Aktuality

Den otevřených dveří v Dopravním podniku

Dopravní podnik města Olomouce slaví významné výročí. Od zahájení tramvajového provozu v Olomouci letos uplyne 120 let. K této příležitosti je 1. 6. 2019 v době od 9:00 od 16:00 hod. připraven Den otevřených dveří v tramvajové vozovně v ul. Koželužská.

„Návštěvníci si budou moci prohlédnout historickou tramvaj č. 223 z roku 1930 včetně vlečného vozu, všechny typy tramvají, které v současné době DPMO provozuje i první olomoucký elektrobus. Prostřednictvím virtuální reality bude možné si prohlédnout interiér nejstarší původní olomoucké tramvaje č. 16, která je momentálně deponována v Technickém muzeu v Brně,“ popisuje za Dopravní podnik jeho ředitel Jaromír Machálek. Vystaveny budou také vozy, určené pro údržbu trolejového vedení, otevřena budou pracoviště údržby v areálu Koželužská a bude probíhat ukázka odbavovacího a informačního systému.

Připraven je i doprovodný program v podobě ukázek vozidel Policie ČR a Českého červeného kříže. K dispozici bude skákací hrad, bohaté občerstvení a pro děti soutěže o drobné dárky.

Pro přepravu na místo konání je možné využít běžných linek MHD nebo zvláštní linky č. 120 v úseku Hlavní nádraží – Náměstí Hrdinů, tato je vypravena jako prodloužení linky č. 3, která je o víkendech běžně ukončena na zastávce Sokolská. 

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV
v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017.