Aktuality

Aktivity pro seniory

Aktivit pro seniory je celá řada, a zmíníme jen část z nich, např. zajímavé přednášky na témata první pomoci, fakta a mýty o Evropské unii, přednášky o bezpečnosti Městské policie Olomouc, kde účastníci dostanou i malý dárek. 19.9. bude ve spolupráci s Krajsou radou seniorů probíhat akce s Babička roku Olomouckého kraje, ve spolupráci se zdravotnickým zařízením AGE centrum jsme připravili možnost zdarma si otestovat paměťové funkce a získat tak důležité zdravotně preventivní informace o sobě a to ve dnech 23.9. dopoledne a 25.9.

Ve dne 1.10. si budete moci od 10:00 prohlédnout nové prostory, které budou sloužit seniorům na adrese Pavelčákova 21, následně zde proběhne zajímavá beseda MUDr. Dagmar Malotové, Jak být pozitivní a proč? Hlava je „kápo“ od 14:00 pak beseda o víně s ochutnávkou. Další akce jsou trénink paměti, prohlídka Muzea umění včetně míst kam se běžný návštěvník nepodívá, oblíbené cvičící programy pod taktovkou instruktorů včetně aqua zóny v Aplikačním centru BALUO, apod. a vrcholem programu bude ples pro seniory dne 21.11. se zajímavými kulturními vstupy, který bude probíhat od 14:00 - 20:00 na výstavišti Flora, pavilon A.

Na některé akce je nutná rezervace předem, kapacita je omezena.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.