Aktuality

Vycházejí únorové Olomoucké listy

Dnes začala distribuce nového čísla Olomouckých listů. Oblíbený měsíčník mimo jiné přináší informace o tom, že sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, se už brzy dočká rekonstrukce. V této souvislosti jsme se v anketě zeptali našich zastupitelů, jaký by měl být náhradní program pro turisty a jak má město k opravě památky přistupovat?

Dočtete se, že letošní rok je pro Univerzitu Palackého rokem oslav. Olomoucká univerzita, založená v roce 1573, si v něm připomíná 450 let své existence.

Při čtení Listů se dozvíte, kolik vynesla charitativní Tříkrálová sbírka. Taky píšeme o tom, že město přispěje provozovatelům předzahrádek a že Atletický klub Olomouc letos slaví 90 let od vzniku prvního lehkoatletického odboru pod Sokolem Olomouc.

Věříme, že vás zaujme i spousta dalších zajímavých zpráv a informací z Olomouce.

Vaše náměty, postřehy a připomínky rádi uvítáme na adrese: [email protected]. Máte-li zájem o inzerci v Olomouckých listech, pište na: [email protected]. Uzávěrka příštího čísla je 17. února 2023.

Měsíčník vydává Rada města Olomouce a je distribuován prostřednictvím České pošty. Pokud k vám nedorazí, dejte nám vědět na [email protected].

Časopis je k dispozici zdarma také v Informačním centru v podloubí radnice a elektronicky ke stažení zde.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.