veškerému personálu Bowlandu, který se o nás v průběhu turnaje výborně staral. Velké díky patří i dobrovolnicím z Univerzity Palackého, které pomáhaly při organizaci celého turnaje.

Aktivity jsou podpořeny z NDT Obec přátelská rodině a seniorům 2023.

Mediální partneři: