Aktuality

Olomouc zažije Muzejní noc

Otevřená muzea, galerie, paláce, ale také radnice, forty i další zajímavá místa v Olomouci zažijí návštěvníci v pátek 18. května v rámci Muzejní noci. Atraktivní program nabízí od 18 do 24 hodin kromě stálých expozic i řadu doprovodných akcí. Pro účastníky město zdarma zajistilo také speciální autobusovou linku.

„Fenomén muzejních nocí patří ve velkých evropských metropolích již řadu let ke stálým prezentacím kulturního dědictví a v této atraktivní podobě se těší velkému zájmu veřejnosti,“ říká náměstek primátora pro kulturu Pavel Urbášek.

Muzea, galerie i další kulturní instituce nabízejí návštěvníkům v jedinečné noční atmosféře mimo prohlídek svých stálých expozic a výstav také řadu doprovodných i kulturních programů a stávají se místy mimořádných zážitků. V Olomouci se na návštěvníky těší Arcibiskupský palác, Arcidiecézní muzeum, Muzeum umění Olomouc, Vlastivědné muzeum, ale i Český rozhlas, Divadlo hudby, coworkingové centrum Vault 42, Pevnost poznání či radnice s nočními prohlídkami a příležitostí podívat se na noční Olomouc z věže.

Do Muzejní noci se v rámci oslav 60. výročí zapojuje svým programem i Výstaviště Flora Olomouc. Pro návštěvníky chystá světelnou přehlídku v Rudolfově aleji a unikátní noční komentované prohlídky v palmovém skleníku. „Od 21.00 do půlnoci se návštěvnici mohou na Rudolfově aleji ve Smetanových sadech těšit na Slavnost světel, která nabídne světelnou přehlídku 3D objektů ve fluorescenční scénografii doprovázenou netradičním hudebním doprovodem,“ upřesňuje ředitel výstaviště Jiří Uhlíř.

Olomoucká muzejní noc je součástí Festivalu muzejních nocí, který se koná v celé České republice.

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV
v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017.