Aktuality

Výlet přerovským luhem

Výlet přerovským luhem naplánoval OSV MMOl na 22.9.2022. Nestálé počasí, které v tomto období připomíná spíš duben, některé přihlášené odradilo. Ti, kteří do Přerova nakonec dorazili se mohli těšit na velmi zajímavou cestu, která je prostřednictvím 11 zastavení, seznámila například s historií města, a s přírodními zvláštnostmi, kterými se město Přerov pyšní.

Naučná vlastivědná stezka přerovským luhem, vede kolem řeky Bečvy a prochází městským parkem Michalov, kde už je v plném květu podzimní výsadba. Stezka dále pokračuje kolem přerovských lagun. Cílem první části pochodu byla Bašta U Dokládalů, kde byl pro seniory připraven stylový rybářský oběd. Další cesta pokračovala do cíle naučné stezky a do historického centra Přerova Horního náměstí, které většina účastníků již v minulosti navštívila. Velkou novinkou pro ně byla informace, která se týkala znovu odkryté studny, jejíž vznik se datuje na přelom 15. a 16. století, a která se přestala používat až v roce 1903 po zavedení městského vodovodu. Při průzkumech studny bylo nalezeno mnoho historických artefaktů a studna má být zprovozněna ještě v letošním roce.

Po příchodu na nádraží ukázaly krokoměry seniorů délku trasy 9,8 km.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.