Aktuality

Zoo se otevřela návštěvníkům

Olomoucká zoo se po delší odmlce opět otevírá veřejnosti. V úterý přijal krizový štáb opatření, která vedou k rozvolňování situace v souvislosti s pandemií koronaviru. Podmínkou bylo, aby zoo před svým otevřením předložila krizovému štábu hygienický plán včetně režimových opatření a veškerých nařízení zároveň dostála.

„Pokud to další vývoj situace umožní, otevřeni zůstaneme ve standardní otevírací době, tzn. každý den v roce včetně svátků, víkendů, prázdnin. Změny nastaly však v režimu, který respektuje veškerá nařízení a dbá především na zdraví návštěvníků. Prodej vstupenek umožňuje pouze online forma prostřednictvím webových stránek zoo,” uvádí ředitel zoo Radomír Habáň.

POSTUPNÉ OTEVŘENÍ

Zoo Olomouc byla uzavřena od 10. března. Ve čtvrtek 30. dubna se otevřel venkovní areál, 25. května by mělo dojít ke zpřístupnění vnitřních expozic a pavilonů. Omezen je také počet osob – 150 návštěvníků na 1 ha plochy, což znamená 6 375 lidí za den.

PRODEJ VSTUPENEK

Změny se týkají systému nákupu vstupenek. Ty si lze obstarat pouze online formou. Držitelé karty ZTP mají nárok na slevu, kterou si vyberou v posledním kroku objednávky. Parkovné je pro návštěvníky prozatím zdarma, vstup s jakýmkoli psím plemenem je povolen pouze na vodítku a s náhubkem. Návštěvníci s platnými vstupenkami nebo permanentkami zakoupenými z dřívějška je mohou rovněž využít. Pro ty, kteří zapomenou vstupenky nakoupit z domova, je možné využít informačních panelů s odkazy na online nákup v prostoru hlavního vstupu. Zaplatit je lze pouze pomocí online platby kartou.

DALŠÍ ZMĚNY

Pro návštěvníky jsme vypracovali dodatek návštěvnického řádu. Kromě návštěvního řádu budou informovanost zajišťovat sociální sítě, webové stránky, přímo v areálu informační cedule, rozhlas a leták, který každý návštěvník obdrží u vstupu. Omezení se týkají uzavření vyhlídkové věže, vláček má taktéž přerušený provoz až do odvolání. Po celém areálu je povinné dodržovat 2 m rozestupy, nosit roušku, pohybovat se v zoo ve stanovených skupinkách, konzumovat jídlo zakoupené v provozovnách občerstvení na vzdálenost nejméně 10 m od provozu. Nechybí ani prostředky určené k dezinfekci rukou.

Více informací na webu: www.zoo-olomouc.cz

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.