Aktuality

Moravská filharmonie chystá velikonoční koncert, uvede ho poselství arcibiskupa

Velikonoční svátky předznamená koncert Moravské filharmonie Olomouc. Matoušovy pašije Johanna Sebastiana Bacha uvede filharmonie ve středu 31. března od 19 hodin ze slavnostní dvorany Arcibiskupského paláce v Olomouci. Koncertní výběr bude pro zájemce ke zhlédnutí na webu mfo.cz a facebooku Moravské filharmonie Olomouc. Zahájí ho velikonoční poselství mons. Jana Graubnera, arcibiskupa olomouckého a metropolity moravského.

„Jsem velmi rád, že se podařilo pro tento mimořádný velikonoční koncert přizvat špičkové sólisty, kteří se barokní hudbě pravidelně věnují. Bohužel současná pandemická situace neumožňuje, aby mohl smíšený sbor vystoupit v tomto oratoriu, a tak například vybrané chorály uslyšíme netradičně v podání samotných sólistů,“ uvádí šéfdirigent Moravské filharmonie Jakub Klecker.

Bachovy pašije měly premiéru na Velký pátek 15. dubna roku 1729 a jejich námětem je úryvek z Matoušova evangelia, který líčí umučení Ježíše Krista. Jde o nejznámější zhudebnění tohoto evangelního textu. V rámci koncertu Moravské filharmonie Olomouc zazní 45 minutový výběr recitativů, árií a chorálů za účasti vynikajících sólistů.

V průběhu večera bude slyšet Terezu Zimkovou, Lucii Hilscherovou, Matúše Šimka a Romana Hozu. Koncert bude řídit šéfdirigent Moravské filharmonie Jakub Klecker.

Více na www.mfo.cz

Zdroj: Moravská filharmonie Olomouc

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.