Aktuality

Už jste četli prosincové číslo čtvrtletníku Olomoucký senior?

Na světě je čtvrté číslo čtvrtého ročníku časopisu Olomoucký senior. Našim starším spoluobčanům přináší čtvrtletník, vydávaný statutárním městem Olomouc, poutavé čtení i potřebné praktické informace.

V aktuálním čísle se věnujeme úspěchu města Olomouce v soutěži Obec přátelská seniorům, díky kterému mají senioři vstup na některé aktivity zdarma a také budou modernizovány některé kluby, kde se scházejí. Slovem i fotografiemi se ohlížíme za podzimními akcemi v rámci Mezinárodního dne seniorů nebo za činností klubů. Právník radí ohledně odvolání daru a Městská policie Olomouc nabádá k obezřetnosti při předvánočních nákupech. Přinášíme i rozhovor s finalistkou soutěže Babička Olomouckého kraje, která bydlí v našem městě. Představujeme Centrum Amelie věnující se psychosociální pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým. Na své akce zve i Knihovna města Olomouce. A závěr čísla je tradičně historický: zvláště čtenářky určitě potěší vánoční recepty z kuchařky M. D. Rettigové a všichni, kdo se zajímají o dějiny našeho města, se mohou začíst do popisu návštěvy posledního rakouského císaře v našem městě, která proběhla přesně před sto lety.

Časopis je všem čtenářům k dispozici zdarma v Informačním a poradenském centru odboru sociálních věcí Magistrátu, Štursova 1 (vedle OD Kaufland) a na pobočkách Knihovny města Olomouce. Svým klientům ho distribuují i vybraní poskytovatelé sociálních služeb.

Aktuální i starší čísla časopisu si lze také stáhnout na stránce https://proseniory.olomouc.eu/casopis

V roce 2017 byly aktivity pro seniory v Olomouci podporovány z dotace MPSV
v rámci soutěže Obec přátelská seniorům 2017.