Aktuality

Vycházejí červencové Olomoucké listy

V těchto dnech vychází nové číslo časopisu Olomoucké listy, který pravidelně přináší do všech schránek ve městě aktuality o dění v Olomouci. Měsíčník tak opět nabízí zajímavé čtení nejen pro občany hanácké metropole.

Konečně jsou tady tolik očekávané prázdniny. Pokud budete chtít strávit horké letní dny u vody, můžete využít plavecký stadion, aquapark nebo přírodní koupání na Poděbradech. Ale červenec, to je v Olomouci především baroko! Olomoucké barokní slavnosti na Konviktu mají v programu šest kvalitních představení. K nim se letos vůbec poprvé přidá doprovodně také Barok Olomouc. Akce, která v pátky a jednu sobotu oživí podvečerní Horní náměstí. Tři letní soirée to bude muzicírování, tanec, film i kratochvíle pro všechny. Atmosféru večerů totiž podtrhne květinová výzdoba a nasvícení památek. O prázdninách se také znovu otevřou kostely s průvodcovskou službou a pro ty, kdo raději vyrazí do zoologické zahrady, nabízí zoo na Svatém Kopečku atraktivní komentované krmení. A trochu netradičně se dá léto zažít i v dopravním Centru Semafor, kde si navíc můžete půjčit jízdní kolo, elektrokolo nebo koloběžku. No, a kdybyste i o prázdninách zatoužili po vědění, nezapomeňte na Pevnost poznání. Má nové exponáty a taky planetárium. 

Věříme, že vás osloví i pestrá nabídka kulturních akcí či společenských aktivit a zaujme spousta zajímavých informací z našeho města.

Měsíčník Olomoucké listy vydává Rada města Olomouce a je distribuován prostřednictvím České pošty, s. p., a to do všech poštovních schránek v Olomouci zdarma. Problémy s distribucí a nedodáním výtisků, hlaste na telefonní číslo 773 617 353 nebo reklamujte u svého poštovního doručovatele.

Časopis je k dispozici také v Informačním centru v podloubí radnice.

Časopis ke stažení ve formátu PDF: Olomoucké listy 2019/07.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017 a jsou rovněž podpořeny v rámci stejné soutěže v roce 2019.