Aktuality

V Olomouci začínají mezinárodní sportovní hry. Soutěží skoro dvacet seniorských týmů

Na stadionu TJ Lokomotiva Olomouc začíná již třetí ročník mezinárodních sportovních her seniorů. Hry budou slavnostně zahájeny v úterý 17. července v 9:30.

Sportovní hry jsou rozčleněny do tří dní. Už v pondělí do Olomouce dorazila družstva z jiných českých a moravských krajů, ale také ze sousedních států Polska, Maďarska a Slovenska. Sportovci si mohli už včera vyzkoušet některé z disciplín. V úterý se odehrají všechny sportovní disciplíny, na středu je naplánováno slavnostní vyhlášení vítězů. Součástí programu jsou i prohlídky památek města Olomouce.

Soutěžit bude celkem 19 týmů a své zastoupení má nejen Olomoucký kraj, ale také statutární město Olomouc. „Věříme, že si i fanoušci z Olomouce najdou cestu na stadion a potleskem ocení snažení nejen olomouckých seniorských sportovců," zve veřejnost Yvona Kubjátová, vedoucí odboru sociálních služeb.

Samotný start sportovních her zahájí primátor města Olomouce a ministr kultury Antonín Staněk společně s poslancem ČR a hejtmanem Olomouckého kraje Ladislavem Oklešťkem, kteří nad akcí převzali záštitu. Město Olomouc, Olomoucký kraj a Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR také finančně podporují konání sportovní akce, kterou připravila Rada seniorů ČR ve spolupráci s krajskou radou seniorů Olomouckého kraje, zastoupenou předsedkyní Milenou Hesovou.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV
v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017.