Aktuality

Adventní prohlídky Olomouce a kaple Sloupu Nejsvětější Trojice

Seznamte se s historií Olomouce a jejími vánočními příběhy. Zjistěte, kde narazíte na sv. Barboru, sv. Mikuláše, Sedm čertů, Zlatého anděla nebo betlémskou hvězdu. A jaký byl olomoucký advent Wolfganga Amadea Mozarta, císaře Františka Josefa I. a Vánoce u Primavesiů?

Informační centrum Olomouc připravilo Adventní prohlídky města. Průvodcem bude Tomáš Kryl. „Prohlídky se uskuteční za každého počasí a je na ně nutná předchozí rezervace. Vstupné je 90 korun, pro děti 6–14 let 50 korun,“ uvádí vedoucí IC Olomouc Jitka Lučanová.

Kromě prohlídek adventní Olomouce připravilo Informační centrum pro zájemce také nabídku prohlídek kaple Sloupu Nejsvětější Trojice. „Kaple Sloupu Nejsvětější Trojice, který letos slaví 20 let od zapsání na seznam UNESCO, bude samozřejmě vánočně vyzdobená. Vstup je zdarma,“ objasňuje vedoucí Informačního centra Lučanová.

 

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.