Aktuality

Letní pohoda začíná v country stylu, a hned velkou legendou

Legendární kapela Plavci zahájí v pátek v podvečer seriál pátečních a sobotních koncertů s názvem Pohoda u Trojice. Jak název napovídá, koncerty i další kulturní akce se budou odehrávat na Horním náměstí poblíž Sloupu Nejsvětější Trojice.

Letos chce město Olomoučanům i návštěvníkům zpříjemnit náladu prostřednictvím letních večerů s multižánrovým programem, do něhož se zapojí místní spolky a umělci. „Ve vlastní režii jsme připravili pravidelný hudební festival komornějšího rázu, který bude centrum oživovat od 10. července do 29. srpna vždy v pátek a v sobotu. O hudební produkci se zde postarají pohodové kapely různých žánrů,“ vysvětlila náměstkyně Markéta Záleská.

Na náměstí najdou návštěvníci kulturních akcí plážová lehátka, v horku je osvěží vodní osvěžovače a také dobré alkoholické i nealkoholické nápoje.

Každý večer bude ve znamení jiného žánru, přes folk, swing, jazz, šansony nebo cimbál. V pátek 10. července vystoupí nejprve v 218 hodin folková kapela Alibaba, načež v 19:30 přijdou legendární Plavci & Jan Vančura.

Koncerty a divadelní představení se budou odehrávat vždy v pátek a sobotu od 18:00 do 21:00 na Horním náměstí.

Program najdete na stránce https://letni.olomouc.eu/pohoda/

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.